پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مسئول بسیج دانشجویی استان خبر داد؛

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی از اعزام ۱۵۰۰ دانشجوی این استان به اردوهای راهین نور دانشجویی خبر داد.

به گزارش اروم‌نیوز، رحیم عباس‌زاده در نشست خبری به‌مناسبت برگزاری اردوهای راهیان‌نور دانشجویی، اظهار داشت: این اردوها از ۱۵ اسفندماه آغاز و تا ۲۵ اسفندماه ادامه خواهد داشت.
وی، افزود: در قالب برگزاری اردوهای راهیان نور حدود یک هزار و ۵۰۰ دانشجو عازم سرزمین‌های نوز جنوب کشور می‌شوند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی، در خصوص اماکن بازدیدی دانشجویان در این اردوها نیز گفت: ۱۱ یادمان آماده پذیرایی از دانشجویان است که در کنار این بادمان‌ها برنامه‌هایی برای بازدید از رودخانه هور و سد دز داریم که در صورت مساعد بودن آب و هوا اجرایی می‌شود.
وی، ابراز داشت: در جریان سفرهای راهیان نور برنامه‌های متنوع فرهنگی، آموزشی و تفریحی برای این عزیزان تدارک دیده شده که امیدواریم اثرگذار باشد.
عباس‌زاده، با اشاره به راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی ویژه راهیان نور در بسیج دانشجویی استان، تصریح کرد: کانال ارتباطی با دانشجویان شرکت‌کننده در تلگرام ایجاد شده تا سهولت ارتباط مهیا شود.
وی، ارتقای فرهنگ شهادت طلبی و نیز بصیرت افزایی را جزو اهداف اصلی برگزاری اردوهای راهیان نور برشمرد و گفت: حضور دانشجویان از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی نشانگر اهمیت این سفرها براز تمام اقشار این عزیزان است.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی، در بخش دیگری از سخنانش، در مورد برگزاری اردوهای جهادی بسیج دانشجویی نیز خاطرنشان کرد: این اردوها با هدف محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی در مناطق محروم و کم‌برخوردار اجرا می‌شود.
وی، اضافه کرد: در سال ۹۶ اقداماتی نظیر ساخت مسکن مددجویان، خانه عالم، مسجد، مدرسه، مرمت مسکن محرومین و نیز ساخت رمانگاه ویژه محرومین به همت گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی اجرا شده است.
وی، در خصوص برنامه‌های نوروز ۹۷ نیز گفت: این اردوها آغاز شده و در بخش‌های مختلف دامپزشکی، عمرانی، خدماتی، آموزشی و فرهنگی اجرا خواهد شد.
عباس‌زاده، در پایان سخنان خود، با اشاره به اجرای اردوهای جهادی در قالب نهضت علمی و اقتصاد مقاومتی در سال آینده، بیان داشت: ۲ هزار دانشجو در قالب ۷۷ گروه جهادی در این زمینه‌ها فعالیت دارند.
انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279118

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه