پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی:

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۴۱۷ فقره پرونده تخریب و تصرف و ۷۱۹ فقره پرونده چرای دام غیرمجاز تشکیل و در حال رسیدگی است.

به گزارش اروم نیوز، سرهنگ یونس علی ابراهیم پور در نشست پیش از ظهر امروز با اشاره به تعداد پرونده‌های تشکیل‌شده اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون یک هزارو ۴۱۷ فقره پرونده تخریب و تصرف و ۷۱۹ فقره پرونده چرای دام غیرمجاز تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی افزود: خوشبختانه در آذربایجان غربی هیچ‌گونه پرونده زمین‌خواری که در قانون آمده است وجود ندارد فقط ۳ مورد تصرف که در ۲ مورد شهرستان سردشت و یک مورد در شهرستان ارومیه به وجود آمده بود که رفع تصرف‌شده است و زمین از دست متصرفین آزادشده است و برخورد قانونی با این متخلفین صورت گرفت.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی تصریح کرد: حدود ۵۹۶ فقره پرونده جلوگیری از تخریب و تصرف‌شده است و اراضی ملی و منابع طبیعی را تخریب می‌کردند به دام کشت‌های منابع طبیعی افتادند و از تخریب و تصرف منابع طبیعی جلوگیری به عمل آمد این تعداد پرونده‌ها آنان به مقامات قضایی ارجاع داده نشده است.

وی افزود: در استان اتاق مانیتورینگ وجود دارد که این اتاق برای اولین بار در سطح کشور به‌صورت مانیتورینگی در آذربایجان غربی در سازمان جنگل‌ها راه‌اندازی شده است که در این مکان به‌صورت شبانه‌روزی حضور دارند و آماده دریافت اخبار و گزارشاتی که از سطح استان با استفاده از شماره تلفن‌های ۱۵۰۴ و سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۰۰۰۱۵۰۴ است.

سرهنگ ابراهیم پور بیان کرد: ۱۰۵ فقره اجرای احکام قضایی به‌عمل‌آمده است که از این تعداد اجرای احکام قضایی رفع تصرف‌شده است بیش از یک هزار و ۴۵۲ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف‌شده و به اراضی ملی و منابع طبیعی برگشت داده‌شده است.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در ۱۱ ماه سال جاری ۶۰۸ نفر دستگیرشده و ۲ نفر نیز در زندان هستند اینان افرادی هستند که به تذکرات توجه نکرده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279278

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه