پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مسیر مواصلاتی ۳۵۰ روستای آذربایجان غربی مسدود است، گفت: با تمهیدات لازم و تدابیر قبل از وقوع بحران، میزان مشکلات ناشی از حوادث را به صفر رساندیم.

امیرعباس جعفری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: با توجه به حضورو فعالیت ۱۲ پایگاه ثابت در جاده ها و ۸۰۰ نفر نیرو و ۴۳۰ دستگاه ماشین های سبک و سنگین و آماده باش تمامی نیروهای راهوری در بارش های اخیر شاهد بحران های جدی و غیرقابل جبران در استان نبودیم.

وی، افزود: باتوجه به اینکه بارش های اخیر در برخی از شهرستان ها سنگین بوده باعث مسدود شدن مسیر برخی روستا ها و مناطق شده است نیروهای امدادی و راهداری در حال بازگشایی مسیر ها هستند و امروز بعد ظهر یا تا فردا تمامی این مسیر ها بازگشایی خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی، افزود: حدود ۳۵۰ جاده روستایی مسدود است اما مشکلی در این روستاها تاکنون گزارش نشده حتی شاهد قطع برق، گاز یا آب نبودیم. همچنین از سویی سوخت کامل، آذوقه و نان در اختیار روستاییان قرار گرفته است.

وی، در خصوص آمادگی استان در مقابله با بحران های مختلف  تاکید کرد: بحث بحران و مدیریت آن دارای یک شورا بوده و تمامی ارگان های مربوط به این اقدام عضو این شورا هستندوشورای هماهنگی مدیریت بحران با مدیریت استاندار در زمان بحران وارد عرصه شده و در زمینه های فعالیت خود انجام وظیفه کنند.

جعفری، افزود: امیدواریم در سطح استان شاهد بحرانی نباشیم که اعضای شورای مدیریت بحران قادر به حل آن نباشند در غیر این صورت استان های معین وارد عمل شده و نسبت به حل بحران در اسرع وقت اقدام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم قبل از وقوع بحران انجام گرفته بود و در اولویت بانوان باردار قرار داشتند تا در مواقع بحرانی و درصورت مسدود شدن جاده ها بر اثر بارش سنگین برف دچار مشکلات نشوند.

وی، در این خصوص تصریح کرد: بانوان باردار توسط فرمانداران،بخشداران و دهیاران شناسایی شده وقبل از بارش برف به مراکز بهداشتی و یا بیمارستان ها منتقل شدند.

جعفری، عنوان کرد: مسافران و هم وطنان قبل از اقدام به سفر در جاده های استان کنند حتما از وضعیت جاده ها اطلاع داشته و سپس با اتخاذ تدابیر لازم در این خصوص و به همراه داشتن وسایل ایمنی لازم به حرکت در آیند و تا حد امکان از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی، در پایان خاطر نشان کرد: در صورتی که هم وطنان در جاده های استان با مشکلی مواجه شوند می توانند با شماره ۱۱۲ تماس حاصل کنند و علاوه برآن ۶۸ اکیپ راهدارخانه و نیروهای امدادی هلال احمر در جاده ها مستقر هستند در صورت وقوع کمترین مشکل در محل حاضر خواهند شد.

انتهای پیام/.

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277281

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه