پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه تکاب:

امام جمعه تکاب گفت: ورود کالاهای بی کیفیت خارجی مهر تاییدی بر بی اعتقادی مسئولان به امر اقتصاد مقاومتی است چراکه برخی مسئولین گویا هنوز به مبحث اقتصاد مقاومتی توجهی ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی برادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه مخاطب سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال عموم مردم و به خصوص مسئولین است، گفت: مردم از سال های گذشته حمایت خود را از اقتصاد مقاومتی نشان داده و به این موضوع تاکید داشته اند اما گویا برخی از مسئولان هنوز به این مسئله اعتقاد نداشته و در راستای حمایت از کالای ایرانی گامی بر نمی دارند.

وی، افزود: ورود کالاهای بی کیفیت خارجی به کشور دلیل موجهی بر بی اعتقادی مسئولان به امر اقتصاد مقاومتی است و همین موضوع باعث به حاشیه رفتن تولیدات داخلی می شود.

امام جمعه تکاب، با تاکید بر اینکه مسئولان باید از قاچاق کالا جلوگیری کنند اظهار داشت: همچنین وضع قوانینی که از تولیدات ملی حمایت کند ونظارت جدی بر استاندارد سازی کالاهای تولیدی واحد های تولیدی می تواند کیفیت کالاهای داخلی را بهبود بخشد.

وی، تاکید کرد: چراکه مردم زمانی که متوجه می شود کالای داخلی کیفیت لازم را ندارد به ناچار به سوی استفاده از کالاهای خارجی سوق داده می شوند بنابراین جهت تحقق شعار سال باید کیفیت کالاهای تولیدی افزایش یابد.

حجت الاسلام برادری، گفت: تحقق شعار سال و موضوع اقتصاد مقاومتی مستلزم افزایش کیفیت کالاهای داخلی و نظارت و دقت جدی در این موضوع می باشد که لازم است دولت در این راستا جدیت و تلاش بیشتری داشته باشد.

وی، ادامه داد: بدون شک تحقق این شعار در اوضاع اقتصادی می تواند تاثیرات قابل توجهی داشته باشد. به عنوان مثال در آذربایجان غربی اگر به درستی از تولیدات استانی از جمله کالاهای کشاورزی حمایت شود، می تواند بازارهای استانی و شهرستانی ایجاد کرده و اهالی استان می توانند مردم را از استان های دیگر برای استفاده از کالاهای استان به عنوان قطب تولید برخی موارد از جمله عسل، محصولات کشاورزی و گوشت میزبانی کنند.

امام جمعه تکاب، اذعان داشت: باید از ظرفیت وجود ۳ کشور هم مرز در راستای بهبود اوضاع اقتصادی استان استفاده کرد چراکه پتانسیل های موود در این خصوص رها شده و توجهی در این خصوص صورت نمی پذیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280288

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه