اندازه فونت : +
آقازاده
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی آذربایجان‌غربی:

اهداف طرح تحول نظام سلامت محقق نشد/ اولویت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی رسیدگی به وضعیت مراکز بهداشتی است

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به شکست طرح تحول نظام سلامت به‌دلیل محقق نشدن اهداف آن، گفت: اولویت این دانشگاه رسیدگی به وضعیت مراکز بهداشتی در سطح استان است.

به گزارش اروم‌نیوز، جواد آقازاده صبح امروز در نخستین مجمع سلامت آذربایجان‌غربی که با حضور معاون وزیر بهداشت، مسئولین استانی و شهرستانی و نیز اعضای مجامع سلامت شهرستان‌ها در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت مراکز بهداشتی اولویت‌های اصلی دانشگاه بود که رفته رفته با حرکت‌های مطلوب در بحث آموزش، غذا و دارو، بهداشت و درمان و عمرانی نقشه راه ترسیم شد.

وی، افزود: طی یک سال ۱۸۳ خانه بهداشت در آذربایجان‌غربی ساخته شده و نیز تعدادی از خانه‌های روستایی بازسازی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌، درمانی آذربایجان‌غربی، با اشاره به اقدامات موثر این دانشگاه در راستای بهبود وضعیت بهداشت استان، گفت: افزوده شدن ۴۰۰ بهورز به مراکز درمانی، ساخت ۱۶۰ هزار متر مربع مراکز درمانی، تحت پوشش قرار گرفتن ۴۵۰ هزار نفر بر اساس نقشه‌راه و نیز اقدامات موثر در عرصه سلامت باعث شده تا شاخص‌های سلامت در آذربایجان‌غربی ارتقا یابد.

وی، اضافه کرد: هم‌اکنون به دلیل ارتقای زیرساخت‌های بهداشتی جزو ۷ دانشگاه برتر در سطح کشور هستیم.

آقازاده، بیان داشت: در حال حاضر شاهد بهبود شاخص‌های مرگ نوزادان و نیز کاهش مرگ و میر مادران باردار در استان هستیم که این امر مدیون تلاش همکاران بوده است.

وی، تبدیل زایمان‌های طبیعی در بیمارستان کوثر ارومیه به‌عنوان مدل کشوری را جزو افتخارات این عرصه دانست و گفت: با تلاش همکاران تمام دستگاه‌های خطرساز در بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی خنثی‌سازی شده است.

وی، همچنین با اشاره به افزوده شدن ۲۱۷ تخت بیمارستانی در طول یک‌سال به بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه، تصریح کرد: برای ساخت بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی نیازمند زمین هستیم تا مراحل ساخت آن آغاز شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌غربی، در پایان سخنان خود ابراز داشت: اگر تمام اقدامات پیش‌بینی شده در راستای بهبود وضعیت سلامت در استان به مرحله اجرا برسد، شاخص نظام سلامت در آذربایجان‌غربی به ۱٫۶ می‌رسد که این امر نیز نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولین استانی و کشوری است.

انتهای پیام/