پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده آذربایجان غربی درمجلس خبرگان رهبری

نماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: کمال حیا و عفت حجاب و متانت را از دیگر ویژگی های شخصیتی آن حضرت است و لازمه یک زن مسلمان الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا (س) است .

حجت الاسلام والمسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به ضرورت گرامیداشت ایام فاطمیه، اظهار داشت: گرامیداشت یاد بزرگان دین و مذهب و اولیای الهی از جنبه های مختلف می تواند قابل تامل و بررسی باشد و یکی از جنبه های آن توصیه ی به بزرگداشت یاد و نام ائمه و بزرگان و اولیای دین است .

وی، افزود: زنده کردن یاد ائمه و ذکر فضائل آن ها موجب می شود افراد به سمت آنها گرایش پیدا می کنند ومحبت آنها در دل ها افزون می شود که این امر سببب می شود که افراد آنها را الگوی خود قرار دهند در آن مسیر ائمه و بزرگان دین حرکت کنند.

نماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از اولیای بزرگ الهی که به تبعیت کردن و الگو قرار دادن او برای خود وجود مقدس فاطمه زهرا(س) است هرچند شخصیتی که با عمر کوتاه خود درس های بلند و بزرگی را برای پیروان علاقه مندان به یادگار گذاشته است.

وی در خصوص فضایل حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: زندگی فقیرانه  آن حضرت حاکی از بزرگواری و فضائل عظیم اخلاقی او بوده است  چون او در تمام عمر مبارک خود هر چه در اختیار داشت به فقرا و نیازمندان انفاق می کردند.

حجت الاسلام شبستری تصریح کرد:  در حقیقت  از زندگی فاطمه زهرا (س) الگوی کاملی را برای خود ترسیم کرده و سعی کنیم که با ترسیم این فضایل و کمالات خود را به قله های حقیقت نزدیک کنیم .

وی ادامه داد: به ما توصیه کرده اند یاد ائمه و اولیای خدا را گرامی بداریم در شادی آنها شاد و در حضن آنها اندوهگین باشیم .

نماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: درایام محرم و صفر شهیدان این ماه ها گرامی داشته شوند چرا که این ایام نه فقط  جنبه شعاری و حماسی داشته باشد بلکه جنبه ی شعوری و جنبه عقلانی و جنبه الگو گیری داشته باشند و حضرت زهرا (س) در قله کرامت انسانی نشسته است و ازجنبه های مختلف می تواند برای همه انسان ها الگو باشد .

وی با اشاره به یکی از فضایل اخلاقی فاطمه زهرا (س) به جنبه حضور در اجتماع اشاره کرد و فزود: اگر چه حضرت زهرا یک بانو است آن هم دختر نبی اکرم (ص) ولی می بینیم که هر زمانی احساس می شود که باید در جامعه حضور پیدا کندحضور داشت و برای ممانعت از تضعیف حقوق مظلومان دفاع می نمود.

نماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری کمال حیا و عفت حجاب و متانت را از دیگر ویژگی های شخصیتی آن حضرت بر شمرد و خاطر نشان کرد: لازمه یک زن مسلمان الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا (س) است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277418

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه