پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

بهادری؛

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۷ شاهد اتفاقات خوبی هستیم گفت: راهکار نهایی احیای دریاچه ارومیه ارتقای روش‌های کشاورزی سنتی به مدرن است.

سید هادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: امسال در بودجه ۹۷ شاهد اتفاقات مثبت و خوبی بودیم و امید داریم با شرایط نسبت به سال حاضر بهبود یابد.

عضو کمسیون تلفیق بودجه، افزود: نکات خوب در لایحه بودجه است نخست آنکه برخلاف نظر همکاران بودجه عملیاتی است امیدواریم این روش را در سال های بعدی نیز داشته باشیم

بهادری، تاکید کرد: ویژگی های شفافیت و شفاف سازی و انضباط مالی در لایحه بودجه است، کمیسیون تلفیق کار خوبی انجام داد.

وی، جلوگیری از افزایش حقوق برای مقامات را از دیگر جنبه های مثبت بودجه برشمرد و گفت: افزایش درصد حقوق بیشتر برای حقوق های کمتر بسیار امری پسندیده است.

بهادری، با اشاره به اینکه توزیع قسمتی از بودجه برعهده سازمان برنامه و بودجه استانی است ادامه داد: بودجه براساس شاخص ها توزیع می شود که خود آن ها نیز بر شرایط حاضر واقف هستند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بودجه دریاچه ارومیه در سال ۹۷ خاطر نشان کرد: بودجه هیچ گاه به عنوا ن یک ردیف بودجه خاص برای دریاچه ارومیه مطرح نشده و امسال نیز همچون سال های گذشته است اما در این بودجه هیچ تفاوت قابل ملاحظه ای مشاهده نمی شود.

وی، ضمن اظهار امیدواری از بهبود وضعیت دریاچه ارومه ابراز داشت: با تصمیمات مفید و موثر در خصوص مصرف بودجه دریاچه ارومیه به صوتی مثمرالثمر می توانیم اموراتی قابل ملاحظه در راستای بهبود شرایط داشته باشیم.

بهادری، با بیان اینکه در حوزه عمرانی محدودیت های بسیاری وجوددارد ادامه داد: می توانیم با اندیشیدن تدابیر لازم در این راستا عملکرد مفیدی داشته باشیم حتی می توان روندی بهتر از سال گذشته به وجود بیاوریم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: با توجه به اینکه که هدایت انهار،لایه روبی و کنترل آن ها به خوبی صورت گرفته و نتیجه نیز داشته است اما امروز تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته پایین است، بازگشایی و هدایت سد هارا جهت بهبود روند ادامه خواهیم داد.

وی، با تاکید براینکه مردم و کشاورزان در مصرف آب باید صرفه جویی کنند افزود: این صرفه جویی باید بیشتر در مناطق جنوبی استان و تبریز بیشتر صورت گیرد و تنها مختص حوزه آبریز ارومیه نیست.

*پروژه انتقال آب از دریاچه وان از مهم ترین طرح ها

بهادری، تصریح کرد: بحث انتقال آب از حوزه های جنوب در حال انجام است و از طرق فاینانس پیگیر مسائل جدید هستیم و از جمله این مسائل پروژه وان از بهترین طرح ها برای دریاچه ارومیه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: راهکار نهایی نجات دریاچه ارومیه یک مورد بیشتر نیست و آن هم ارتقای روش‌های کشاورزی سنتی به مدرن است.

وی، در پایان عنوان کرد: بر این اساس باید برای انتقال آب از مبداء تا مقصد از روش‌های جدید استفاده کرد و آبیاری با کمترین اتلاف و به صورت قطره‌ای انجام شودهمچنین الگوی کشت باید توسط دولت و تعاونی‌های کشاورزی تعیین و تکلیف شود و کشاورزان بر اساس آن اقدام کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279122

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه