پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی:

مدیر کل انتقال خون آذربایجان غربی از آمادگی ۴ پایگاه خون گیری در ایام عید در این استان خبر داد.

مجتبی قهرمان رضائیه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به اینکه بیماران همیشه به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند، گفت: خون و فرآورده های خونی ۳ تا ۵ روز قابلیت ماندگاری دارند و به همین دلیل در برخی ایام با کمبود خون مواجه می شویم.

وی، با اشاره به میزان ذخایر خون در استان، افزود: در حال حاضر ذخایر خونی آذربایجان غربی پاسخگوی نیاز استان است همچنین آذربایجان غربی در ۱۱ ماهه گذشته بیشترین میزان رشد اهدای خون در کشور را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی، با اشاره به آمادگی ۴ مرکز خون گیری در سطح استان ادامه داد: ارومیه،مهاباد، میاندوآب و نقده در زمان عید و تعطیلات به دلیل افزایش مسافرت ها و امکان وقوع تصادفات آماده دریافت خون از اهدا کنندگان هستند.

قهرمان رضائیه، با تاکید بر اینکه کلیه کادر های واحد انتقال خون در طول ایام تعطیلات به صورت شیفتی آماده باش هستند گفت: واحد ارومیه در روزهای تعطیل شیفت صبح و روزهای عادی در دو شیفت صبح و عصر و واحد شهرستان ها در روزهای عادی شیفت صبح آماده خدمات دهی به هم استانی های عزیز هستند.

وی، اذعان داشت: اهداکنندگان می توانند علاوه براهدای خون و فرآورده های خونی با گرفتن عکس سلفی و در پویش ملی عکس سلفی شرکت کرده و برنده جوایز ارزنده شوند.

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی، در خصوص شرایط خون گیری از متقاضیان ابراز داشت: پس از بررسی سلامت کامل افراد مراجعه کننده و سن بین ۱۸ تا ۶۰ سال، دوباره در مراکز اهدای خون معاینات لازم انجام گرفته و پس از تایید و اهدای خون، خون ها به آزمایشگاه انتقال می یابند. در صورت نداشتن بیماری های خونی به جمع آوری و نگهداری آنان اقدام می شود.

وی، عنوان کرد: بانوان به فاصله ۴ ماه از اهدای خون قبلی و آقایان ۳ ماه نمی توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

قهرمان رضائیه، در مورد بیشترین نیازمندان به خون در آذربایجان غربی، گفت: بیشتر مصرف کنندگان خون بانوان و بیشتر اهداکنندگان خون را آقایان تشکیل می دهند.

وی، در پایان گفت: با اهدای خون خود به بیماران نیازمند می توان در شادی سلامت آنان سهیم شد و علاوه بر اجر معنوی، سلامتی خود را نیز تضمین کرد‌.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279349

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه