پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

اروم‌نیوز بررسی می‌کند؛

بیش از یک ماه از دستگیری و حبس ورزشکار ارومیه‌ای در اقلیم کردستان عراق می‌گذرد و جزئیات موضوع همچنان بدون رسانه‌ای شدن در دست بررسی و پیگیری است.

به گزارش اروم‌نیوز، موضوع دستگیری «اسماعیل کشاورز» از ورزشکاران مطرح رشته‌های رزمی ارومیه چند روزی است که در محافل مختلف خبری و ورزشی مطرح است.

این ورزشکار بااخلاق که اوایل بهمن‌ماه برای تاسیس باشگاه ورزشی به اقلیم کردستان عراق سفر کرده بود، از سوی پلیس این اقلیم دستگیر شده و تاکنون نیز اطلاعات دقیقی از وضعیت وی در دسترس نیست.

البته چندی پیش، همسر و دختر وی پس از هماهنگی‌های انجام شده «تنها ۳ دقیقه» اجازه ملاقات را یافته‌اند و نتیجه این دیدار چیزی جز رعب و وحشت آن‌ها نبوده است.

بنا به گفته همسر این ورزشکار از جزئیات دیدار کوتاه خود، اسماعیل کشاورز از ناحیه سر و صورت دچار آسیب‌های جسمانی شدید شده و حتی برای سخن گفتن نیز مشکل داشته است.

با توجه به گفته‌های خانواده این ورزشکار و لزوم بررسی موضوع از سوی مسئولین، سراغ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی رفتیم تا پیگیر موضوع و نحوه رسیدگی به موضوع باشیم.

* موضوع از طریق کنسولگری در دست پیگیری است

«علیرضا رادفر» در گفت‌و‌گو با اروم‌نیوز، این‌گونه عنوان کرد که موضوع در دست پیگیری بوده و کنسولگری ایران در عراق به‌طور مداوم در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی، در این زمینه بیان داشت: موضوع از سوی وزارت امور خارجه و کنسولگری پیگیری می‌شود و ما نیز پیگیر نتیجه از مسئولین این وزارت هستیم.

باتوجه به سخنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، تماسی با رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌غربی داشتیم تا در خصوص آخرین نتایج و نیز نحوه بررسی موضوع توضیحات وی را دریافت کنیم.

* فعلا رسانه‌ای شدن جزئیات مقدور نیست

«احمد منتظمی» در این گفت‌و‌گو تنها به بیان این نکته بسنده کرد که «فعلا رسانه‌ای شدن جزئیات بررسی و پیگیری موضوع به صلاح نیست».

وی، در پاسخ به این سوال که موضوع در دست پیگیری است یا خیر؟، عنوان کرد: قطعا در دست پیگیری بوده و از طریق مراجع بالادستی در حال بررسی و پیگیری هستند.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌غربی، بیان داشت: با توجه به پیگیری‌های وزارت امور خارجه فعلا پرداختن به جزئیات پرونده و نیز نحوه بررسی‌ها به‌منظور رسانه‌ای شدن قضیه مناسب و به صلاح نیست و بهتر است تنها مرجع رسانه‌ها خانواده این ورزشکار باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=278684

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه