پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رئیس حفاظت محیط زیست شاهین‌دژ خبر داد:

رئیس حفاظت محیط زیست شاهین‌دژ از رهاسازی داوطلبانه ۴ کبک در این شهرستان خبر داد.

وحید چمنی در گفت و گو با خبرنگار اروم‌ نیوز، روز گذشته در راستای حفظ گونه‌های جانوری، یک زنده گیر قدیمی در شاهین‌دژ در یک اقدام خداپسندانه چهار کبک را داوطلبانه رهاسازی کرد.
وی، ادامه داد: سیاست حفاظت محیط زیست شاهین‌دژ شناسایی و تلاش برای رهاسازی داوطلبانه حیوانات و پرندگانی شکار شده است.
رئیس حفاظت محیط زیست شاهین‌دژ، با اشاره به رهاسازی یک قلاده گورکن در این شهرستان، بیان کرد: یک قلاده کورکن که در اثر تصادف در خظر مرگ بود با مراقبت و نگهداری یک دوستغار محیط زیست در شاهین‌دژ بهبود یافته و هفته پیش رهاسازی شد.
وی، افزود: این گورکن مجروح توسط فرد دوستدار محیط زیست شاهیندژی به مدت سه ماه نگهداری شده و تلاش‌های این فرد از مرگ حتمی نجات یافت.
چمنی، با اشاره به منطقه شکار ممنوع بیان، تصریح کرد: منطقه شکار ممنوع بیان در حد فاصل شاهین‌دژ و تکاب بوده و شاهین‌دژ زیستگاه گونه های جانوری همچون شغال، خرگوش، گراز، گرگ، پرندگان شکاری، کبوتر، فاخته، اردک، لک لک و همچنین گونه‌های متعدد گیاهی همچون گون کتیرا، یونجه وحشی، چسته و بادام وحشی و زالزالک است.
وی، با بیان لزوم افزایش نیروهای یگان حفاظتی محیط زیست در شاهین‌دژ، خاطرنشان کرد: یک یگان چهار نفری حفاظت محیط زیست پاسخگوی مراقبت از محیط زیست ۲ هزار و چهارصد کیلومتری شاهین‌دژ نبوده و و به دلیل ظرفیت های بالای محیط زیست این شهرستان، نیازمند حداقل پنج یگان حفاظت محیط زیست هستیم.
رئیس حفاظت محیط زیست شاهین‌دژ،  تاکید کرد: همچنین حفاظت محیط زیست شاهین‌دژ نیازمند افزایش تعداد خودرو و ادوات اداری است.
وی، یاد آور شد: کمبود نیروی محیط بان یک مشکل کشوری بوده و مسئولان در راستای برطرف کردن این مشکل اهتمام ویژه ای داشته باشند.

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279968

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه