پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

معاون راهداری آذربایجان غربی:

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از انسداد راه ارتباطی ۳۸۴ روستای استان به دلیل بارش برف و کولاک خبر داد.

به گزارش اروم نیوز، ارسلان شکری با بیان اینکه در حال حاضر با بیان اینکه تمامی راه های ارتباطی بین شهری باز است و تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است اظهار داشت: به دلیل کولاک راه ارتباطی ۳۸۴ روستای استان مسدود است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون راه ارتباطی شهرهای ارومیه، مهاباد، بوکان، شاهین دژ، تکاب، نقده و پیرانشهر با زنجیرچرخ امکانپذیر است اضافه کرد: راهداران در تمامی جاده ها و محورهای ارتباطی مستقر بوده و مشغول بازگشایی راه های روستایی هستند.

شکری با بیان اینکه بالغ بر ۳۰۰ تن نمک پاشی در محورهای ارتباطی انجام گرفته است اظهارداشت: به دلیل تداوم کولاک همراه با باد و یخبندان نمک پاشی به صورت مستمر در محورهای ارتباطی استان در حال انجام است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایحان غربی با بیان اینکه ۶۵۰ کیلومتر گردنه در استان وجود دارد افزود: گردنه ارومیه به مهاباد، مهاباد به بوکان از مسیر برهان، تکاب – ایرانخواه، گردنه قوشچی، گردنه خوی به چالدران، ارومیه به اشنویه و اشنویه به پیرانشهر همراه مهاباد سردشت بدون رعایت نکات ایمنی و زنجیر چرخ قابل تردد نیستند.

شکری ادامه داد: تمامی راه های اصلی و بین شهری در زمان حاضر به همت راهداران بازگشایی شده است و ۶۸ اکیپ راهداری در ۶۵۰ کیلومتر از گردنه های استان مشغول برف روبی و نمک پاشی هستند.

بارش برف از روز پنجشنبه گذشته در آذربایجان غربی آغاز شده است و با وجود گذشت بیش از ۴۸ ساعت همچنان ادامه دارد، در این مدت حدود ۱۵سانتیمتر در معابر درون شهری و افزون بر ۴۰ سانتیمتر در ارتفاعات بارش برف گزارش شده است.

آذربایجان غربی بیش از دو هزار و ۸۰۰ روستا دارد که از این تعداد بیش از دو هزار و ۱۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=277223

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه