پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: ۷۵ هزار نفر از اماکن متبرکه این استان بازدید کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر جوانبخت در گفت گو با خبرنگار اروم نیوز،در خصوص اجرای طرح نوروزی اظهار داشت: ۲۵ امامزاده استان آذربایجان غربی میزبان طرح آرامش بهاری در ایام نوروز است.

وی افزود: تعداد زائرانی که از ابتدای طرح نوروزی تا امروز از امامزادگان آذربایجان غربی که تا به امروز بازدید کرده اند ۷۵ هزار نفر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، بیان کرد: از ۲۵ امامزاده که درگیر طرح آرامش بهاری هستند سطح بندی شده اند که از این امامزادگان ۸ امامزاده سطح یک، ۷ امامزاده سطح ۲ و ۱۰ امام زاده سطح ۳ هستند.

وی، افزود: امام زادگان سطح یک دارای خیمه های معرفت اعم از خیمه کودک و نوجوان، غرفه پاسخ به سوالات شرعی و برگزاری نماز جماعت و حضور روحانیون بومی و اعزامی از قم در این امام زادگان هستند.

حجت الاسلام جوانبخت، تصریح کرد: ۷ امام زاده که سطح دو هستند غرفه پاسخ به سوالات شرغی و نماز جماعت برگزار می شود و در امام زادگان سطح ۳ نیز فضای پیرامونی و خود بقعه برای استقبال از زائران آماده شده است.

وی، افزود: روحانی مقیم یا بومی در خود استان ۲۰ نفر  بوده و روحانیون اعزامی از قم ۲۵ نفر که در مجموع ۴۵ روحانی با شیوه های نوین تبلیغاتی در قسمت های مختلف مشغول هستند و نیز کل خیمه های معرفت در ۶ بقعه فعالیت دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، گفت: ۶۰ نفر از همکاران اوقاف و ۱۰۰ نفر خادم افتخاری و ثابت و هیئت امنای امامزادگان ما را دراجرای این طرح یاری می کنند.

وی، ادامه داد: همچنین در مسجد بین راهی اواوغلی در این مسجد خیمه معرفت و پاسخ به سوالات شرعی راه اندازی شده و نیز در امامزاده غریب حسن(ع) ارومیه عکس رایگان از زائران و مسافران گرفته می شود و جوایزی برای زائران در نظر گرفته شده که در بین زائران توزیع می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279740

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

ویژه نامه