پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت موظف است با طراحی و عرضه بسته‌های حمایتی از تولید کنندگان ملی حمایت کند، گفت: مجلس شورای اسلامی نیز باید با وضع قوانین در راستای پویایی اقتصاد داخلی گام بردارد.

شهروز برزگر در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با تبریک سال جدید، گفت: همان‌گونه که در سال گذشته و سال های گذشته شاهد بودیم چندین سال پی در پی با عناوین اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده‌اند که این اتفاق نشان از اهمیت موضوعات اقتصادی دارد.

وی، با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شاهد سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در کشور بودیم، گفت: در سال گذشته شاهد عقد قراردادهایی با مبلغی قریب به ۹۰ میلیارد دلار با کشورهای اروپایی بودیم که این قراردادها در زمینه های مختلف اقتصادی صورت گرفت.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نتایج اقدامات سال گذشته تنها مختص آن نیست بلکه در سال های آینده نیز شاهد نتایج آن در زمینه های مختلف خواهیم بود، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به عنوان حمایت از کالای ایرانی همگان مکلف هستیم از تولیدکنندگان و کالای داخلی حمایت کنیم تا علاوه بر کمک به اشتغال حجم عظیمی از نیروی کار ملی، چرخه اقتصادی کشور نیز به چرخش درآید.

برزگر، با اشاره به اینکه گرویدن به خرید تولیدات خارجی باعث افزایش بیکاری، تعدیل نیروهای کار و ورشکستگی واحدهای تولیدی و صنعتی می شود، ابراز داشت: مسئولان با نظارت دقیق خود و کنترل دقیق بازار باعث تولید جنس هایی با کیفیت و با استانداردهای لازم در کارخانه های داخلی شده و شرایط و بستر لازم برای عرضه کالای ایرانی در بازار و جلب اعتماد مردم را فراهم سازند.

* مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین در راستای پویایی اقتصاد داخلی گام بردارد

وی، تاکید کرد: دولت باید با طراحی و عرضه بسته های حمایتی، تولید کننده و مصرف کننده را به سوی کالاهای داخلی ترغیب کند.

این نماینده مجلس، تصریح کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی بایستی با قانون‌گذاری در زمینه های اقتصادی از جمله بالا بردن نرخ گمرکات و تایید استانداردهای لازم در بعد نظارتی و نیز اجرای قانون و تحقیق و تفحص و در نهایت با وضع قانون به سمت پویایی اقتصاد داخلی کشور گام بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه همگان باید در صدد شتاب بخشیدن به موتور روشن شده اقتصاد ملی برآیند، عنوان کرد: استفاده از تولید داخلی یکی از مهم ترین ارکان شتاب بخشی به رشد اقتصاد ملی است.

برزگر، ادامه داد: بالا بردن کیفیت داخلی از مهم ترین گام ها در راستای اشباع کردن بازار داخلی با تولید داخلی است که پس از این اقدام می توان به بازارهای فراتر از مرزهای کشور اندیشید و بازارهای اروپا و آسیای مرکزی را مورد هدف قرار داد تا بسترسازی برای رقابت سالم اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی، گفت: اعتماد مردم باید مورد توجه قرار گیرد و از عرضه موارد چینی به نام‌ بازار ایرانی جلوگیری شود، البته مسئولان باید اجازه ندهند سودجویان و افرادی که در کمین نشستند به سودهای کلان دست یابند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در بودجه ۹۷ و برنامه ششم توسعه دولت مکلف به کنترل شدید در خصوص قاچاق کالا شده تا از واردات کالاهای غیر ضروری جلوگیری شود.

برزگر، تصریح کرد: برای ایجاد بازار فروش باید به دنبال رایزنی اقتصادی در مرزهای بین المللی باشیم، همچنین با فعال کردن دیپلماسی اقتصادی در داخل کشور مشکلات اقتصادی متعددی حل خواهد شد.

* الگوگیری از کشورهای موفق در عرصه اقتصاد

وی، با تاکید بر اینکه  باید از کشورهای موفق در زمینه های اقتصادی الگو برداری شود، گفت: نباید از ایجاد گمرکات جدید در مرزهای رسمی کشور ابایی داشته باشیم. اکنون با  توجه به اینکه مصوب مبلغ مراودات صادراتی بین ایران و ترکیه ۳۰ میلیارد دلار است اما هر ساله مبلغی حدود ۱۲ میلیارد دلار مراودات انجام می شود و این نشان از اختلاف ۱۸ میلیارد دلاری دارد، باید در صدد بالا بردن این مراودات و در نتیجه تحقق صادرات موفق باشیم.

برزگر، در پایان با اشاره به ظرفیت بالای آذربایجان غربی در تحقق اقتصاد مقاومتی و صادرات کالای داخلی، تاکید کرد: باید در صدد تقویت مرز سرو، رازی و بازرگان برآییم. همچنین با ایجاد گمرکات جدید در شهرستان های هم مرز با ترکیه در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی گام برداریم.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279756

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه