∴ سلامت روحی در کنار سلامت جسمی مورد توجه باشد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی توجه به سلامت روحی در کنار سلامت جسمی را قابل توجه و حائز اهمیت دانست.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی صبح امروز در نخستین مجمع سلامت آذربایجان‌غربی که با حضور معاون وزیر بهداشت، مسئولین استانی و شهرستانی و نیز اعضای مجامع سلامت شهرستان‌ها در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: باید در کنار تلاشی که در راستای تامین امنیت و سلامت در جامعه صورت می‌گیرد به سلامت روحی و روانی نیز توجه شود.

وی، افزود: مسئولین باید مولفه‌های سلامت در جامعه را بیش از پیش مورد توجه قرار داده و نسبت به تامین سلامت در عرصه‌های مختلف تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با اشاره به تعالیم اسلامی در راستای لزوم حفظ سلامت، عنوان کرد: امنیت غذایی و سلامت جزو اصلی‌ترین مباحثی است که باید مدنظر باشد چراکه حفاظت از جان موجب سلامت و امنیت روحی می‌شود.

وی، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) گفت: ایشان محافظت از نعمت گوش، چشم، زبان و قلب را لازمه ایمان و دینداری می‌دانند. بنابراین باید در راستای محافظت از این دارایی‌ها و امانت‌های الهی کوشا باشیم.

حجت‌الاسلام قریشی، رعایت بهداشت را وظیفه‌ای شرعی برای مسلمانان برشمرد و خاطرنشان کرد: همه در برابر امانت‌های الهی مسئولیم و باید در این مورد وظیفه خود را که همان رعایت موازین اسلامی است رعایت کنیم.

وی، به بحث مراقبت از حیوانات نیز اشاره کرده و بیان داشت: این بحث در نهج‌البلاغه و دیگر متون دینی مورد تاکید قرار گرفته و تاکید شده که در قیامت در این زمینه بازخواست خواهیم شد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در پایان تصریح کرد: مراحل مختلف مرتبط با پزشکی از نخستین مرحله تولید دارو و اقلام تا پایان مراحل پزشکی باید با توجه به مباحث شرعی انجام شود چراکه در این زمینه تمام حدود شرعی و قانونی متوجه مردم و اقشار مختلف جامعه می‌شود.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=278978

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات