پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: در ۱۱ ماه سال جاری بیش از ۴۳۰۰ طرح خود اشتغالی با اعتبار ۷۷ میلیاردتومان اجرا شده است.

به گزارش اروم نیوز، عزیز سهندی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی با بیان اینکه کمیته امداد نهادی مردمی است، اظهار داشت: قالب کار کمیته امداد کاملا مردمی است.

وی، افزود: در دهه ۶۰ کمیته امداد به عنوان هماهنگ کننده و پشتیبان جبهه و جنگ بود، دهه ۷۰ موضوعات اجتماعی طرح و دهه ۸۰ اشتغال در کمیته امداد مطرح شد، در دهه چهارم عنوان دهه توانمندسازی و تحول را در راس برنامه های خود قرار داده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی تصریح کرد: فقر در بالا دست و در پی عوامل متنوع و متعددی ایجاد می شود و برای ریشه کنی فقر باید بسیاری از نهادها و دستگاه ها مشارکت و همکاری کنند و عزم جدی همگانی را طلب می کند.

به گفته وی هم اکنون میزان فقر در جامعه نسبت به گذشته فرق کرده و به شدت در حال افزایش است و مددکاران کمیته امداد که مشکلات جامعه هدف را از نزدیک لمس می کنند با تمام توان به آنها خدمت می کنند.

سهندی گفت: در آذربایجان غربی افزون بر ۶۷ هزار مستمری بگیر وجود دارد.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: این استان با اجرای ۴ هزار و ۳۰۰ طرح خوداشتغالی با اعتبار ۷۷ میلیارد تومان جزو رتبه های برتر کشور شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۵ افزون بر ۴ هزار و ۲۰۰ خانوار با اجرای طرح های اشتغال زایی از چرخه حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: در ۱۱ ماهه امسال افزون بر ۷۸ میلیارد تومان مشارکت مردمی جلب و جذب شده است.

سهندی تصریح کرد: این رقم به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت:  مشارکت مردم  و خیرین در امدادرسانی به مددجویان استان قابل تقدیر و تمجید است و امید می رود با همکاری رسانه ها میزان این مشارکت در سال های آتی باز هم افزایش پیدا کند.

وی گفت: الان خیری در استان داریم که ۲ هزار ۱۰۰ کودک یتیم را تحت پوشش قرار داده و حتی دیروز تماس گرفته بود و می گفت ۶۰۰ میلیون تومان برای آنها عیدی خرید کرده است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=279358

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه