پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

همزمان با دهه فجر؛

۱۷ روستای آذربایجان‌غربی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی به شبکه آب آشامیدنی سالم پیوستند.

به گزارش اروم‌نیوز، آیین بهره‌مندی ۱۷ روستا ازآب آشامیدنی سالم و بهداشتی با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و مسئولین در روستای بردیزی ارومیه برگزار شد.

در مراسم افتتاح همزمان این طرح‌ها، عباس حسن‌خانی فرماندار ارومیه با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرا اظهار داشت: طرح گازرسانی به روستاهای صومای برادوست با جمعیت ۳۵ هزار نفر در دست اجرا است.

وی افزود: مشکلات پیش آمده در امر گاز‌رسانی به روستا‌های مورد‌نظر باعث شده که طرح گاز رسانی را نتوانیم در ایام دهه فجر به بهره برداری برسانیم و تلاش می‌شود تا این امر هر چه زود‌تر به اتمام برسد تا روستائیان بتوانند از نعمت گاز بهره مند شوند.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: وحدت بین مردم و حکومت و بین مسئولین کشوری و لشگری نشانگر وحدت مردم و مسئولین و کیلد پیروزی در مقابل توطئه‌های دشمنان و نزدیک‌ترین راه رسیدن به امنیت در این کشور و منطقه است.

امکانات و پتانسل های خوبی در مناطق مرزی آذربایجان‌غربی وجود دارد

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم،اظهار داشت: امنیت در مرز‌ها باعث شده تا امنیت دردیگر نقاط کشور برقرار شود.

وی افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در جهت رساندن امکانات به روستاهای مرزی  انجام شده است.

استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در قانون اساسی آمده است که همه مردم باید از امکانات مساوی بهرمند شوند و اگر کم کاری در امر رساندن امکانات به طور مساوی در بین مناطق باید این کم کاری ها باید درآینده جبران شود تا همه مردم بتوانند به طور مساوی از امکانات بهره مند شوند.

وی افزود: بحث های قومیتی باید در بین ما وجود نداشته باشد و خوشبختانه این حساسیت های قومی در مناطق آذربایجان غربی وجود ندارد.

شهریاری تصریح کرد: در مناطق مرزی میتوان از پتانسیل های گردشگری ،صنعتی، کشاورزی استفاده  خوبی کرد و توان در این مناطق واحد های گردشگری و صنعتی و کشاورزی به وجود آورد چون این مناطق از امکانات خوبی برخوردار هستند.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرو را تصویب کرده اند و اگر این موضوع در مجلس  تصویب شود بر اقتصاد منطقه تاثیر خوبی خواهد داشت.

شهریاری در پایان خاطر نشان کرد: برای پیشرفت کمک و مشارکت مردم را می طلبد و مسئولین با پشت گرمی مردم میتوانند برای آبادانی و پیشرفت منطقه محکمتر قدم بردارند.

لازم به ذکر است، طرح آب‌رسانی به روستاهای آذربایجان‌غربی به طور همزمان در شهرستان‌های ارومیه، سلماس، تکاب، ماکو، شوط و اشنویه انجام شد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277794

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه