پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

 امنیت و صلابت شیعیان منطقه در سایه انقلاب اسلامی ایران به وجود آمده است/ نقش غیر قابل انکار ارتش در استمرار نهضت اسلامی مردم

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تنها حامی شیعیان در منطقه بوده و امنیت شیعیان منطقه در سایه حمایت های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است.
وی ادامه داد: حمایت های جمهوری اسلامی ایران از شیعیان عراق، مانع از نابودی شیعیان این کشور توسط گروهک تروریستی داعش شد.
امام جمعه ارومیه، با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن نصرالله، تصریح کرد: شیعیان لبنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امنیت جانی نداشتند و امنیت، صلابت شیعیان لبنان در منطقه، مرهون حمایت های نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی، ابراز داشت: رمز سربلندی حزب الله لبنان در تحرکات منطقه حمایت ایران بوده و حزب الله لبنان بالاتر از قانون اساسی کشور خود، به فرمایشات مقام معظم رهبری اعتقاد و التزام دارد.
حجت‌الاسلام قریشی با اشاره به روز ارتش، بیان کرد: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابله با سخنان واهی عده ای سود جو با عنوان عدم نیاز به ارتش پس از انقلاب اسلامی، واکنش نشان داده و ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری کرد.
وی، یادآور شد: بعد از بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر پیوستن ارتشیان به مردم، سربازان و فرماندهان ارتش پادگان‌ها را ترک کرده و به جمع پرشور انقلاب پیوستند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: بدون تردید استمرار و استقامت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون جانفشانی های ارتش در طول ۴۰ سال گذشته بوده است.
وی با یادآوری روز مبعث پیامبر اسلام (ص)، ابراز داشت: ۲۷ رجب مصادف با مبعث رسول اکرم (ص) بوده و نزدیک ترین افراد به نبی اکرم در روز قیامت، انسان های سخاوتمند و پرهیزگار است.

آمریکا سگ هاری بیش نیست/ منتظر یک اشاره رهبری برای نابودی تل آویو و حیفا هستیم/ ولیعهد نادان سعودی به دنبال چالش و بحران در خاورمیانه است/ پیامبر گرامی اسلام مایه رحمت برای بشریت هستند

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام و المسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه میاندوآب با اشاره به وضعیت جهان امروز، اظهار کرد: امروز زمانه عوض شده و برخی موارد در زندگی امروزی بشر جای گرفته است.

وی با اشاره به برخی ویژگی های دنیای امروزی، افزود: امروز بازی ها، جدی و جدی ها بازی شده، امروز کتاب زیاد شده ولی حوصله مطالعه کم شده و امروز در کشورهای مسلمان، مناره مساجد بلند ولی موذنها و نماز خوان ها کم شده است.

وی با بیان اینکه امروز تجملات اصل و معنویت فرع شده است و درآمدها زیاد و برکت کم شده است، گفت: امروز علم رشد کرده ولی عاطفه ها تنزل یافته و توانائیها و دستگیری ها کم شده و خدمات توسعه یافته ولی صفا و صمیمت کمرنگ شده و نیز امروزه اظهار محبت زیاد ولی روح محبت کم شده و محبت واقعی کم شده است.

حسن زاده با اشاره به اینکه امروزه اتوبانها وسیع شده ولی اندیشه و نوعدوستی باریک شده است، تصریح کرد: امروز تحصیلات بالاتر و احساسات کمترشده و امروزه می آموزیم که چگونه درآمد اضافه کنیم اما چگونه زندگی کردن را بلد نیستیم.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: امروزه خانه ها بزرگتر ولی خانواده ها کوچکتر و شعار بیشتر ولی عمل کمتر شده و دانش بیشتر ولی بینش کمتر و در حال رفتن به کره ماه هستیم ولی از رفتن به خانه همسایه غافلیم.

وی با اشاره به وجود ۵۶هزار پرونده قضایی در میاندوآب و زیاد بودن این حجم پرونده قضایی، افزود: امروز فضای خارج از زمین را فتح کرده اما از فضای داخل خانه غافلیم ودرآمدها بالا رفته ولی اخلاقیات پایین آمده  بر کمیت افزوده و از کیفیت کاسته شده است.

حسن زاده راه چاره این مشکلات و وضعیت امروزی را برگشت به تعالیم دینی عنوان کرد و گفت: راه چاره همه این وضعیت ها این است که به دامن قرآن و حبل الله المتین برگشته و از اوامر الهی و انبیا اطاعت کنیم و دستگیر حبل الله المتین و اهل بیت(ع) در ابعاد مختلف زندگی باشیم.

امام جمعه میاندوآب در ادامه به سیاست جنگ افروزی بن سلمان اشاره و اظهار کرد: ولیعهد نادان، احمق  و جاهل سعودی به دنبال چالش و بحران در خاورمیانه است و آنها در واقع خادمین حرمین نیستند بلکه خائنین حرمین هستند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا سگ هاری بیش نیست، تصریح کرد: باید  در مقابل یاوه گویی ها و زیاده خواهی ها ایستاد و ملت ایران اسلامی امتحان خود را پس داده اند و ما از آمریکا ترسی نداریم  و این را بدانند که نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج ما در نهایت اقتدار و آمادگی قرار داشته و گوش به فرمان ولایت هستند تا پاسخ محکم و فراموش نشدنی به دشمنان بدهند.

حسن زاده با بیان اینکه امروز فرزندان ایران اسلامی عرق و سوریه را مدیریت می کنند، تصریح کرد: منتظر یک اشاره مقام معظم رهبری و مقام عظمای ولایت هستیم تا تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و تبریک این روز به ارتشیان، اظهار کرد: ما امنیت خود را مرهون رشادت ها و ایثارگری های نیروهای نظامی و انتظامی، ارتش و سپاه و بسیج هستیم که در مرزها در مقابل دشمنان ایستاده و برای ما امنیت به ارمغان می آوردند و باید قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص)، افزود: پیامبر گرامی اسلام مایه رحمت برای بشریت در این دنیا و در آخرت هستند.

حسن زاده به سیمای پیامبر اکرم(ص) در قرآن اشاره و اظهار کرد: خداوند در آیات متعددی از قرآن کریم به سیما و صفات پیامبر اکرم(ص) اشاره کرده است که از آن جمله می توان به رحمت للعالمین، اسوه حسنه؛ رئوف، رحیم اشاره کرد و نامشان در کنار نام خداوند ذکر شده است.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه پیامبرگرامی اسلام کسی است که خداوند در قرآن کریم می فرمایند :”ان الله والملائکه یصلون علی نبی…”، گفت: پیامبر گرامی اسلام، نزدیک ترین به ذات اقدس الهی و در گفتار، نگاه، قلب و روحش معصوم بودند و در آیات قرآن کریم اطاعت، اجابت دعوت و یاری پیامبر واجب و اذیت ایشان حرام شمرده شده است.

وی با بیان اینکه ما باید به عنوان یک مسلمان و پیروان پیامبرگرامی اسلام(ص) باید پیرو آن حضرت باشیم، تصریح کرد: باید اخلاق ما اخلاق نبوی باشد و این را در نظر داشته باشیم که باید با اخلاق در جامعه رفتار کرد و هم چنین با غرور و تکبر نمی توان کارها را پیش برد.

حسن زاده با اشاره به اینکه مهربانی از ویژگی ها و اوصاف پیامبر گرامی اسلام بود، افزود: پیامبرگرامی اسلام اسوه مهربانی و رحمت هستند و این رحمت و مهربانی برای همه افراد است.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ممکن است امروز محبت بعضی از روی ترس، منفعت یا دلایل دیگر باشد، گفت: پیامبرگرامی اسلام(ص) در محبت بین افراد مختلف فرقی نمی گذاشتند و همه ما باید در نظر داشته باشیم که مهربانی پیامبر باید الگو برای همه باشد.

وی با تاکید بر اینکه امروز ابزار گناه با وجود ماهواره ها و فضای مجازی فراهم تر از گذشته است، تصریح کرد: امروز باید بیشتر مراقب بود و تقوای الهی را رعایت کرد تا بتوان به سعادت رسید چرا که ابزار گناه راحت تر و آسانتر فراهم شده است.

همه نیروهای کشور برای حل مشکلات اقتصادی آستین بالا بزنند/ سخنان ترامپ نشان از شکست نقشه های شوم استکبار است/ متصدیان کار مراقبت کنند تا حریم خصوص کاربران فضای مجازی حفظ شود
به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به مبعث حضرت رسول اکرم(ص) گفت: مهمترین هدف بعثت تهذیب، تزکیه نفس و تعلیم کتاب و حکمت بود.
وی تصریح کرد: بعثت به معنای برنگیخته شدن و در اصلاح به معنای فرستاده شدن انسانی از سوی خدواند متعال برای هدایت جامعه است.
امام جمعه پلدشت با اشاره به نزول اولین وحی افزود: به عقیده اکثر علمای شیعه، بعثت پیامبر اکرم(ص) در ۲۷ رجب، ۵ سال پس از تجدید بنای کعبه اتفاق افتاد و در آن هنگام پیامبر اکرم (ص) ۴۰سال داشتند.
به گفته وی در ۲۷ ماه رجب وقتی پیامبر اکرم (ص) برای عبادت به غار حرا رفته بود جبرئیل به سوی ایشان نزول کرده و آیه اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ﴿۱﴾ خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ ﴿۲﴾ اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ ﴿۳﴾ الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ ﴿۴﴾ عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ ﴿۵﴾ را قرائت کرد.
طالبی با اشاره به پاسخ رسمى رهبر معظم انقلاب به نامه هنیه گفت: سفرهاى گوناگون هيأت‌هاى حماس به تهران و ديدارهاى مختلف در سطوح گوناگون بخشى از مسير بهبود روابط در ماه‌هاى اخير بوده است.
خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره بر پیام رسان های داخلی و حمایت از آنها افزود: يكى از اسناد ملى كشور كه در سال ۱۳۹۶ در شوراى عالى فضاى مجازى به تصويب رسيد، سند ساماندهى پيام رسان‌هاى اجتماعى است و عصاره اين سند حمايت از پيام رسان‌هاى داخلى و ساماندهى پيام رسان‌هاى خارجى است.
وی تصریح کرد: بر مبناى اين سند بايد با پيام رسان‌هاى خارجى كه اقدام به نقض قوانين جمهورى اسلامى ايران كرده و مصالح و منافع ملى كشورمان را به چالش بكشند، برخورد مقتضى و قانونى صورت بگيرد.
وی اظهار کرد: يكى از دغدغه‌هاى مطرح شده براى كاربرانى كه قرار است به پيام رسان‌هاى داخلى كوچ نمايند، موضوع امنيت حريم خصوصى است.
امام جمعه پلدشت افزود: رهبر معظم انقلاب در ديدارى كه ظهر دوشنبه با جمعى از مسئولان و مديران نظام داشتند فرمودند، مسئولان بايد امنيت و حريم داخلى مردم و كشور را حفظ كنند. تعرض به امنيت و حريم داخلى مردم «حرام شرعى» است و نبايد انجام شود و متصديان كار در دستگاه‌هاى دولتى و قضايى مراقبت كنند تا حريم داخلى زندگى مردم و اسرار آن‌ها محفوظ بماند.
به گفته وی انتقال ده‌ها ميليونى كاربران، قطعاً با مشكلاتى همراه است اما تحمل و صبورى كاربران مى تواند در درازمدت منافع كلان و بى‌نظيرى را نصيب ملت ايران و جمهورى اسلامى ايران نمايد.
طالبی در خصوص لزوم حمايت از اقدامات دولت در تنظيم نرخ ارز گفت: در هفته‌هاى اخير شاهد التهابات و تلاطم‌هايى در بازار ارز و سكه بوديم به گونه‌اى كه قيمت دلار وارد كانال ۶ هزار تومان شد و شاهد ركوردشكنى قيمت ارز در بازار شدیم.
وی تصریح کرد: در شرايطى كه شاخص‌هاى اقتصادى خوب نيست و معضلاتى، چون ركود و تورم در اقتصاد كشور مشاهده مى‌شود، گروه‌ها و جريان‌هاى سياسى بايد به جاى طرح مباحث حاشیه ای و تقابل‌هاى سياسى در مسير هم‌افزايى با تصميمات اتخاذ شده در كنترل قيمت ارز و حفظ ارزش پول ملى گام بردارند و از تقابل‌هاى خسته‌كننده، بى‌نتيجه و تكرارى سياسى پرهیز کنند.
وی اظهار کرد: همه نيروهاى كشور اعم از قواى سه‌گانه، نهادهاى گوناگون و مردم براى برون‌رفت از وضعيت بد اقتصادى بايد آستين همت را بالا زده و براى ايجاد اقتصادی خوداتكا در تحقق شعار حمايت از كالاى ايرانى گام بردارند.
خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: لطف خداوند و اقتدار کشورمان باعث شده است تا نقشه های شوم دشمنان طی سال های گذشته نقش بر آب شود.
به گفته وی تقديم ۱۶ هزار شهيد در مقابله با تروريسم كور وابسته به بيگانه و بيش از ۲۰۰ هزار شهيد در جنگ تحميلى، نشانگر اراده، عزم ملى و تثبیت اقتدار کشور است.
طالبی گفت: سخنان ترامپ و استکبار در طی هفته گذشته نشان دهنده آن است که استکبار در نقشه های شوم خود شکست خورده است.
وی تصریح کرد: علت تهاجم‌هاى بى‌سابقه كنونى بر ضد نظام اسلامى، قدرت روزافزون اين نظام است، زيرا دشمنان از اين‌قدرت فزاينده، به‌شدت احساس خطر می کنند.
امام جمعه پلدشت افزود: به‌رغم تمام توطئه‌ها و كورى چشم دشمنان، قدرت نظام اسلامى، روز به روز افزايش می یابد.

 جمهوری اسلامی بر خلاف حکام مرتجع عرب خواهان اتحاد مسلمین است

امام جمعه مهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک فرا رسیدن مبعث حضرت رسول (ص) و روز ارتش از مسئولان و اقشار مختلف مردم خواست مکارم اخلاقی پیامبر و اهل بیت ایشان را به عنوان الگوی رفتاری وحدت افرین بهره بگیرند.
ماموستا سهرابی با اشاره به پیروزی های پی در پی جبهه مقاومت در مقابله با تروریست های مزدور استکبار و جریان عربی-عبری گفت: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در همه حال خواهان وحدت امت اشلامی بوده اما متاسفانه این روزها شاهد هستیم که سران مرتجع سعودی با سفر به کشورهای مختلف از ضرورت برخورد با ایران و ایجاد انشقاق بیش از پیش در بین صفوف مسلمانان هستند .
این رو حانی اهل سنت اتحاد مثال زدنی ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی را به دشمنان یاد آور شد و افزود: آنهایی که با پولهایشان ممالک اسلامی را به آتش کشیده اند و همزمان برای ارتباط با صهیونیست ها دست و پا میزنند باید بدانند که دورانشان به سر آمده و در قلوب مسلمین جایگاهی ندارند.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280384

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه