اندازه فونت : +
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی:

امروز و فردا شدت بارش‌ها در آذربایجان‌غربی افزایش می‌یابد/ وسیله نقلیه خود را به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ مجهز کنید

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: اختلال در تردد جاده های کوهستانی و سرد سیر استان به دلیل بارش برف دور از انتظار نیست و توقف در مسیرهای سیلابی اجتناب گردد افرادی که در مسیر های کوهستانی تردد می کنند وسیله نقلیه خود را به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ مجهز کنند.

مهدی صابری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به پیش بینی وضعیت هوای آذربایجان غربی اظهار داشت: سامانه بارشی از جمعه شب فعالیت خود را در آذربایجان غربی شروع کرده و غالبا این فعالیت به شکل بارندگی  گزارش شده است.

وی افزود:  این بارش ها در نقاط شمالی به ویژه نقاط مرکزی و جنوبی استان شروع شده و بیشترین بارش در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهرستان سردشت و ارومیه به میزان ۵ میلی مترگزارش شده است.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی بیان کرد: دمای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته حداکثر ۹ درجه بالای صفر و حداقل ۳ درجه گزارش شده است.

صابری در خصوص سردترین و گرم ترین شهر استان گفت: گرمترین شهر پلدشت با دمای ۱۵ درجه بالای صفر و تکاب یک درجه زیر صفر سردترین شهر استان پیش بینی شده است.

صابری با توجه به پدیده جوی مورد انتظار در استان گفت: امروز و فردا به شدت بارش ها افزوده خواهد شد و بنابراین شاهد آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در تردد جاده های کوهستانی و سرد سیر استان به دلیل بارش برف دور از انتظار نیست و توقف در مسیرهای سیلابی اجتناب گردد افرادی که در مسیر های کوهستانی تردد می کنند وسیله نقلیه خود را به  تجهیزات زمستانی  از جمله زنجیر چرخ مجهز کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سامانه بارشی روز دوشنبه از استان خارج می شود ودر طول هفته جاری پدیده قابل ملاحظه ای در استان رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=278346

مطالب مرتبط