اندازه فونت : +
هلال احمر
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی:

گرفتار شدن بیش از ۱۶۰۰نفر در برف و کولاک آذربایجان‌غربی/ نجات ۳ زن باردار توسط امدادگران هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: در پی بارش برف و کولاک در مناطق مختلف آذربایجان غربی بیش از ۱۶۰۰ نفر از مردم در برف و کولاک گرفتار شدند.

حسن محمودی اصل در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، از آمادگی کامل جمعیت هلال احمر استان در بارندگی های اخیر خبر داد و اظهار داشت: هلال احمر استان دارای ۲۴ واحد ثابت و سیار در مناطق مختلف استان است.

وی، ادامه داد: طی یک هفته اخیر با توجه به بارش های سنگین در سطح استان راه های مواصلاتی ۷ شهرستان اعم از تکاب،اشنویه،پیرانشهر،گردنه قوشچی و برخی روستاهای ارومیه مسدود یا نیمه مسدود بوده و با لغزندگی همراه بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی، عنوان کرد: بیش از ۸۰۴ اتومبیل در جاده های استان گرفتار برف و کوکلاک شده بودند که طی آن ۱۶۵۰ نفر از هم استانی ها گرفتار بوده ان که با تلاش امدادگران هلال احمر راهاسازی شدند.

وی، خاطر نشان کرد: ۷۴ تن از گرفتار شدگان در ولاک اسکان داده شده و مقداری نیز اقلام مورد نیاز در اختیار آنان قرار داده شد همچنین ۴۰ دستگاه اتومبیل امدادی و بروز و بیش از ۲۴۵ امدادگر در این راستا فعالیت داشتند.

محمودی اصل، تصریح کرد:  به دلیل بارش سنگین برف و مسدود بودن راه های مواصلاتنی بسیاری از روستا ها ۳ زن باردار گرفتار شده در روستا های سلماس و نقده با یاری امدادگران به مراکز بهداشتی فرستاده شدند.

وی، حال هر سه بانوی باردار را مساعد عنوان کرد و افزود :  همچنین ۲ نفر مفقودی نیز وجود داشت که یکی در کوه سیر ارومیه جوان ۲۳ ساله و دیگری در چالدران جوانی ۲۹ ساله بود که با تلاش امدادگران از گرفتاری رها پیدا کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی، گفت: هم وطنان به هنگام خروج از منزل حتما ایمنی خودروی خود را در نظر داشته و همچنین خوراکی، لوازم گرمایشی به اندازه کافی به همراه بردارند.

وی، هلال احمر را نیازمند توجه و همیاری بیستر در جهت تکمیل خود دانست و گفت: اگر هم وطنان در کولاک با مشکلی گرفتار شده و نیازمند همیاری هلال احمر شدند می توانند با شماره ۱۱۲ تماس پیدا کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط