پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

 ۲۲ بهمن ناامیدی دشمنان اسلام و نظام اسلامی را رقم زد/ مسئولان فرهنگی نسبت به حاشیه‌های جشنواره فجر پیگیر و پاسخگو باشند/ لزوم توجه مردم به نفوذ فرهنگ غرب در کشور

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: این حضور بار دیگر دشمنان را ناامید کرد و به دنیا نشان داد که مردم در راه دین و انقلاب هستند.
وی افزود: مشکلات موجود هرگز دل مردم را از انقلاب سرد نمی‌کند و همیشه در مسیر هستند.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، شعور و فهم مردم را بسیار والا دانست و گفت: این فهم و عقلانیت همیشه بوده و نمادی از عزت ایرانیان است.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به خواسته رهبر انقلاب از مسئولین مبنی بر وظیفه‌شناسی مسئولین در برابر حصور مردم در صحنه، همت برای حل مشکلات موجود را وظیفه اصلی مسئولین برشمرد و از آن‌ها برای پرهیز از اختلافات و فعالیت برای حل مسائل موجود دعوت کرد.
حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: تلاش تمتم مسئولین و گروه‌های مردمی یابل تقدیر، گفت: جشنواره فجر با حضور برخی افراد صدانقلاب و ضد رهبری مایه ننگ بود که فردی به‌عنوان رقاصه خارج از کشور چرا باید در تئاتر فجر حاضر باشد؟
وی، بیان داشت: فردی که فیلم‌هایی علیه نظام دارد چرا باید با غفلت مسئولین جشنواره فجر برنامه اجرا کند؟ این امر قابل قبول نیست.
وی، اضافه کرد: هنر در دین ابزاری برای بیان دین و در مسیر هدابت بشر باشد اما وقتی وسیله‌ای برای مبارزه با دین شد قابل تایید اسلام نیست.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: هر هنری در جهت تخریب هویت اسلامی و انقلاب ما باشد شیطانی است و باید از آن دور باشیم.
وی، با تاکید بر لزوم هشیاری مسئولان در چنین زمان‌هایی، گفت: غفلت در این شرایط قابل قبول نیست و باید دست‌اندرکاران توسط مسئولین فرهنگی بازخواست شوند.
حجت‌الاسلام قریشی، الگو وسرمشق زندگی مسلمامان را پیامبر اکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) نامید و تصریح کرد: توجه به نوع زندگانی و رفتار و عبادت پیامبر(ص) برای داشتن زندگی سالم و واقعی الزامی است.
وی، اذعان داشت: در نهج‌البلاغه و کتب دینی بر این مورد تاکید شده که به نوع زندگی اهل‌بیت(ع) توجه کنیم و امروز باید به ازن تمر توجه ویژه شود.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با اشاره به تلاش دشمن برای تغییر سبک زندگی، عنوان کرد: آن‌ها در تلاش برای تغییر الگوی مسلمانان است که باید به آن دقت و توجه کافی شود.
وی، اضافه کرد: روز ولنتاین که کاری برای تغییر نگاه مسلمانان است در همین راستا بوده و باید این مورد بیش از پیش مورد توجه واقع شود که جوانان و خانواده‌ها از داخل شدن در باتلاق غرب در امان باشند.
حجت‌الاسلام قریشی، در پایان سخنان خود، از عموم مردم خوایت تا نسبت به مکارم دین توجه لازم را داشته باشند و الگوهای اسلامی نظیر امام علی(ع) را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
بیان مباحثی در خصوص معاد از دیگر موارد مطرح‌شده در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه بود.

حضور تماشایی مردم در ۲۲ بهمن، وظیفه مسئولان را سنگین تر کرد/ در مواجهه با شرق و غرب بر اساس دستورات دین عمل می کنیم

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی دشمن شکن و تماشایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال، اظهار کرد: مردم در ۲۲ بهمن امسال پاسخ محکمی به دشمنان دادند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این راهپیمایی واقعا تماشایی شد و بنده به نوبه خود از آحاد مختلف مردم و مسئولان که این حماسه تماشایی را خلق کردند، تقدیر و تشکر دارم.

وی با بیان اینکه این راهپیمایی و حضور مردم در میاندوآب نیز بی سابقه بود، گفت: مردم وظیفه خود را خوب انجام دادند و اکنون وظیفه مسئولان سنگین تر شده است و مسئولان نباید امروز و فردا کرده و مسئولیت را به گردن یکدیگر بیاندازند.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به معضل پسماند شهری در میاندوآب، افزود: ۳۹ سال است که مردم میاندوآب از نحوه دفن پسماند شهری ناراحت هستند و همه مسئولان باید در این زمینه تلاش و جدیت به خرج دهند.

حسن زاده اظهار کرد: موضوع پسماند اگر حل نشود باید مسئولان پاسخگو باشند و همه باید دست به دست هم داده و به مردم بگویند که مشکل چیست و کجاست و چرا موضوع پسماند میاندوآب حل نمی شود

وی با اشاره به اینکه موضوع دفن پسماند، آبروی میاندوآب را برده است، افزود: مسافران عبوری از محل از این موضوع ناراضی بوده و مقصران در این زمینه به مردم معرفی شوند تا مردم بدانند که چه کسی پشت قضیه است و موضوع چرا حل نمی شود.

با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید، اظهار کرد:  شعار ما اول انقلاب، نه غربی، نه شرقی بود ولی امروز در فضای شبهه افکنی می کنند که چرا با شرق کاری نداریم و فقط با غرب دشمنی می کنیم.

خطیب نماز جمعه میاندوآب با بیان اینکه ما در مواجهه با کفار بر مبنای دین عمل می کنیم، تصریح کرد: قرآن کریم، کافران را به دو دسته تقسیم کرده است، دسته ای که کافر بوده ولی با شما کاری ندارند و با شما درگیر نیستند و همکاری می کنند و قرآن می گوید با اینها همکاری کرده و با آنها عادلانه رفتار کنید هر چند که کافر هستند مانند روسیه کنونی.

وی اظهار داشت: دسته دوم کافرانی که با شما درگیر بوده و سر دشمنی دارند و در هر زمینه ای بتوانند دشمنی کرده و علیه شما اقدام و فعالیت می کنند و قرآن می گوید که باید مقابل اینها ایستاد مانند آمریکا.

امام جمعه میاندوآب گفت: دسته دوم هم  که مصداق آن آمریکا است، اگر سرعقل بیاید و دست از مبارزه و تقابل، تحریم و تهدید بردارد شاید با آنها هم مثل دسته اول برخورد کنیم ولی امروز با قاطعیت تمام شعار “مرگ برآمریکا” سر می دهیم چون زیاده خواهی کرده و علیه ایران و ایرانی هستند و هرکسی که علیه ایران اقدامی می کند از او حمایت می کنند.

حسن زاده افزود: ملت ولایتمدار ایران اسلامی در مقابل آمریکا با قدرت و قاطعیت ایستادگی کرد ه و شعار “مرگ بر آمریکا” را باقاطعیت سر می دهد.

وی گفت: آمریکا و امثالهم فکر نکنند که ایران نیز افغانستان، عراق و سوریه و… است بلکه اینجا ایران، مهد دلیران و شیرانی مانند شهید باکری ها و پوریای ولی ها و تختی ها است که در مقابل ظلم می ایستند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه برخی دشمنان در ظاهر ما را تحریم و در باطن میلیاردها دلار برای مقابله با انقلاب و ایران هزینه می کنند؛ تصریح کرد: تا آخرین لحظه در مقابل این دشمنان خواهیم ایستاد و عقب گرد نمی کنیم و طبق مبانی اسلامی به پیش می رویم.

خطیب نماز جمعه میاندوآب تصریح کرد: همه اقشار مختلف مردم و دلسوزان نظام و انقلاب نیز باید در فضای مجازی پاسخ شبهه افکنی ها را بدهند.

وی هم چنین با اشاره به نقش علما در حفظ دین، افزود: دین اسلام؛ به برکت مجاهدت ها علما و روحانیت حفظ شده و به ما انتقال یافته است و باید از علما در مجالس مختلف بهره جست.

حسن زاده با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س)، خیر کثیر بوده و مقام و منزلت ایشان در نزد خداوند بسیار متعالی بوده و خداوند خیر کثیر را در وجود حضرت فاطمه زهرا(س) قرار داده اند.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به عشق مردم به ائمه اطهار(ع) و برپایی مجالس روضه پس از گذشت قرن ها، تصریح کرد: علی رغم همه تلاش دشمنان اسلام برای کمرنگ کردن مجالس روضه، باز هم مجالس روضه گرم و پرشور بوده و خیل مشتاقان ائمه اطهار(ع) و جوانان در این مراسمات حضور می یابند.

وی با اشاره به فضائل حضرت زهرا(س)، افزود: فضائل حضرت زهرا(س) بی شمار بوده وقناعت پیشگی، ساده زیستی و پشتیبان ولایت و شهید راه ولایت بودند و بهترین الگوی عفاف و حجاب هستند.

حسن زاده با بیان اینکه متاسفانه تشریفات در بخش های مختلف زندگی امروز در جامعه به چشم می خورد، اظهار کرد: متاسفانه مجالس عزا نیز رنگ و بوی خودنمایی و تشریفات به خود گرفته اند و این امر شایسته نیست.

حسن زاده با اشاره به اینکه پایبند به اسلام بودن و محرم و نامحرم قبل از شغل اهمیت دارد، افزود: متاسفانه شنیده می شود که مثلا فلانی به خاطر اینکه دخترش در فلان جا شاغل شده و مسئولیت گرفته و در جایی که چند مرد در آنجا مشغول هستند، فعالیت می کند، خوشحال است در حالی که نباید اینگونه باشد.

امام جمعه میاندوآب هم چنین با اشاره به نصیحت پذیر بودن و بیان داستانی از شیخ جنید بغدادی و بهلول، بر کسب روزی حلال، سخن گفتن برای خدا، یکسان بودن ظاهر و باطن و خلوص نیت و بدون کینه بودن از دشمنان و فکر حیله و نیرنگ نبودن برای دیگران تاکید کرد.

۲۲ بهمن پاسخ دندان شکنی بود بر دشمنان جمهوری اسلامی ایران/ پیروی از ولایت فقیه تنها را نجات مسلمانان است

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: حضرت فاطمه (س) شخصیتی است که پیامبر(ص) و امامان آن را مدح کرده اند.
وی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) فرموده اند، فاطمه شاخه ای از قلب من است و هرکسی او را ناراحت کند مرا ناراحت کرده است و هرکسی او را خوشحال کند مرا خوشحال کرده است.
امام جمعه پلدشت با اشاره به اینکه هر کسی نمی تواند آنطور که باید حضرت فاطمه(س) را بشناسد افزود: حضرت فاطمه( س) بزرگ بانوی اسلام و برترین زنان اسلام است.
طالبی با اشاره به ولایتمداری گفت: بشر در طول دوران ها باید در محوریت حجت الهی و پیرو ولایت فقیه باشد.
وی تصریح کرد: حرکت و پیروی در راه ولایت تنها راه نجات، سعادت و قوت مسلمانان است.
خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۶ افزود: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه ای عظیم خلق کرده و ولایتمداری خود را به جهانیان نشان دادند.
وی اظهار کرد: عزم و بصیرت ملت ایران حماسه ای عظیم در دنیا خلق کرد و پاسخ دندان شکنی بود بر دشمنان جمهوری اسلامی ایران که تلاش می کردند کشورمان را تضعیف کنند.
طالبی گفت: مسئولان باید در قبال شجاعت و جان نثاری ملت ایران بیش از پیش تلاش کرده و مشکلات مردم را حل کنند.
امام جمعه پلدشت افزود: مراسم عزاداری ایام فاطمیه ساعت ۲۰:۳۰ روز شنبه با حضور حاج فیاض زنجانی در مسجد جامع شهرستان برگزار می شود.

اهم خطبه های امروز نمازجمعه نقده  

با تمام وجود و خضوع و ادب از پیشگاه مردم ایران و مردم نقده بخاطر حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲بهمن تشکر میکنم.

مردم ما همیشه در اوج ناباوری ها معجزه خلق میکنند و تکلیف بزرگ برای خدمت به مردم بر گردن مسئولین می افتد.

امام راحل همیشه خطاب به مسئولین میفرمود کاری بکنید که دل مردم را بدست بیاورید و خدمت صادقانه و بی منت کنید.

امام خمینی مثل رهبران سیاسی جهان نبودند که مردم را برای خودش سکوی پرتاب جهت رسیدن به مقام و منصب بداند.

در سیره رهبران الهی رنگ حکومت دینی خدمت به مردم است وقتی امام بعنوان رهبری دینی میگفت من خدمتگزار مردمم، تعارف و تبلیغ نبود.

قیام خونین ۲۹ بهمن مردم تبریز در حمایت از قیام ۱۹ دی مردم قم، ستون فقرات رژیم پهلوی را شکست و مردم آذربایجان در تاریخ معاصر نقشی بی بدیل و پیشرو داشتند.

خطبه های نماز جمعه ماکو

حجت‌الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه شهرستان ماکو در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گفت : اگر می‌خواهیم با صادقین همراه باشیم باید از گناه دور باشیم لذا بهترین شوینده ای که انسان را معطر می کنند استغفار است .

رنجبری با اشاره به گناه کبیره غیبت گفت : غیبت اشد من الزنا می باشد گاهی مشاهده می‌شود که افرادی می گویند من غیبت نمی کنم فقط شنیده ها را می گویند این لفظ گناه را ساقط نمی کند گناه فقط در زبان چشم نیست گاهی انسان دست در بیت المال می‌برد که این هم گناهی نابخشودنی می باشد .

رنجبری تصریح‌کرد :از عوامل مهمی که باعث افزایش طلاق می‌شود کم شدن گذشت و عدم تفاهم می باشد .

امام جمعه ماکو در پی گیری مطالبات رهبری با اشاره به پیام تشکر حضرت آقا گفت : ۲۲ بهمن سال ۹۶ پرشکوه تر از سالهای قبل و پاسخی قاطع ، دندانشکن به بیگانگان و بد عهدان بود .

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های غربی برای سیاه‌نمایی گفت : برنامه ها و فیلم های ۲۲ بهمن از طرف رسانه‌های غربی مورد سیاه نمایی قرار می گیرد و آنها سعی در کم رونق نشان دادن راهپیمایی ۲۲ بهمن و ارتباط دادن آن با گذشته داشتند و ادعا می کنند این عکس‌ها و فیلم‌ها برای سالهای گذشته می باشد لذا مردم همیشه در صحنه به خصوص مردم آذربایجان با حضور خود نشان دادند که همواره شعار ( آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی ) پابرجا می باشد .

رنجبری با اشاره به خصوصیات حضرت فاطمه زهرا گفت : تمام فضایل و سر منشأ و تمامی فضیلت های موجود در دنیا ام الفضایل بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا می باشد لذا ما باید نشان دهیم که رهرو فاطمه زهرا هستیم .

رنجبری ضمن بررسی مناسبت های هفته با اشاره به یاد و خاطره شهید حجت الاسلام محلاتی گفت : روز شهادت این عزیز و یارانش به‌روز‌ روحانیت و دفاع مقدس مشهور می‌باشد .رنجبری در پایان با اشاره به رواج دعا نویسی در شهرستان اشاره کرد و گفت : توجه داشته باشیم که در دام این متقلبان نیافتیم من از دستگاه‌های نظامی قضایی امنیتی تقاضا دارم که پیگیر این مسئله باشند

 دشمن بدنبال گرفتن حجاب از زنان و دختران ماست

به گزارش آذرپیام، حجت الاسلام سيد محمد موسوي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه سلماس با تسلیت ایام فاطمیه به همه مردم گفت: تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اسلام با روشهای مختلف همچنان ادامه دارد و هیچوقت از دسیسه چینی علیه ما دست برنخواهند داشت.

موسوی با اشاره به نقشه دشمن برای گرفتن حجاب و عفاف از زنان و دختران جامعه ما تصریح کرد: گرامیداشت ایام فاطمیه و ذکر فضیلتهای حضرت خانم فاطمه زهرا (س) در مورد حجاب و همسرداری ایشان،‌ سپر خوبی برای مقابله این هجمه های فرهنگی غرب است.

وي تصريح كرد: فاطمه زهرا (س) تا پای جان از مقام امامت و ولایت دفاع کرد و ما به عنوان عزاداران فاطمی یکی از وظایف مهمی که بر عهده داریم دفاع از مسیر ولایت است، همانگونه که حضرت زهرا بارها و بارها در مساجد و مجامع عمومی صلاحیت‌های مولای متقیان را بیان کردند.

خطیب جمعه سلماس با اشاره به ٢٩ دی‌ماه بعنوان تاریخی مهم در روند انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در پی توهینی که در این تاریخ در یکی از روزنامه‌های رسمی کشور به امام خمینی (ره) شده بود، مردم و علما در قم به خیابان‌ها آمدند و تعدادی شهید شدند که در چهلم این شهدا قیام مردم تبریز و اعلام عزا توسط آیت‌الله قاضی طباطبایی باعث شد مردم تبریز به میدان آمده و دوباره تعدادی شهید شدند و در چهلم مردم تبریز نیز در ۵۰ شهر شاهد حضور مردم انقلابی بودیم که گام مهمی در راه پیروزی انقلاب اسلامی بود.

موسوی با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپيمايي ٢٢ بهمن، اذعان کذد: این حرکت عظیم مردم پاسخی ولایی به یاوه گویی های اخیر استکبار جهانی با هدایت رهبر معظم انقلاب بود و نشان داد که مردم انقلابی ایران با ایمان و اقتدار و با وحدت در سایه ولایت در مقابل تمامی توطئه های بیگانگان چون کوه ایستاده‌اند و از دین و کشور خود در برابر انواع تهدیدهای نظامی و غیرنظامی دفاع می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=278329

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه