پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با احتساب منطقه آزاد ماکو بیش از ۲ میلیون نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کرده اند.

به گزارش اروم نیوز، جلیل جباری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص عملکرد ستاد نوروزی در ایام‌نوروز گفت: ۱۰ کمیته تخصصی در زمینه های مختلف آماده ارائه خدمات به مسافران بودند.
وی، افزود: نوروز سال ۹۶ میزان مسافرانی که در مراکز اقامتی مستقر بودند ۱۳۰هزار و ۴۴ نفر بود که در سال ۹۷ تعداد ۱۹۶ هزارو ۶۵۶ مسافر در این مراکز اقامت داشتند و ۵۱ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم این در حالیست که کل اقامت در کشور ۷۴میلیون نفر بوده و نسبت به سال گذشته۲۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، تصریح کرد: افزون بر یک میلیون نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند که نشان دهنده افزایش ۸۴ درصدی نسبت به سال گذشته است البته با احتساب بازدید های مناطق آزاد ماکو افزون بر ۲ میلیون بازدید کننده وجود داشته و افزایش ۶۴ درصدی دارد که در اینخصوص در سطح ملی افزایش ۳۴ درصدی گزارش شده است.

وی، با بیان اینکه ارومیه، مهاباد، ماکوو خوی بیشترین بازدیداز جاذبه های گردشگری را داشتند ادامه داد: سلماس، شاهین دژ و چایپاره نیز کمترین آمار بازدید کننده هارا به خود اختصاص دادند.
جباری، با اشاره به اینکه در نوروز۹۷ میزان شکایات ۵۹ درصد کاهش داشته، خاطر نشان کرد: بیشترین شکایات مربوط نبود روشنایی کافی در جاده شهید کلانتری و در دسترس نبودن مساجد جهت اقامه نماز بود.
وی، اذعان داشت: ۴۱ بنای تاریخی در سال ۹۶ با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال بازسازی شده و امسال ۶۰ بنا جهت ترمیم و بازسازی در دستور کار قرار دارد.
مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، تاکید کرد: افزون بر ۱۰۰ برنامه نختلف فرهنگی در استان برپا شده و هدف از برپایی برنامه هایی همچکن نوروزگاه آشنایی مردم با آداب و سنن آذربایجان و انتقال آن به نسل های بعدی و جلوگیری از فراموشی آنان بود.

وی، درخصوص زمان بهره برداری از تلکابین ارومیه، گفت: نمیتوان زمان مشخصی برای این موضوع مشخص کرد چرا که در ابتدا باید مشکلات شرکتی که مجری طرح است باید حل شود تا بتوانیم به زودی از فاز اول آن به طول یک کیلومتر و ۸۰۰ متر بهره برداری کنیم.
انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280506

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه