پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه کشاورز:

امام جمعه کشاورز گفت: برجام نباید مانع از تحقیقات و توسعه انرژی هسته ای شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی کوهی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: روز ملی فناوری هسته ای یاد آور خودباوری و اعتماد به جوانان مبتکر و خلّاق ایران است.

وی، ادامه داد: بعد از ممانعت ایادی غربی از ارائه ارانیوم غنی شده به ایران در سال ۸۵، داشمندان هسته ای ایران در سال با تکیه بر ایمان به خدا و ابتکار و دانش خود توانستند اورانیوم را تا ۲۰ درصد غنی سازی کنند.

امام جمعه کشاورز، خاطرنشان کرد: غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم توسط دانشمندان جوان هسته ای کشور، مصداق بارز جمله ما می‌توانیم بوده است.

وی، بیان داشت: برجام نباید مانع تحقیقات و توسعه انرژی هسته ای شود و مسئولین و دانشگاه ها باید مثل سابق به مساله انرژی هسته ای اهمیت داده و دانشمندانی مثل شهید احمدی روشن تربیت کنند.

کوهی، تصریح کرد: علت مخالفت غربی ها به سرکردگی آمریکا با انرژی و فناوری هسته ای ایران، ترس از پیشرفت علمی و صنعتی ایران بوده و هر کشوری که از لحاظ علمی پیشرفت کند دیگر قابل سلطه نخواهد بود..

وی، با تاکید بر لزوم اعتماد مسئولان به جوانان در حوزه های مدیریتی کشور، بیان داشت: اگر مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران به جوانان و دانشمندان ایرانی اعتماد کنند، این جوانان با ابتکار، دانش و خلاقیت خود، کشور را در همه زمینه و صنایع کشور را خودکفا می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280167

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه