∴ پرداختن به مسائل حاشیه‌ای موجب دوری از اصل ماجرا شده است/ تغذیه و سلامت مردم باید بیش از این مورد توجه باشد

استاندار آذربایجان‌غربی:

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پرداختن به مسائل حاشیه‌ای موجب دوری از اصل ماجرا در بحث سلامت شده، گفت: تغذیه و سلامت مردم باید بیش از این مورد توجه باشد تا بتونیم زمینه لازم برای رشد سلامت و ایمنی جامعه را شاهد باشیم.

به گزارش اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری صبح امروز در نخستین مجمع سلامت آذربایجان‌غربی که با حضور معاون وزیر بهداشت، مسئولین استانی و شهرستانی و نیز اعضای مجامع سلامت شهرستان‌ها در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: نهاد آموزش و پرورش مهم‌ترین بخش در آموزش مبانی سلامت در جامعه محسوب می‌شود.

وی، افزود: در صورتی که آموزش و پرورش در آموزش صحیح مبانی سلامت و ایمنی غذایی پیشقدم و فعال باشد کودکان و در نتیجه جامعه به شرایط ایده‌آل می‌رسد.

استاندار آذربایجان‌غربی، جهاد کشاورزی را حزو مهم‌ترین سازمان‌های دخیل در تامین امنیت و سلامت اجتماع دانست و گفت: در صورتی‌که تولیدات کشاورزی سالم باشد قطعا می‌توان جامعه را از آسیب‌های سلامت عاری دانست و به همین جهت باید در این راستا تلاش بیشتری شود.

وی، عنوان کرد: شیر سنتی که به کارخانجات تولیدی داده می‌شود بار میکروبی زیادی حدود یک میلیون دارد. کارخانجات باید روستاهایی که بالای ۵۰ راس گاو دارند را شناسایی کرده تا به این ترتیب علاوه بر ایجاد اشتغال به بحث تضمین سلامت مردم نیز برسیم.

شهریاری، یکی از وظایف استاندار را حمایت‌های درون‌بخشی از ارتقای بخش سلامت دانست و بیان داشت: متاسفانه تشکیل جلسات بی‌نتیجه و نبود دید مناسب به بخش سلامت موجب می‌شود تا دچار چنین روال نامناسب در بحث ایمنی و سلامت باشیم که در این حوزه نیازمند تغییر نگرش و البته اقدامات مناسب هستیم.

وی، مشارکت تمام ادارات و نهادها در بخش سلامت را لازمه موفقیت در این حوزه عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین عامل در ارتقای بخش سلامت خود مردم و نیز سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرند.

استاندار آذربایجان‌غربی، توجه دولت دوازدهم به مقوله سلامت را مثبت دانست و خاطرنشان کرد: توجه ویژه دولت در سطح کلان و استانی به مردم و ضرورت سلامت اجتماعی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=278980

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات