پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

فرمانده انتظامی استان خبر داد:

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید در راستای توجیه فرزندان خود اقدام کنند، گفت: چهارشنبه آخر سال باید به یک فرصت اجتماعی تبدیل شود و رسوم سنتی مرتبط با این روز جایگزین اقدامات خرابکارانه شود.

به گزارش اروم‌نیوز، سردار سرتیپ دوم ناصر اصلانی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال برای مردم ایران سنیت باستانی است که باید در راستای احیای سنن دیرین خود تلاش کنیم و از برخی اقدامات خرابکارانه و مخل نظمو امنیت جامعه دوری کنیم.

وی، افزود: در همین راستا باید این روز به عنوان فرصتی اجتماعی برای مردم تبیین شود و عوامل مختلف انتظامی، فرهنگی و رسانه‌ای در تلاش برای بهره‌مند ساختن مردم از آرامش و شادی آن باشند.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به آسیب‌دیدگی ۳۳۲ نفر در چهارشنبه آخر سال ۹۵، گفت: متاسفانه این افراد به دلیل استفاده از مواد محترقه غیرمجاز و بی‌توجهی به هشدارهای موجود به چنین روزی افتاده‌اند و خانواده‌ها باید در این راستا توجه بیشتری داشته باشند.

وی، در خصوص تدابیر نیروی انتظامی برای چهارشنبه آخر سال در استان، بیان داشت: بر اساس قانون نیروی انتظامی وظیفه برخورد با مجرمین و برهم زنندگان آرامش مردم را بر عهده دارد و در این راستا تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.

سردار اصلانی، عنوان کرد: شعار امسال نیروی انتظامی برای ایام پایانی سال و آغاز سال جدید «آرامش بهاری با نظم و امنیت» است که امیدواریم شاهد تحقق آن با همت مردم باشیم.

وی، در خصوص صدور محوز برای فروش اقلام محترقه آخر سال، گفت: در این راستا تدابیر لازم اندیشیده شده و مراکز مجاز برای فروش مواد محترقه مجاز فعالیت دارند که بر همین اساس با مراکز فروش اقلام که بدون مجوز باشند برخورد جدی صورت می‌پذیرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی، در ادامه با اشاره به دستگیری بیش از ۲۹۵ نفر توزیع کننده اقلام محترقه در طی سال‌جاری، خاطرنشان کرد: بیشتر این افراد خارجی بودند که برای فروسش اقلام در شهرستان‌های مختلف استان وارد شده بودند.

وی، در پایان ابراز امیدواری کرد که با آگاهی‌سازی عمومی در راستای داشتن چهارشنبه آخر سال شاد و آرام گام برداشته شود.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279352

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه