پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مبارز دوران انقلاب در ارومیه؛

رزمنده دفاع مقدس و مبارز دوران انقلاب اسلامی، ریشه انقلاب اسلامی را در فرهنگ حسینی و عاشورایی دانست و گفت: شاه بر دل های مردم و ارتشیان حاکم نبود.

به گزارش اروم نیوز، نصرالله اسداللهی متولد ۱۳۲۶ در مرند است. خانواده وی در یک ‌سالگی او به ارومیه مهاجرت کرده و ساکن آنجا شده اند.

وی پس از گذراندن دوران تحصیل خود و اخذ مدرک دیپلم در سال ۱۳۴۸ به خدمت سربازی رفته و ۱۳۵۰ آن را به پایان رسانده است. او از همان ابتدای جنگ پیرو فرامین امام خمینی (ره) بود و در بیشتر عملیات های شمالغرب و عملیات های داخلی حضور داشته است.

یکی از افتخارات وی حضور در جنگ تانک در ۲ بهمن است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در تامین امنیت از اشنویه تا ماکو نقش قابل توجهی داشته است.

* خداوند حافظ اسلام است

احمد اسداللهی یکی از اولین ایثارگران و رزمندگان ارومیه از نقشه های دشمنان و اهداف آنان برای انقلاب می گوید: بیش از ۴ قرن است که دشمنان در ابتدا به سردمداری انگلستان و اکنون به آمریکا در تلاش هستندبه صورت های مدون و عملیاتی، اسلام و جهان اسلام را نابود کنند.

البته از همان ابتدای انقلاب نیز طرح های آنان در این خصوص بسیار دقیق کار شده بوده و در صورت پیشروی آنان در اهدافشان می توانشتند قطعا در این امر موفق باشند اما خداوند همان‌گونه که قول داده است حافظ اسلام است و دست یاری غیب الهی که همان اهل بیت هستند نیز در تمام ایام برای همگان ملموس بوده و باعث شکست دشمنان شده است.

انقلاب اسلامی یک انقلاب نشات گرفته از فرهنگی دینی ما شیعیان همان فرهنگ حسینی و عاشورایی است و توانسته با تکیه بر این فرهنگ بیش از ۴۰ سال در برابر توطئه های و فتنه های دشمنان ایستادگی کند.

* انقلاب اسلامی، ریشه در فرهنگ حسینی و عاشورایی دارد

دشمنان قبل از هرگونه اقدامی در ابتدا نسبت به شناخت اسلام و پایه های ان اقدام کرده اند تا بتوانند پس از شناسایی دشمن هم راستا اما برخلاف او ضربه خود را وارد کرده و انقلاب اسلامی را به نابودی بکشانند اما آنان باید بدانند انقلاب اسلامی ایران یک فرهنگ از بعد ساخته شده نیست بلکه ریشه در فرهنگ حسینی و عاشورای دارد و این فرهنگ همچون ریشه های یک درخت در تمام وجود آن عجین شده است نمیتوان آن را باتلنگر های کوچک خود به انزوا ببرند.

آنان باید بدانند مردم پشتیبان و یاری کننده این انقلاب هستند و هرروز بیش از دیروز این انقلاب در حال ریشه دوانی بوده و پیشرفت و موفقیت هارا نصیب خود خواهد کرد.

انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دو مقوله جدا هستند.

جمهوری اسلامی یک کشور با مرز های مشخص است اما انقلاب اسلامی ایران یعنی کل دنیا و تا جایی که مستضعف وجود داشته باشند انقلاب اسلامی نیز به یاری آن می شتابد و در مرزهای جغرافیای محدود نمی شود بلکه آوازه آن در کل جهان پراکنده است و الگویی برای تمام کشورهای اسلامی‌شده تا در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

نصرالله اسداللهی

* هدف دشمن، از بین بردن اتحاد بین مردم ایران

دشمنان، اسلام را به شاهین بلند پرواز تشبیه کرده اند که نمی توان به آن دست یافت مگر اینکه بالهایش را از بین ببرند.

بال های این شاهین بلند پرواز انقلاب اسلامی سرخی خون شهدا و مهدویت است که به گونه های متفاوتی در جهت تضعیف و تحریف آن بر می آیند و البته آنان از هیچ گونه هزینه ای در این راستا ابایی ندارند و در قدم اول برای از بین بردن چهره عاشورایی انقلاب در راستای شناسایی مداحان و روحانیون ضعیف النفس برآمدند تا بتوانند با مداحی هاو اعمال نادرست فرهنگ عاشورایی را به تحریف کشانند.

آنان برای انقلاب اسلامی ۲۳ نقطه قوت و ۱۴ مورد نقطه ضعف شناسایی کرده اند و در تلاش هستند نقاط قوت را تضعیف و نقاط ضعف را قوت بخشند آنان از نقاط قوت نظافت، اتحاد ،حجاب و دیگر مسایل را در نظر دارند همان اروپایی که از نظافت و بهداشت بسیار عقب تر از ایران بود اکنون دم از نظافت می زندو چه بسا اتحاد ایرانیان از شعیه و سنی ترک و کرد که به روش های وقیحانه و مختلف در صدد اختلاف افکنی برآمده اند و حجاب را هرروز بیش از دیروز در حال تضعیف در میهن اسلامی هستند.

اما جوانان و مردم باید آگاهانه و با بصیرت در مقابل حربه های دشمنان ایستادگی کرده و نقشه های شوم آنان علیه انقلاب اسلامی و خون شهدا را خنثی کنند.

* مردم پایه های انقلاب و پشتیبان آن هستند

عموم مردم پایه های انقلاب و پشتبان همیشگی آن هستند و در تمام زمان ها از شیعه و سنی، کرد و ترک در راستای زنده نگه داشتن انقلاب کوشیده اند و همین اواخر نیز شهدای حرم را رقم زدند.

همگان به یاری مستضعفان سوریه شتافته و در دفاع از حرم کمر همت بستند وحدت خود در بین شیعه و سنی را باری دیگر به جهانیان نشان داده و بر سر انقلاب خود ماندند تا پرچم انقلاب را تحویل امام زمان (عج) داده و صلح جهانی با ظهور حضرت مهدی محقق شود.

نصرالله اسداللهی

* آذربایجان غربی؛ استانی با سه محور جنگی

در زمان جنگ و انقلاب برخلاف استان های دیگر، جنگ در آذربایجان غربی به‌مراتب سخت‌تر بود چراکه رزمندگان مجبور بودند در ۳ محور با دشمن بجنگند که در محور اول این جنگ‌ها طبیعت خشونت و پستی بلندی‌های آن قرار داشت و پس‌ از آن باید با دشمن داخلی ازجمله احزابی نفوذی چون دموکرات و کاموله می جنگیدند تا می‌توانستند به دشمن خارجی خود برسند.

با تلاش و جانفشانی های رزمندگان در سال ۶۳ مرکز فرماندهی احزاب نفوذی در عملیات والفجر ۲ در حاج عمران از هم‌پاشیده و همگان از ایران گریختند.

* حجت الاسلام حسنی اولین روحانی مبارز مسلح انقلاب

نقش ملی و مذهبی حجت الاسلام و المسلمین حسنی در دوران جنگ به‌خصوص در جنگ تانک‌ها روز دوم بهمن برای همگان ملموس است. او به‌عنوان فرمانده مردم و مبارزان انقلابی در ارومیه مطرح بود و هر جا که عملیاتی با فرماندهی وی انجام می‌شد تمام نیروهای مستقل پشتیبان وی می‌شدند.

وی اولین مرد روحانی مبارز است که مسلحانه در مقابل طاغوت ایستاده و جنگیده است و با تلاش و همت بی‌بدیل خود توانست کمر دشمن را شکسته و روحیه آنان را تضعیف کند.

* شاه بر دل‌های ارتشیان حاکم نبود

شاه تنها به‌صورت نظامی بر ارتشیان و نظامیان حکومت می‌کرد و جایی در دل‌های آنان نداشت.

نور ایمان در دل‌های ارتشیان موج می‌زد و همان‌گونه که شاهد بودیم نه‌تنها علیه انقلابیون اقدامی نکردندکه خود نیز به مردم و انقلابیون پیوستند.

نصرالله اسداللهی

* ۲ بهمن، جنگ تانک‌ها

در زمان پیروزی انقلاب تانک‌های دشمن در پادگان قوشچی ارومیه مستقر بودند که طی یک عملیات تصمیم گرفتند به پادگان ارومیه منتقل شوند.

افسران کادر و سربازان پادگان ما را از آن اقدام آگاه کردند و این خبر را به حجت الاسلام حسنی رساندیم که بنا به درخواست وی، شب اول بهمن ۵۷ در محل مسجد اسماعیل بیگ ارومیه جلسه‌ای با حضور پنج‌تن از یاران حجت الاسلام حسنی داشتیم و پس از تقسیم امورات قرار شد فردا یعنی دوم بهمن ماه در مقابل تانک‌ها ایستادگی کنیم.

سنگرها تعبیه شدند و محل استقرار هرکس مشخص شد، صبح روز بعد قبل از طلوع خورشید در حال تقسیم نیروها بودیم که متوجه خروش هزاران نفری مردم شدیم.

مردم انقلابی و فهیم ارومیه با هرچه که در دست داشتند در مقابل تانک‌ها ایستادند اما تانک‌ها از سد مردم عبور کرده و در محل تقاطع عطایی فعلی مستقر شدند اما رزمندگان با تیراندازی و شلیک بمب‌های دست‌ساز باعث به وجود آمدن خساراتی دریکی از آنان شده و موجب فرار آن از خیابان باکری شدند اما یکی از تانک‌ها با شلیک توپی گنبد مسجد اعظم ارومیه را مورد هدف قرار داده و سپس با تغییر مسیر سریعاً از محل فرار کردند و ازآن‌پس تا پیروزی انقلاب شهر در اختیار نیروهای انقلابی بود.

این مسئله نه‌تنها مانع حرکت انقلابی مردم نشد بلکه به انقلاب مردم ارومیه و آذربایجان و مبارزه با طاغوت را سرعت و شدت بخشید.این مسئله نه تنها مانع حرکت انقلابی مردم نشد بلکه به انقلاب مردم ارومیه و آذربایجان و مبارزه با طاغوت را سرعت وشدت بخشید.

* گفت و گو و تنظیم: مهسا عبدی

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277931

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه