پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

۲۲ بهمن نماد اتحاد اقوام ایرانی/ توطئه دشمن ضربه به پیکره نظام اسلامی است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و بااشاره به فضایل معنوی حضرت فاطمه (س) ،گفت: رئیس جمهور در پی سخنان خود اقدام به جبران آن کرده اند و غیر از معصومین می توان همگان را نقد کرد حتی مراجع و فقها نیز در منبرهای هود یکدیگر را نقد می کنند و این ایرادی ندارد.
وی افزود: از معصومین تنها می توان پرسش پرسیده شود اما نقد آنان غیر ممکن است و نقد غیر معصوم نیز باید در چهارچوب خود باشد و اهانت و توهینی در نقد های ما وجود نداشته باشد.
حجت الاسلام قریشی انقلاب اسلامی را نعمتی بزرگ برای ایرانیان عنوان کرد و گفت:توطئه های دشمنان بیش از حد است و هدف و تلاش انان برای از بین بردن انقلاب اسلامی است و گاهی
مبانی دینی و سبک زندگی اسلامی را مورد هدف قرار میدهند و اخیرا اقدام به زیر سوال بردن ولی فقیه کرده اند.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ، خاطر نشان کر: دشمن هیچ گاه از شکست انقلاب اسلامی ناامید شده و از کار باز نایستاده اند و در طول تاریخ هیچ مملکتی موفق نشده ۴۰سال در مقابل فتنه های دشمنان بایستد اما ماهیت و ثبات انقلاب این را میسر کرده است.
وی ، ادامه داد: شعار این انقلاب استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی است و هیچ کشور بیگانه ای نمی تواند برای ما حکومت انتخاب کند و درصدد تضعیف استقلال ما برآید.
خطیب جمعه ارومیه ، عنوان کرد: در زمان رضا شاه و حکومت های پهلوی استقلالی در کشور وجود نداشت اما انقلاب و پیرورزی جمهوری اسلامی اینان را برای کشور به ارمغان آورد.
حجت الاسلام قریشی ، گفت: از نظر اقتصادی دوسوم کشور در زمان شاه در فقر قرار داشت و فاسد ترین وعیاش ترین افراد در صدر حکومت قرار داشتنداکنون نیز فارغ از مشکلات نیستیم و اکنون نیز تمام مشکلات توسط دشمنان ایجاد می شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ضمن بیان اینکه باید با اتحاد سیلی محکمی بر دشمن بزنبم ادامه داد: ۲۲بهمن روز اتحاد است روزی که همگان باید به میدان آمده و با اجتماعات میلیونی قرص و محکم با صلابت در مقابل دشمنان ایستادگی شود.
وی، گفت: باید با پیروی از امام زمان پرچم را به ظهور آقا امام زمان برسانیم تا پرچم وحدت در جهان گسترده شود.

دشمنان انقلاب به دنبال القای ناکارآمدی نظام هستند/ حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن وظیفه ما است

حجت الاسلام عادل گل حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به دهه مبارک فجر و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: رهبری مدبرانه امام خمینی(ره)، حضور یکپارچه مردم در صحنه و آموزه های پویای دین مقدس اسلام و مکتب تشیع، خودباوری و تکیه بر درون از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

امام جمعه موقت میاندوآب با بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، افزود: اگر گذشته و حال را مقایسه کنیم، فاصله از عرش تا فرش است و در این ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی همیشه رو به جلو حرکت کرده ایم.

وی گفت: قبل از انقلاب ۲۲۳ واحد دانشگاهی داشتیم ولی اکنون دو هزار و ۵۴۰ واحد، تعداد پزشکان از ۱۵ هزار به ۱۱۱هزار نفر رسیده و تولید دارو از صفر به ۹۷ درصد نیاز کشور رسیده و قبل از انقلاب رشد علمی نداشتیم ولی ایران بعد از انقلاب به رتبه ۱۷علمی رسیده و وضعیت تولید و صنایع قبل و بعد از انقلاب نشان دهنده حرکت رو به جلو و پیشرفت در طول انقلاب اسلامی بوده است.

گل حسینی با بیان اینکه استقلال از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: قبل از انقلاب، استقلال سیاسی نداشتیم ولی اکنون به برکت انقلاب اسلامی، مستقل ترین کشور دنیا هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه میاندوآب، احساس هویت و عزت را از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: اکنون مردم ایران اسلامی به عزت رسیده و انقلاب اسلامی برای آنها عزت  به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان همواره به دنبال توطئه و اختلاف افکنی هستند، افزود: زمزمه ناکارآمدی نظام برای دلسرد کردن مردم و صاحبان اصلی انقلاب است و این را باید توجه داشت که وجود برخی نواقص نشان از ناکارآمدی نیست.

گل حسینی با بیان اینکه موقعیت کنونی ایران اسلامی در بیرون از مرزها نشان دهنده کارآمدی و موقعیت نظام است، گفت: اینکه ایران اسلامی در این مدت در مقابل دنیا ایستاده و به عزت و استقلال رسیده است، این موضوع عین کارآمدی بوده و پیروزی است.

امام جمعه موقت میاندوآب با اشاره به اینکه تاریخ برای ما تجربه و درس است، اظهار کرد: باید بزرگان و ریش سفیدان به جوانان و کسانی که دوران طاغوت را ندیده اند؛ بگویند که در آن زمان در چه وضعیتی قرار داشتیم و اکنون در چه وضعیتی هستیم، بگویند که قبل از انقلاب این همه امکانات و خدمات نبود و تنها افرادی خاص می توانستند از خدمات بهره مند شوند نه همه مردم.

وی به وظیفه امروز ما در قبال انقلاب اشاره و تصریح کرد: حفظ و تقویت دستاوردهای انقلاب در عرصه و زمینه های مختلف، مهم ترین وظیفه ما در قبال انقلاب است.

گل حسینی با تاکید بر حفظ وحدت کلمه حول محور ولایت فقیه، اظهار کرد: ولایت فقیه، ستون خیمه انقلاب است و همه وظیفه داریم تا ارزش های انقلاب را حفظ کرده و پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

امام جمعه موقت میاندوآب با بیان اینکه باید نسل جدید را بر اساس آموزه های اصیل انقلاب اسلامی تربیت کرد، افزود: ظلم ستیزی، استقلال سیاسی و اقتصادی و داشتن هویت و عزت و رفع تبعیض از جمله آموزه های اصیل انقلاب اسلامی است که نسل جدید باید با آن آشنا شوند.

انقلاب اسلامی فقط مختص به قشر خاصی نیست

امام جمعه بوکان در آئین عبادی سیاسی خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک ایام مبارک دهه فجر اظهار داشت: از همه اقشار ایران زمین برای انقلاب اسلامی خون دادند شهید شدند پس انقلاب فقط متعلق به یک قشر خاص نیست.

ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده افزود: همه مردم از این انقلاب سهم دارند و همه هم باید برای حفظ آن تلاش کنیم و در برابر فریب دشمن آگاه باشیم تا جوانان ما را وسوسه نکنند و این امر هم با خدمت‌رسانی به مردم و رضایت آن‌ها انجام می‌شود.

خلیفه ‌زاده خاطر نشان کرد: ایام مبارک دهه فجر فرصت مناسبی برای خدمت‌رسانی به مردم است و مسئولین باید مشکلات مردم را حل کنند و به فکر نیازمندان باشند و از همه مهمتر زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند چون هدف از انقلاب رضایت و خدمت به مردم بود نه نارضایتی و گرفتاری آن‎‌ها پس باید کاری شود که مردم راضی باشند.

خطیب جمعه تاکید کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی می‌خواهند امنیت و آرامشی را که در کشور حاکم است را از بین ببرند پس ما نباید با شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت بهانه دست آن‌ها بدهیم و سبب ناآرامی در کشور شویم بلکه با خدمت و آبادانی کشور سبب رسوایی دشمنان شویم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به عمل صالح تصریح کرد: ما نباید خداوند را فراموش کنیم بلکه هر لحظه او را ناظر بر اعمال خود ببنیم و عمل صالح انجام دهیم چون فقط عمل صالح است که باقی می‌ماند و نباید از خداوند غافل باشیم و ایمان و دین اسلام را فراموش کنیم.

امام جمعه بوکان بیان کرد: داشتن دوست سالم و صالح بزرگترین نعمت است که ما باید قدردان آن باشیم و کسان نااهل را به دوستی نگیریم.

اهم مطالب بیان شده در نماز جمعه تکاب

حجت السلام و المسلمین خاج آقابرادری گفت:برگزاری مراسمات در هئیت ها و مساجد به مناسبت شهادت فاطمه الزهرا(س)در تکاب نشان دهنده این است که پرچم ولایت در بین مردم تکاب بالاست و مردم تکاب مردمی ولایت مدار هستند.

وی گفت:در دهه مبارک فجر مساجد را خالی نگذاریم چرا که حضرت امام خمینی(ره)فرمودند:مساجد سنگر است،سنگر ها راحفظ کنید.
و هم چنین وی گفت :امام خامنه‌ای فرموند در دهه فجر بر سر در خانه ها پرچم ایران نسب کنید که ای خود قدر دانی از موهبت و نعمت الهی است که با انقلاب نسیب مردم ایران شده است.

برادری گفت:ما در دهه فجر وظایفی داریم از جمله این وظایف برای مردم این است که اگر به اسلام و دین و پاکی و امنیت علاقه مندند و خوشحال هستند بخاطر این نعمات از انقلاب دفاع کنند و مردم هر ساله قدر دانی خود را در دفاع از آرمان های انقلاب نشان داده اند.
و وظیفه مسئولین این است که اگر به آرمان های امام خمینی(ره)پایبندند و خود را خدمت گذار مردم بدانند و باید رعیت مردم باشند و به مردم خدمت کنند

وی در ادامه گفت: اگر مسئولی آرمان های امام را قبول ندارد و نمی تواند مانند مردم زندگی کند وبا مردم صادق باشد نباید مسئولیتی را قبول کند چرا که چنین مسئولی صلاحیت خدمت در جمهوری اسلامی را ندارد و مسئولیت وی در جمهوری اسلامی نامشروع است.

وی در مورد ایام الله دهه فجربه مسئولین شهری گفت:دهه فجر ،تنها دهه کلنگ زنی و افتتاح پروژه ها نیست و مسئولین نباید گلنکی بزنند که بعدا به ثمره نرسد.

وی گفت:کلنگی نزنیم که چندین سال ناقص بماند مانند بیمارستان ۶۴تخته که الان چندین سال است به ثمره نرسیده و اگر مشکلی برا اتمام دارد این وظیفه مسئولین اجرایی است که مشکلش را حل کنند و پروژه را به اتمام برسانند.

برادری گفت:چرا باید آب سدالغدیر تکاب برای احیای دریاچه ارومیه باز شود و به بوکان برود در حالی که کشاوزران تکابی خود منابع آب کافی برای کشت و رزع را ندارند و تاوان احیای دریاچه ارومیه را باید بدهند ئی گفت:احیای دریاچه ارومیه یک مسئله ملی است و نباید تنها تکاب تاوان احیای آن رابدهد

وی گفت:مسئولین اجرایی در مورد سد الغدیر باید به مطالبات مردم گوش دهند وبه مطالبات آنها جواب دهند تا کشاورز تکابی و مردم تکاب از نعمت آب خود بهره ببرند.

بیعت مردم با انقلاب اسلامی در هر دهه فجر تازه میشود

به گزارش سولدوزخبر، حجت الاسلام حیدری از در خطبه های امروز نمازجمعه نقده با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و تبریک فرا رسیدن دهه فجر، انقلاب اسلامی ایران را با سایر انقلاب های بزرگ دنیا مقایسه کرد و گفت: انقلاب سوسیالیستی شوروی که با خون هزاران نفر به پیروزی رسیده بود بعد از مرگ لنین به خشن ترین دیکتاتوری تبدیل شد و دستکم ۳ میلیون نفر در اردوگاه های کار اجباری جانشان را از دست دادند و انقلاب الجزایر هم که ثمره جانفشانی یک میلیون نفر بود سرانجام دچار استحاله فرهنگی شد و از آرمان هایش عدول کرد. اما انقلاب اسلامی ایران با تأسی از رفتار و کردار پیامبران و امامان الهی بر پایه معنویت بنا شد و مردم پس از ۳۹ سال همچنان در دهه فجر با انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل بیعتی دوباره می کنند.

او با بیان اینکه ” انقلاب اسلامی ایران باعث یأس دشمنان و خوشحالی دوستان شد” افزود: ۲۲بهمن نماد پیروزی انقلاب اسلامی است و امسال هم مردم حماسه ای عظیم خلق خواهند کرد که پاسخی محکم و قاطع به یاوه گویی های ترامپ خواهد بود.

امام جمعه نقده به حوادث بین المللی هم اشاره کرد. او ناآرامی های سوریه و افغانستان را سناریوی آمریکایی ارزیابی کرد تا همچنان افکار عمومی جهان اسلام از جنایات رژیم صهیونیستی غفلت کند و اسرائیل بتواند در فضایی آرام سیاست هایش در قبال فلسطینیان را اجرا کند و علاوه بر آن آمریکا حضور نظامی اش در منطقه را توجیه کند.

 فرزندان ما بایست از کودکی با روحیه ایثارگری و سلحشوری آشنا شوند

حجت الاسلام حسیم فصیح نیا در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت مردم به تقوی الهی به ادامه مباحث قیامت پرداخت و افزود: آیات الهی ،انبیاء و اولیا و عقل انسان بر اصل قیامت حکم میکند،دلیل و برهان اول در این راستا عدالت خداوند متعال است و اقتضای پروردگار بر این است که بایست قیامتی رخ دهد و همه به سزای اعمال نیک و ناپسند خود برسند،دلیل دوم میل به جاودانگی انسان است که بر اساس سرشت وجودیش میل به جاودانه ماندن دارد و هیچ میلی برای ترک دنیا ندارد.
وی دلیل سوم وجود قیامت را حکم کردن عقل بر اساس هدایت انبیاء و اولیای الهی عنوان کرد و ابراز داشت:اگر آخرت وجود داشته باشد مؤمن ضرر نکرده است و پاداش اعمال نیک خود را خواهد دید و اگر هم نعوذا بالله نباشد ضرر نکرده است چون اداب اجتماعی را در زندگی خود نهادینه ساخته و زندگی کاملا ارامی را تجربه کرده است.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ به موضوع انتقال داعش به افغانستان اشاره کرده افزود:مقام معظم رهبری این انتقال را یک توجیه خواندند و این حرکت را نشان از سلطه خواهی آمریکا در منطقه عنوان فرمودند که روسیه و چین از سویی تهدیدی جدی برای آمریکا به شمار می رود و از طرفی دیگر افغانستان با ایران هم مرز است که الحمدلله ایران کاملا امن بود و توانایی مقابله با ما را ندارد.

فصیح نیا اظهار داشت:در افغانستان اختلافات قومی قبیله ای زیاد است و بایست شیعیان این کشور هوشیار باشند تا وحدتشان حفظ شود.

امام جمعه شاهین دژ موضوع تربیت اسلامی را مهم برشمرد و گفت :اسلام بر تربیت بسیار اصرار ورزیده است و مدارس و مربیان نیز در این زمینه وظیفه ی خطیری را بر عهده دارند و نقشی اساسی در مباحث اخلاق و آموزش و تریت اسلامی و سیاسی فرزندان مسلمین دارند اما بخشنامه ای که اخیرا ناکارامدی عده ای در اداره امور آموزش و پرورش را نشان داد ابلغ دستورالعمل عدم حضور دانش آموزان در گلزارهای شهدا و عیادت از جانبازان بود که با مبانی اسلام کاملا متناقض بوده و شدیدا از این مسله گله مندیم چراکه هرچه داریم از شهدا و ایثارگری های جانبازان است و بایست فرزندان ما از اوان کودکی با روحیه ایثار و شهادت و ولایت و دین و قرآن آشنا شوند و همین روحیه است که فرسنگ ها دورتر از خانه جوانان بی ادعای این مرز و بوم قاسم گونه و علی اکبر گونه از جرم حضرت زینب(س) حراست کردند.

مسئولین باید چالش های داخلی پیش روی انقلاب اسلامی را جدی بگیرند

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در آیین عبادی سیاسی این هفته لزوم توجه و همت مسئولین به چالش های پیش روی انقلاب امروز بیش از هر زمان دیگری را می طلبد.

حجت الاسلام شکوری در خطبه این هفته نماز جمعه با توصیه نمازگزارن به رعایت کردن تقوای الهی فناوری را فضایی ضرورتی و اجتناب ناپذیر برای زندگی بشردانست و اظهار داشت:جمهوری اسلامی ایران در فعالیتهای فضایی جوان است چون رشته هوا فضا بعنوان یکی از رشته های علوم مهندسی به قرنهای ۱۸ و ۱۹ برمی گردد و کشورهای روسیه و آمریکا در این زمینه سابقه طولانی دارند لکن ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی قدمهای خوبی در زمینه فناوری فضایی برداشته که نمونه هایی را در سالهای اخیر شاهد بودیم.

حجت الاسلام شکوری با اشاره به مناسبت ۱۵ بهمن سال ۵۷ سالروز انتخاب دولت موقت مهدی بازرگان گفت : همه می دانیم که به مجرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با پیشنهاد شورای انقلاب حضرت امام ره مهندس بازرگان را به عنوان نخست وزیر انتخاب و دستور تشکیل دولت را صادر فرمودند و او نیز اعضای کابینه خود را متشکل از نیروهای لیبرال و ملی مذهبی تشکیل داد لکن با فاصله کوتاه این دولت سقوط کرد و علل سقوط آن را می توان در عدم هماهنگی با ارزشهای انقلابی،عدم تفاهم با رهبری انقلاب اسلامی،پایان ماموریت دولت موقت،اعتراض به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا،عدم هماهنگی با نهاد های انقلابی،از دست دادن پایگاه مردمی خود، مخالفت گروههای چپ با دولت موقت و وعدم هماهنگی میان اعضای دولت موقت دانست.

خطیب جمعه با اشاره به دهه فجر و چالش های داخلی فرا روی انقلاب اسلامی اشاره کرده و گفتند: تغییر کردن نسل انقلاب اسلامی با مرور زمان یکی از چالش های جدی امروز ماست که باید اندیشه های امام و انقلاب به نسل جوان و نسلهای بعدی انتقال داده شود.

وی فـروکش شـدن حساسیت و شور انـقلابی را یکی دیگر از چالش های پیش روی انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت :شناخت آسیبها و آفتهایی که انقلاب اسلامی را تهدید می کنند، نخستین و اساسی ترین قدم در جلوگیری از پیدایش و رشد آسیب هاست و تلاش لازم برای پویایی سیر تکاملی انقلاب اسلامی را قوت می بخشد. دشمن می کوشد از همه امکانات خود استفاده کند تا در راه تشخیص حق از باطل و حرکتِ بدون لغزش در مسیر مستقیم دین و انقلاب اسلامی، خدشه و انحراف و ابهام ایجاد کند.

حجت الاسلام شکوری با اشره به مواردی چون ،تبدیل شدن فعالیتهای انقلابی به صرف اداری ،تبدیل رسالت انقلابی به رفع تکلیف اداری،فرسایش بخشی از نیروهای انقلاب در حواد،نفوذ فرهنـگها و آموزه های وارداتی ،گـسـترش سودجـویی و رفـاه طـلـبی در مـیان کارگـزاران ،بوجود آمدن انحراف در گزینش کارگزاران در مجـموعه ها ،بت شدن مدرک و مدرک گرایی در فرهنگ عمومی جامعه،ضعف نظارت لازم بر عملکردها و جایگزین شدن مچ گیری و رشد افتراء ،سوءظن،تهمت زنی،آبروریزی در جامعه را از مهمترین چالش های پیش روی انقلاب اسلامی دانست.

خطیب در پایان خطبه دوم با اشاره به سخنان روز سه شنبه ولی امر مسلمین در ابتدای درس خارج خود گفت: آن بزرگوار در این سخنرانی اهداف آمریکا از انتقال گروه تروریستی داعش به افغانستان را مورد عنایت قرار دادند و در نهایت موجه کردن حضور خود در منطقه ،ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی ،درگیر ساختن کشورها و دولتهای منطقه با یکدیگر و گسترش ناامنی در منطقه و پیگیری اهداف شوم سیاسی و اقتصادی خود را از جمله اهداف این انتقال برشمردند.

  هدف آمریکا از انتقال داعش به منطقه مشغول کردن افکار مردم است

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) یگانه دخت پیامبر(ص) گفت: حضرت فاطمه الزهرا(س) سرلوحه زنان جامعه است و پروردگار به دوستداران حضرت فاطمه الزهرا (س) بهشت را وعده داده است.
وی با اشاره به سوره رعد آیه ۱۱ تصریح کرد: پروردگار متعال سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان عمل کنند.
امام جمعه پلدشت افزود: انقلاب یعنی تحول فردی و تغییر درونی، تغییراتی که در انسان صورت می گیرد به خواست و عمل خود شخص است.
به گفته وی انسان باید آگاه باشد، مثقالی کار خیر و یا شر سرنوشت انسان را تغییر می هد.
طالبی هدف بعث انبیاء و امامان را برقراری عدالت، حق و حقوق انسانی و رعایت ارزش ها عنوان کرد و گفت: طاغوت حق و حقوق انسان ها را ضایع می کرد و به همین خاطر سرنگون شد.
وی با اشاره به اینکه بی بصیرتی علت اصلی شکست است، تصریح کرد: امروزه بیش از هر زمان دیگر نیاز به بصیرت و وحدت داریم.
خطیب نماز جمعه پلدشت با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری افزود: هدف آمریکا از انتقال داعش به منطقه مشغول کردن افکار منطقه است تا فلسطین به فراموشی سپرده شود.
به گفته وی در ایام الله دهه فجر باید توجه جدی به تاریخ شود و آنها را باید به نسل های جوان انتقال دهیم.
طالبی گفت: دشمنان امروز در مسیر حساسی قدم برداشته اند و می خواهند چهره رژیم پهلوی را تطهیر کرده و جنایت های آنها را از یاد ببرند.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران همیشه آگاه بوده و با جان و دل از آرمان ها و انقلاب دفاع می کند، تصریح کرد: امروزه ملت ایران به دستاوردهای بزرگی دست یافته اند و یکی از مهمترین آنها حفظ ارزش ها به رهبری امام خامنه ای (مدظله) است.
امام جمعه پلدشت با اشاره به اهمیت فضای مجازی افزود: امروزه همه ما در قبال فضای مجازی و حقیقی مسئول هستیم و هر شخصی باید در حد توان به روشنگری پرداخته و سیاه نمایی های دشمنان را آشکار کند.
طالبی گفت: دشمنان قطعا محکوم به شکست هستند ولی ما نباید از جنگ روانی غافل شویم.

خطبه های نماز جمعه ماکو

حجت الاسلام ایوب رنجبری در خطبه های نماز جمعه ضمن فرارسیدن دهه مبارک فجر گفت: در این دهه باید واقعیت و دستاوردهای نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بازخوانی شود.

رنجبری گفت : مساجد را باید رونق بخشید چرا که یکی از دستاوردهای شایسته انقلاب اسلامی ایران مساجد است.

امام جمعه ماکوتصریح کرد : نباید تشکّل های دانشجویی و دانشجویان بازیچه جریان‌های سیاسی شوند جوانان در عین حال با بصیرت در این عرصه حضور داشته باشند و اقداماتی در جهت تقویت بنیه سیاسی کشور نقش ایفاکنند.

وی افزود: جوانان امروز افسران جنگ نرم می باشند همانگونه که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی ایران جوانان را به سه اصل تعهد، تحصیل و حضور آگاهانه در سیاست تشویق می کنند، جوانان وظیفه خطیری در این خصوص دارند.

امام جمعه ماکو بیان داشت : حقوق بشر و سازمان ملل باید بر بحث های جدی تر همانند کشته شدن کودکان مظلوم در یمن ورود کنند بیش از یک میلیون کودک در یمن از سوء تغذیه و مشکلات حاد تغذیه جان خود را از دست دادند
حجت الاسلام رنجبری در پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری مدظله العالی در هفته‌ای که گذشت گفت: استکبار جهانی امروزه در منطقه مثلث شومی تشکیل داده است ولی شاهد آن هستیم که روز به روز به مرحله شکست نزدیک می‌شودلذا باید توجه داشت که ایادی استکبار و کودک‌کش که دست در تشکیل گروه پلید داعش داشتند امروزه در صدد انتقال آنها به کشور افغانستان هستند.

وی با اشاره به بحث اصراف گفت : اصراف از سوی ایرانیان را در مقایسه با آمار جهانی رضایت بخش نیست متاسفانه در مصرف سالیانه نان، ۶ برابرِ آمار جهانی نان مصرف می کنیم همچنین در مصارف برق، آب، گاز نیز نسبت به استاندارد جهانی سه برابر بیشتر مصرف می کنیم که باید تدابیری در این خصوص اعمال شود.

وی در در خصوص اصراف به مسئولین تاکید داشت : ادارات دولتی در بخش مصرف کاغذ، گاز ،برق باید تدابیری بیاندیشند و در روزهای تعطیلات اداره از مصرف گاز بکاهند.

تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام از فرامین ارزشمند امام خمینی (ره) بود

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد موسوي در خطبه هاي اين هفته نماز عبادي سياسي ضمن تسليت ايام فاطميه و تبريك دهه فجر گفت: این انقلاب اسلامی بود که به مردم عزت، عظمت و اقتدار دادو حال باید مراقب باشیم تا به این عزت و عظمت و اتحاد مردم خدشه ای واردنشود.

موسوی با اشاره به تشكيل مجمع تشخيص مصلحت نظام ، افزود: فرمان تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام را باید یکی از فرامین ارزشمند امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۶ و در اواخر عمر مبارک ایشان ذکر کرد.

امام جمعه سلماس ادامه داد: این وظیفه در راستای برون رفت از مشکلات و معضلاتی است که راه حل قانونی ندارد و از طرفی سیر مسیر قانونی باعث فوت وقت و لطمه به منافع و مصالح نظام می گردد.

وي با بيان اینکه روز نیروی هوایی یکی از قله های پرافتخار ایران اسلامی است، گفت: ۱۹ بهمن، روز نیروی هوایی به عنوان یکی از ماندگارترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسیده است.

موسوي با اشاره به نقش ولایت فقیه در پیشبرد بهتر کارها و هدایت مسئولان و انسجام نیروها، بیان داشت: امام در شناخت استکبار جهانی خطی را ترسیم کرد و رهبر فرزانه انقلاب نیز با هوش و درایت بالا در سیاست و در همان خط انقلاب با شناخت دشمن و کینه توزی های استکبار جهانی، نقشه های آنان را خنثی می کنند.

حجت الاسلام موسوي اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی با ابزارها و روش های گوناگون در تلاش برای ضربه به نظام هستند ولی باید بدانند این نظام فرهنگ ایثار و شهادت را در خود حفظ کرده و این راه را ادامه می دهد.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277498

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه