پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: ظرفیت تامین آب از آب های سطحی و زیرزمینی به بیش از ۳۱ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

به گزارش اروم نیوز، رسول اکبری دقایقی قبل در نشست خبری با خبرنگاران رسانه ها که در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد، اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان کیفیت آب را به عنوان ولویت اول خود و از جمله خط قرمزهای این شرکت قرار داده است.

وی، افزود: انجام زیرساخت های لازم در راستای مشتری مداری و و انضباط مالی و اداری از دیگر مباحث مهم در شرکت آب و فاضلاب استان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸ شهر زیر پوشش آب شرب شهری قرار دارند، اضافه کرد: ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر جمعیت شهری تحت پوشش بوده و به میزان ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار دارند.

اکبری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ شهر تحت پوشش شبکه فاضلاب بوده و بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار نفر یعنی ۶۳ درصد جمعیت استان را زیر پوشش خود قرار داده است، تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در حال حاضر ۳۸ طرح و ۹۷ پروژه آب و فاضلاب را از محل اعتبارات ملی، استانی، مصوبات سفر و زیر ساخت مساکن مهر جمعا حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال با پیشرفت ۷۰ درصد در دست اجرا دارد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت تامین آب از آب های سطحی و زیرزمینی به بیش از ۳۱ میلیون متر مکعب، اذعان داشت: ۵۴۱ کیلومتر شبکه و خط انتقال آب احداث و در طراحی و اجرای پروژه های آب و فاضلاب از جمله تصفیه خانه های آب مهاباد و سلماس از تکنولوژی های نوین استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی افزود: احداث سامانه فاضلاب قره ضیاالدین با ظرفیت ۷۹۰۰ متر مکعب در شبانه روز و ۶۳ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب به روش BOT و منابع داخلی شرکت با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال و نیز احداث سامانه فاضلاب سردشت با ظرفیت ۱۵ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز و ۸۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب از محل اعتبارات عمرانی و منابع داخلی شرکت با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال از دیگر دستاوردها و اقدامات شرکت است.

اکبری ادامه داد: از دیگر دستاوردهای شرکت آب و فاضلاب می توان به احداث سامانه فاضلاب نقده با ظرفیت ۲۳ هزار متر مکعب در شبانه روز و ۱۶۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب از محل اعتبارات عمرانی و منابع داخلی شرکت به میزان ۵۰۰ میلیارد ریال و همچنین احداث سامانه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب خوی با ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه روز با اعتبار ۳۹۷ میلیارد ریال اشاره کرد.

وی با اشاره به پروژه های عمرانی آماده افتتاح در دهه فجر گفت: پروژه تامین آب مساکن مهر شاهیندژ با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و پروژه ایستگاه پمپاژ فاضلاب مساکن مهر بوکان با اعتبار ۶ میلیارد ریال از جمله طرح های آماده افتتاح است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277729

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه