پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی:

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: حمایت از کالای ایرانی با بسترسازی فرهنگی محقق می شود وزارت آموزش و پرورش با ۱۳ میلیون دانش آموز و رسانه ملی نقش بسیار موثری در تحقق این فرهنگ سازی دارند.

ابراهیم محمدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به الزامات تحقق شعار سال، اظهار داشت: پس از نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب باید همه مردم و مسئولان برای تحقق این شعار که همان حمایت از کالای ایرانی است، دست در دست هم دهند تا فراخوان ملی در حمایت همه جانبه از کالای ساخت ایران انجام و اجرایی شود.

وی، افزود: اقدامی که دردهه اخیر با سیاستگذاری های مرتبط و مکمل شعارها و طرح های قبلی به آن اهتمام شده، می تواند با مشارکت و تلاش مردم و مسئولان نتیجه ای ارزنده به همراه داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، تصریح کرد: مردم نبض پر تپش این شعار ملی هستند و حمایت مردم از کالای ایرانی بدین معنا است که هرکس در هر جایگاهی می تواند و موظف است تا به تقویت تولید ملی کمک کند.

وی، افزود: آموزش و پرورش نیز با توجه به گستردگی جمعیت تحت پوشش خود که شامل ۵۶۶ هزار دانش آموز و ۳۸ هزار فرهنگی و خانواده های آنان در استان است، می تواند در این زمینه هم در مجموعه اداری و ستادی، در مجموعه ۵۰۰۰ مدرسه استان و در بین جمعیت تحت پوشش با فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی و خرید این محصولات برای تجهیز مدارس و ادارات کمک شایسته ای به این موضوع داشته باشد که در نظر داریم اقداماتی ابتدا برای فرهنگ سازی بیشتر و سپس عملیاتی سازی آن از امسال اجرا کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، هدایت تحصیلی و معرفی مشاغل برای دانش آموزان را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ تولید و استفاده از کالاهای ایرانی دانست و خاطرنشان کرد: معرفی و تشویق دانش آموزش آموزان و خانواده ها به سمت مشاغل فنی و حرفه ای و کاردانش که در راستای ایجاد و اشتغال و تولید بوده می تواند بخشی از منویات رهبری را در زمینه حمایت ازشعار سال جاری محقق کند.

وی، بیان کرد: مهم ترین نقش آموزش و پرورش در بحث حمایت از کالای ایرانی فرهنگ سازی از طریق آموزش های مناسب است.

محمدی، افزود: حمایت از کالای ایرانی با بسترسازی فرهنگی محقق می شود. وزارت آموزش و پرورش با ۱۳ میلیون دانش آموز و همچنین رسانه ملی نقش بسیار موثری در تحقق این فرهنگ سازی دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280291

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه