پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

در گفت و گو با اروم نیوز مطرح شد:

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۰۸ میلیارد ریال زکات پرداخت شده، گفت: در این زمینه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۴ درصدی را شاهد هستیم.

عزیز سهندی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۲۰۸ میلیارد ریال زکات جمع آوری شده است.

وی، در این خصوص افزود: ۸۰ درصد از زکات جمع آوری شده درسال جاری برای فقرا هزینه شده و در این میان ۴۴ هزار و ۳۴۸ نفر نیازمند از کمک های موردی زکات برخوردارشده اند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی، با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی پرداخت زکات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، خاطرنشان کرد: درسال جاری شهرستان مهاباد با ۳۷ میلیارد ریال رتبه اول استانی وشهرستانهای بوکان وسلماس به ترتیب با ۳۵ میلیارد ریال و ۱۹ میلیارد ریال زکات، رتبه های دوم و سوم استانی را کسب کرده اند.

سهندی، بیان داشت: احداث ۱۳۲ واحد مسکونی و ۳۶ فقره جهازیه برای نوعروسان، تامین امکانات تحصیل برای ۶۱۶ دانش آموز، درمان ۱۱۴ بیمار نیازمند، اعزام ۳۸۰ مددجو به سفرهای زیارتی و تهیه و توزیع ۲۶ هزار سبدکالا در بین نیازمندان از دیگر برکات زکات برای محرومان استان بوده است.

وی، با تاکید براینکه زکات از پایه های اساسی نظام مالی و اقتصاد اسلامی به شمار می رود، عنوان کرد: اگر تمامی مشمولان پرداخت زکات، زکات مال خود را بپردازند چهره روستاهای ما متحول می شود بطوریکه ازهم اکنون آثار این فریضه الهی دربسیاری از روستاهای استان نمایان شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی، تصریح کرد: میزان تحقق درآمد زکات  براساس الزامات پیش بینی شده در ۱۰ ماهه امسال ۱۱۶ درصد بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277991

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه