پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالاهای ایرانی موجب کاهش بیکاری و در نتیجه کاهش تنش‌های اجتماعی شده و موجب افزایش رونق اقتصادی در کشور می‌شود.

عین الله شریف پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی موجب افزایش اشتغال، جلوگیری از ورود کالای قاچاق شده و کاهش تنش‌های اجتماعی شده و مانع از خروج ارز از کشور می‌شود.

وی، ادامه داد: مردم انقلابی ایران به دعوت نوروزی مقام معظم رهبری لبیک گفته و باید در راستای حمایت از کالاهای تولید داخلی گام بردارند.

نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فعالان اقتصادی، مردم و دولت ۳ ضلع اصلی در تحقق شعار خرید کالای ایرانی بوده و این امر مهم با اهتمام تولید کنندگان کالای ایرانی در تنظیم برابر قیمت تمام شده کالای داخلی با قیمت کالای مشابه خارجی و ایجاد فضای رقابتی با توجه به ارتقای کیفیت کالاهای داخلی محقق می‌شود.

وی، با اشاره به اهمیت حمایت از اقتصاد داخلی، گفت: مقام معظم رهبری نگاه ویژه ای به اقتصاد کشور داشسته و انتخاب شعار سال در یک دهه اخیر بیانگر اهمیت حمایت از اقتصاد ایران است.

شریف پور، بیان داشت: انتخاب شعار سال به نام حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری خون جدیدی در شریان‌های اقتصادی کشور بوده و روح جدیدی به کالبد حیاتی جامعه دمیده است.

نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت خارجی به کشور، عنوان کرد: ورود کالاهای بی کیفیت خارجی به پیکره اقتصادی کشور ضربه زده و حمایت از کالاهای مشابه داخلی باید به عنوان یک اصل و وظیفه همگانی در جامعه شناخته شود.

وی، تاکید کرد: مردم با تغییر رویکر از مصرف کالای خارجی و گرایش به خرید کالای ایرانی، اشتغال زایی در کشورهای بیگانه را اشتغال زایی در ایران تبدیل کنند.

شریف پور، ضمن انتقاد از پدیده شوم قاچاق در کشور، ابراز داشت: در طول سالیان اخیر، قاچاق کالا به استقلال اقتصادی ضربه وارد کرده و مردم با اراده همگانی در خرید کالای ایرانی، مانع از خروج ارز از کشور شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280020

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه