پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

فرماندار پیرانشهر:

فرماندار پیرانشهر حمایت از کالای ایرانی را منوط به تولید کالایی با کیفیت مطلوب دانست.

سید علی ترابی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اینکه موضوع اقتصادی امروز از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: همه باید دست به دست هم داده و در راستای تحقق شعار سال گام های اساسی بردارند و همه مسئولان و مردم نیز به سوی استفاده از کالای داخلی سوق داده شوند.

وی، با اشاره به اینکه باید از واردات کالاهای غیرضروری و لوکس به داخل کشور جلوگیری شود، افزود: همگان باید با فرهنگ سازی مناسب و بجا به سوی استفاده از کالای ایرانی سوق داده شده و دستگاه های نظارتی بر تولید و استاندارد سازی کالاهای داخلی نظارت خود را دقیق تر کنند.

فرماندار پیرانشهر، با تاکید براینکه استاندارد سازی و نطارت از مهم ترین پایه های تولید داخلی است ادامه داد: با روی کارآمدن دستگاه های نظارتی کیفیت کالاهای تولیدی بیشتر شده و در نتیجه موجب جلب رضایت و اطمینان خاطر مصرف کننده می شود.

وی، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی منوط به تولید کالای با کیفیت توسط واحد های تولیدی و صنعتی است چراکه کالای ایرانی باید در شان و منزلت یک ایرانی بوده وبالاتر از کالای چینی برای مصرف کنده اهمیت داشته باشد.

ترابی، بابیان اینکه تحقق شعار سال با وجود نبوغ ایرانی امری مشکل نیست اظهار داشت: اما در راستای تحقق این شعار اقداماتی مثمرثمر نیز در پیرانشهر انجام شده که فعال کردن بیش از پیش شهرک های صنعتی و حمایت از واحد های راکد جهت راه اندازی مجدد از جمله این امورات است.

وی، تصریح کرد: با برنامه ریزی لازم تمامی ارگان های دولتی و خصوصی ملزم به خرید تولیدات داخلی شده و یک واحد قالی بافی نیز با ۱۲۰ نفر شاغل دوباره شروع به فعالیت کرده است امید داریم با افزایش کیفیت تولیدات داخلی صادرات خود را افزایش داده و اقدامات مفیدی در راستای بهبود اوضاع اقتصادی داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280282

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه