پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدير جهاد كشاورزي میاندوآب:

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب گفت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ نیز تاکنون یک هزار و ۲۸۲ هکتار از محصولات زراعی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، علی دیانتی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در بین کشاورزان، اظهار کرد: در سال زراعی ۹۶-۹۵ در حدود دو هزار و ۸۶۶ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفتند.

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب افزود: ۳۴۰ هکتار از اراضی زراعی تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی، مربوط به کشت های بهاره و دو هزار و ۵۲۶ هکتار مختص کشت های پاییزه هستند.

وی گفت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ نیز تاکنون یک هزار و ۲۸۲ هکتار از محصولات زراعی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

دیانتی هم چنین به توسعه سیتم های آبیاری نوین در منطقه اشاره و تصریح کرد: بکارگیری نوار تی تیپ، تغییر ترکیب کشت، تغییر آرایش کشت، استفاده از ارقام مقارم به خشکی و تنش رطوبتی، استفاده از خاک ورزهای حفاظتی از جمله برنامه های جهاد کشاورزی میاندوآب برای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی بوده است.

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب با اشاره به کسب مقام نخست در توزیع کودهای زیستی و آلی (بیولوژیک) توسط مديريت جهاد كشاورزي میاندوآب در سطح استان، اظهار کرد: در راستای نیل به اهداف وزارت جهاد کشاورزی در خصوص کاهش مصرف سموم، افزایش سطح مبارزه بیولوژیک و تولید محصول سالم و ارگانیک، امسال در سطح ۴۵۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان، با اختصاص اعتبار ۲۱۵۰۰ هزار ریال، تعداد ۴۵۰ هزار زنبور براکون و یک هزار و ۸۰۰ گرم تخم پارازیت شده زنبور تریکوگراما تولید و در مزارع گوجه فرنگی و ذرت رهاسازی می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280455

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه