پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری ۱۰۰ عنوان برنامه قرآنی به مناسبت بزرگداشت دهه فجر توسط این اداره کل در استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی، ۲۴ محفل انس با قرآن، ۷۸ گفتمان دینی، مسابقات و جشنواره های قرآنی از مهمترین این برنامه ها است افزود: تولید نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های موبایلی مانند سروش فجر و شور انقلاب، برگزاری یادواره شهدا با همت انجمن اسلامی اشرفی اصفهانی تحت عنوان شهدای محله کوی نارمک از دیگر برنامه هاست.

وی به برگزاری همایش ویژه مداحان و مسئولان هیئت‌های مذهبی در دهه فجر اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقه پیامکی و مسابقه تلگرامی تحت عنوان شعر انقلاب ویژه مداحان و شعرای آیینی، مسابقه تیراندازی ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه اصناف از دیگر برنامه‌های این اداره کل است.

حجت الاسلام داداش زاده ادامه داد: قرآن گنجینه ارزشمند اسرار، منشور و اساس حیات انسان‌ها و صحیفه انقلاب اسلامی است لذا با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز برگرفته از متن و بطن قرآن کریم است باید در این ایام در راستای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی در سطح جامعه تلاش کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، یکی از نمونه ها و مصادیق بارز نصرت و الطاف الهی و حاصل جان فشانی های ملت مسلمان ایران از هر قوم و نژادی برای تحقق حکومت حق و عدل قرآن بود، اضافه کرد: دلیل این همه شکوه و عظمت مردم ایران در منطقه و جهان، توجه خاص به قرآن است و این یک امتیاز منحصر به فرد برای انقلاب اسلامی ایران و مسئولان آن به محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام داداش زاده با تاکید به اینکه پیوند انقلاب اسلامی با قرآن کریم ناگسستنی است، تصریح کرد: قرآن کریم متعلق به همه زمان ها و مکان هاست و چنان از ظرفیت کامل و جامعی برخوردار است که می‌تواند تامین کننده تمام نیازهای مادی و معنوی بشریت در مسیر تکامل زندگی سعادتمندانه باشد.

وی دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران در طول سی و نه سال گذشته را نیز تشریح کرد و اظهار داشت: حفظ تمامیت ارضی کشور، صدور شعارهای انقلاب و الهام‌بخشی به حق‌طلبان عالم، پیشرفت در معنویات، ایستادگی در برابر زورگویان و سلطه‌طلبان جهانی، رشد علمی و صنعتی از بزرگترین دستاوردها و تحول و تغییر قدرت در طول تاریخ ما بوده که اساس سلطنت و حکومت فردی را به حکومت مردمی تبدیل کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی همچنین از توزیع شش هزار جلد قرآن همزمان با دهه فجر در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: شش هزار جلد قرآن در این ایام در مناطق محروم اهدا می‌شود و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با خانواده شهدای قرآنی که بیشتر ناشناخته بوده دیدار صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277694

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه