پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

مدیرکل جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: دولت با تامین اعتبارات لازم از واحدهای تولیدی حمایت کند.

اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوزدر خصوص الزامات تحقق شعار سال گذشته، گفت: عملکرد بخش کشاورزی در سال گذشته بسیار ارزشمند و نقش آن در شرایط سخت اقتصادی استان که در بخشهای صنعت و ساختمان و معدن در رکود به سر می برد سهم قابل ملاحظه ای در تولید ارزش افزوده استان داشتند.

وی، افزود: همچنین بخش عمده ای از درآمد استان از بخش کشاورزی نسبت به سال قبل از آن بیش از ۸ درصد افزایش تولید داشته است و به بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ تن رسیده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تاکید کرد: البته آینده روشنی نیز در تامین و تخصیص اعتبارات عمرانی، ملی، استانی، اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح مهر و کنترل آبهای مرزی در سطح بیش از ۶۰ هزار هکتار برای بخش کشاورزی پیش بینی می شود.

وی، در خصوص وظایف دولت در تحقق شعار سال، اظهار داشت: وظایف دولت را می توان تامین ملزومات لازم برای اجرای برنامه های پیش بینی شده، تسهیل در امورات و ضوابط اجرایی ، تسریع در سهولت کسب و کار و تامین اعتبارات عمرانی تسهیلات بانکی موردنیاز برشمرد.

کریم زاده، تصریح کرد: از طرفی وظایف مردم نیز حمایت از تولید ایرانی و خرید ملزومات زندگی تنها از بازار های داخلی برای توسعه کسب و کار بازار داخلی و رونق در واحد های صنعتی خواهد بود.

وی، با بیان اینکه آذربایجان غربی با داشتن کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی مانند کارخانجات قند، کنسانتره و آبمیوه به عنوان دومین استان در سطح کشور مطرح است، خاطرنشان کرد: این واحدها با فعالیت تمام ظرفیت می توانند ضمن ارز آوری برای کشور از طریق توسعه و صادرات غیر نفتی در تامین نیاز کشور بسیار موثر باشند که این امر با اجرای طرح رونقی تولید در سال گذشته و ارائه آن در سال جاری با استفاده از تولیدات کشاورزی در تحقق شعار سال موفق خواهد بود.

مدیرکل جهادکشاورزی آذربایجان غربی، تاکید کرد: مجلس به عنوان عصاره ملت نقش بسیار مهمی در روان سازی قوانین و مقررات داشته و می تواند با تصویب قوانین در سهولت کسب و کار و توسعه اشتغال سرمایه گذاری در کشور و نهایتا حمایت از تولید کالای ایرانی خواهد داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280351

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه