پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: تلفات انرژی در شبکه برق استان هم اکنون ۱۱.۶درصد است که تا پایان سال به ۱۱.۸ درصد می رسد که طبق برنامه ریزی به عمل آمده در سال ۱۴۰۴ این رقم به ۷ درصد کاهش می یابد.

به گزارش اروم نیوز، اکبر حسن بگلو صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه شرکت برق وظیفه تامین برق استان را برعهده دارد، اظهار داشت: ۱۰ میلیون و ۲۰۸ مشترک در آذربایجان غربی وجود دارد که از این میان ۳۲۲ هزار مشترک روستاییان هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از مشترکان برق روستاییان هستند، افزود: تا کنون ۳ میلیون و ۵۵۲ هزار انرژی به مشترکین ارائه شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش و رشد یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به برق رسانی به روستاهای بالاهای ۱۰ خانوار در استان، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارگیری در سال ۹۵ حدود ۵ روستا بالای ۱۰ خانوار شده بودند که ۳ روستا در هفته دولت برق رسانی و ۲ روستا در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

حسن بگلو با اشاره به وجود ۲۶ هزار حلقه چاه کشاورزی در آذربایجان غربی، تصریح کرد: از این تعداد بیش از ۱۴ هرار و ۷۰۰ چاه کشاورزی دارای برق و حدود ۱۲ هزار حلقه چاه بدون برق هستند که قریب به ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه برای برق دار کردن این چاه ها مورد نیاز است.

وی شبکه برق آذربایجان غربی از شمال تا جنوب استان را ۲۸ هزار کیلومتر عنوان کرد و افزود: ۱۸ هزار و ۶۴۷ پست برق در استان داریم اکثر پاسگاه های مرزی استان دارای برق هستند و امسال نیز ۱۰ پاسگاه را در دست برق رسانی داریم که تا اوایل اردیبهشت برق دار می شوند، شرکت توزیع نیروی برق پیشتاز در خدمات رسانی و برق رسانی به روستاییان در میان شرکت های خدمات رسان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تاکید کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع و بار مراجعه کاهش مردمی، ارومیه به ۵ منطقه تبدیل شده است.

حسن بگلو گفت: هیچ مانعي برای واگذاری حق انشعاب برق در سطح استان نداریم و از مردم عزیز درخواست داریم حتما بدنبال خرید انشعاب باشند.

وی با اشاره به اهداف شرکت برق در افق سال ۱۴۰۴ گفت: میزان خاموشی در کشور ۱۰۰۰ دقیقه بوده که در حال حاضر میانگین کشوری ۶۵۰ دقیقه است در آذربایجان غربی که کمتر از میانگین کشوری است ۵۰۰ دقیقه خاموشی برای هر مشترک بوده و در اهداف افق سال ۱۴۰۴ کاهش این رقم به ۱۰۷ دقیقه خاموشی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به آغاز احداث نیروگاه نقده در هفته گذشته افزود: نیروگاه مهاباد در دهه فجر کلنگ زنی می شود و در ارومیه نیز ۲ نیروگاه وجود دارد که جمع تولیدی این ۲ نیروگاه ۱۴ مگاوات خواهد بود.

حسن بگلو تاکید کرد: میزان بهای انرژی فروخته شده در سال ۹۵ حدود ۳۶۷ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ عذر و بهانه‌ای برای‌استفاده غیرمجاز از برق در استان وجود ندارد و همه می‌توانند با تعهدسپاری از نعمت برق قانونی استفاده کنند، اذعان داشت: این آمادگی را داریم که هر کجا از ما برق درخواست می‌شود، برق را به متقاضیان واگذار کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277666

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه