پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

قاضی پور مطرح کرد؛

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای ارومیه موضوع احیای دریاچه ارومیه را سیاسی دانست و گفت: برنامه های این ستاد موجب خشکسالی بوده و به ضرر مردم و منطقه است.

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: دریاچه ارومیه تبدیل به موضوعی سیاسی شده و اکنون گرفتار سیاسی کاری های مسئولان است و هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص شرایط مالی و ارزی فعلی آن در اختیار نیست.

وی، ستاد احیای دریاچه ارومیه را ستاد مرگ آذربایجان خطاب کرد و افزود: ستاد احیای در یاچه ارومیه نقش ستاد مرگ آذربایجان را دارد نه احیای کننده آن، همچنین طی سال های اخیر نه تنها شاهد بهبود وضعیت دریاچه نیستیم بلکه روز به روز وضعیت دریاچه وخیم تر می شود مسئولان باید پاسخگوی وضعیت فعلی باشند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت های لازم برای احیای دریاچه ارومیه باید به کار گرفته شود اگر این کار صورت نگیرد، کار و زندگی افزون بر سه میلیون انسان به خطر افتاده و مجبور به مهاجرت خواهند شد.

قاضی پور، با اشاره به انتقال آب از نازلو چای به دریاچه ارومیه ادامه داد: آب نازلوچای از طریق ۴ کانال با سرعت قابل توجهی به سوی حوزه آبریز دریاچه ارومیه هدایت شده و وارد دریاچه می شد اما متاسفانه با تصمیم های نادرست ستاد احیای دریاچه ارومیه انتقال آب از کانال های کریم آباد، ساری بگلو و ۲ کانال دیگر قطع شده است.

وی، همچنین تصریح کرد: با هدایت آب از کانال های چهارگانه منطقه نازلوچای از مشکلات پیشروی آب های زیرزمینی و ترکیب آن با آب های شیرین جلوگیری می شد و وضعیت چاه های آب را ثابت نگه می داشت اما تصمیم اخیر ستاد احیا نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه منطقه نازلوچای را با مشکلات متعددی از جمله خشکسالی ۱۰۰ درصدی مواجه می کند.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، همچنین تاکید کرد: بودجه های قابل توجهی در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست، جهادکشاورزی و وزارت نیرو قرار گرفته، امیدواریم ۱۰۰ درصد این بودجه ها در راستای برنامه ها و طرح های احیای دریاچه ارومیه تخصیص یابد.

قاضی پور، در پاسخ به این سوال که آیا امیدی به احیای دریاچه ارومیه وجود دارد؟ گفت: با وضعیت فعلی باید اولین و آخرین امیدمان لطف خداوند و وضعیت بارش ها باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276747

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه