پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه سلماس:

امام جمعه سلماس با بیان اینکه روز ملی فناوری هسته ای روز اثبات اقتدار و افتخار آفرینی ایرانیان به جهان است: بی شک روحیه استکباری و خود کامگی آمریکا بر کسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام و المسلمین سيد محمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه نیت جمهوری اسلامی در مسئله هسته ای کاملا خالص و مسالمت آمیز بود، اظهار داشت: قدرتی که خداوند متعال به ملت ایران اعطاء کرده، قدرت اسلام است و توانست ما را از حالت نوکری اجنبی به کشور مستقل تبدیل کند تا ما به خودباوری رسیدیم.

وی، افزود: ملت جمهوری اسلامی ایران توانستند طول ۸ سال دفاع مقدس بدون سلاح و تجهیزاتی بر نیروهای خودکامه دشمن پیروز شوند و همین موضوع رعب و وحشتی در دل دشمنان انداخت که در طول تمام این سال ها در صدد است تا بتواند جمهوری اسلامی را دچار ضعف کند.

امام جمعه سلماس، در این خصوص تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل پیشرفت هسته ای ایران، تبعیت دانشمندان هسته ای از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب و مقاومت در برابر استکبار جهانی و در نهایت بومی سازی دانش هسته ای در کشور بود

وی، همچنین اظهار داشت: از دیگر عوامل پیشرفت جمهوری اسلامی در حوزه هسته ای و ثبت تاریخی این افتخارات، التزام به ارزش های دینی و کار شبانه روزی مجاهدان عرصه هسته ای و طلایه داران این عرصه که شهدای والامقام هستند، بود.

حجت الاسلام موسوی، تاکید کرد: هر چند مساله هسته ای در دولت های مختلف با فراز و نشیب های فراوانی مواجه بود ولی در نهایت با اراده و خواست رهبر معظم انقلاب و پیگیر ایشان و شخصیت های دلسوز نظام این مساله تبدیل به یک عزم ملی شد.

وی، ادامه داد: با وجودی که تحت فشارهای زیادی قرار داشتیم اما هر روز خبرها و افتخارات جدیدی را می شنیدم و به نوعی بین مردم و فناوری هسته ای یک همزاد پنداری حاصل شده بود.

امام جمعه سلماس، در خصوص برجام و اثرات آن برفناوری هسته ای ابراز داشت: ایران در این خصوص بر تمام تعهدات خود پایبند بوده و به تمام قوانین مربوط به خود عمل کرد اما دشمنان این قوانین را نقض کردند ما تابع فرامین رهبری بوده و از گفته های وی پیروی خواهیم کرد.

وی، با اشاره به روح استکباری آمریکا افزود: آمریکا روحیه ای استکباری دارد و تمامی وعده ها و عهدهای خود در برجام را نقض کرده و توقعی جز عهدشکنی از این شیطان بزرگ نبود در مقابل کشور ما نیز ملزم به عمل و پایبند بودن به تعهداتش نیست و باید در صدد آن بر آید که به زمان قبل از برجام باز گردد.

حجت الاسلام موسوی، گفت: ریشه عدم تعهد و عدم پایبندی همان دشمنی است رهبر معظم انقلاب نیز سال ها پیش هشدار عدم اعتماد به دشمن را به مسئولین داده بودند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280124

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه