اندازه فونت : +
از عصر امروز؛

وزش باد شدید و گردو خاک در آذربایجان غربی

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی در بعد از ظهر امروز وزش باد بسیار شدید پیش بینی می شود که در برخی از نقاط استان با گرد و خاک همراه خواهد بود.

مهدی کریمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به پیش بینی و ضعیت هوا اظهار داشت: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی در بعد از ظهر امروز وزش باد بسیار شدید پیش بینی می شود که در برخی از نقاط استان با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی، افزود: بارندگی در آخر وقت امروز در مناطق شمالی استان پیش بینی شده و نیز درروز یکشنبه این بارندگی در اکثر شهر های آذربایجان غربی شاهد بارندگی ورعدو برق خواهیم بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی، بیان کرد: وزش باد تا آخر وقت امروز در شهر ها دیده می شود ولی از فردا وزش باد بیشتر در مناطق جنوبی آذربایجان غربی خواهد بود.

وی، در خصوص گرمترین و سردترین شهر آذربایجان غربی گفت: میاندوآب با دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین شهر و تکاب با دمای صفر درجه سردترین شهر آذربایجان غربی گزارش شده است.

کریمی، افزود: با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت امروز به استان بارش ها ابتدا از مناطق شمالی و مرکزی استان آغاز شده و تا اواخر وقت یکشنبه شاهد رگبار باران(در نقاط مستعد تگرگ) توام با رعد وبرق در برخی نقاط استان خواهیم بود،

وی، ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها طی این مدت دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=279665

مطالب مرتبط