پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

مدیریت فضای مجازی با همت خود مردم قابل اصلاح و بهبود است

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه، با اشاره به حملات دشمن از طریق فضای مجازی، گفت: امروز فضای مجازی عرصه خودنمایی دشمنان بوده و با بمباران فکری جوانان ایران اسلامی را هدف قرار داده‌اند.

وی، تاکید کرد: همگان به‌خصوص خانواده‌های ایرانی در این میان باید آگاه باشند که دشمن هیچ‌گاه خیرخواه ملت ایران نیستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: امروزه شناخت حق از باطل کاری بسیار سخت است چراکه حق و باطل با یکدیگر ادغام شده و حال آنکه وظیفه هر مسلمانی است تا با مشاهده زیر سوال رفتن ارزش‌های اسلامی خط خود را از دشمنان جدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی، منبع تغذیه فکری و محتوایی امروزه رسانه‌های بیگانه و فضای مجازی خارجی را رژیم صهیونیستی دانست و بیان کرد: باید در این امر تامل شود که چرا مردم ایران حق استفاده از تمامی نرم افزارها را به صورت رایگان دارند این درحالی است که مردم بسیاری از کشورها حق استفاده از این نرم افزارها را ندارند.

وی ، با انتقاد از اینکه برخی افراد تنها حرف رسانه‌های خارجی را گوش داده و آن‌ها را قبول می‌کنند، اشاره کرد: مردم خود باید استفاده از فضای مجازی را مدیریت کنند.

امام جمعه ارومیه، با اشاره به منویات رهبری ابراز کرد: هیچ‌گاه بین ایران و آمریکا دوستی برقرار نخواهد شد چراکه آن‌ها در جبهه باطل و ایران در جبهه حق قرار داشته و از آن جایی که حق و باطل هرگز نمی‌توانند با یکدیگر دوست شوند این جنگ برای همیشه ادامه خواهد داشت و باید در برابر آن استقامت کرد.

وی، با اشاره به اینکه مردم ایران با تبعیت از امام حسین(ع) هرگز تن به ذلت و اسارت نخواهند داد، یادآور شد: دشمنان هرگز تسلیم و سر فرود آوردن مردم ایران را نخواهند داد و اگر باز هم جنگی رخ دهد همین جوانانی چون شهید حججی به میدان آمده و دشمنان را شکست خواهند داد.

امام جمعه ارومیه، با اشاره به اینکه برخی رضایت شیطان را معیار اعمال خود قرار می‌دهند، اضافه کرد: آمریکا که خود شیطان بزرگ است پول‌های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را گرفته و از منافقین در راستای اهداف خود به کار می‌برند.

فتنه ۹۶ سخت تر و پیچیده تر از فتنه۸۸ بود/ بصیرت مردم و اتحاد حول محور ولایت، فتنه دشمن را خنثی کرد

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به درس های فتنه ۹۶ ، اظهار کرد: انقلابی بصیر به این موضوع آگاه است که دشمن دائم در حال توطئه بوده و هیچگاه دست از توطئه بر نمی دارد و لذا فرد انقلابی و بصیر نباید غفلت کرده و خواب بماند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در فتنه ۹۶ همه دشمنان اعم از استکبار جهانی، منافقین، آمریکار، رژیم صهیونیستی و آل سعود با پول های کثیف و دشمنان ما در داخل و خارج کشور دست به کار شدند، گفت: هرگاه نظام اسلامی در عرصه مهمی به دستاوردها و افتخاری دست یافتنه است، همان زمان دشمنان دست به کار شده و به دنبال توطئه بوده اند و این فتنه اخیر نیز بعد از پیروزی جبهه مقاومت و ناکامی دشمنان در دست یابی به اهدافشان در منطقه، بوجود آمد، همانگونه که فتنه۸۸ بعد از حضور ۴۰ میلیونی در پای صندوق های رای بوجود آمد.

وی با تاکید بر بصیرت و هوشیاری در مقابل فتنه انگیزی ها و توطئه های دشمنان، افزود: این فتنه نشان داد که ما هنوز هم دشمن داریم و آمریکا، رژیم صهیونیستی و منافقین فراری که تا بن دندان مسلح هستند، دشمن مردم، نظام و انقلاب بوده و دشمن همیشه به دنبال توطئه بوده و می خواهد به اهداف خود دست یابد.

خطیب نماز جمعه میاندوآب با بیان اینکه فتنه ۹۶ سخت تر از فتنه۸۸ بود، اظهار کرد: اهمیت همبستگی و یکپارچگی ملی در خنثی کردن فتنه ها یکی از درس ها و عبرت های فتنه ۹۶ بود.

امام جمعه میاندوآب افزود: در فتنه ۸۸ متاسفانه برخی بصیرت نداشته و برای مدتی نتوانستند اتحاد و انسجام حول محور ولایت ایجاد کنند و همین امر سبب ادامه فتنه ۸۸ شد که در حماسه ۹دی با حضور مردم خنثی شد ولی در فتنه ۹۶ دشمنان تمام قدرت خود را به کار گرفتند ولی اتحاد و انسجام و همدلی مردم و مسئولان حول محور ولایت سبب شد تا فتنه ۹۶ زودتر خنثی شود.

حسن زاده با اشاره به بی اعتبار بودن منابع رسانه ای دشمن اشاره و تصریح کرد: دشمن در فتنه ۹۶ با امپراطوری رسانه ای خود به دنبال کشته سازی، انتشار عکس ها و فیلم های دروغین و سیاه نمایی علیه نظام و انقلاب بود که چندین مورد در این باره دستش رو شد و متاسفانه عده ای بی بصیرت و ناآگاه نیز به حرف دشمن گوش می کنند و لذا مردم باید نسبت به این گونه موارد هوشیار باشند.

وی به نقش مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی در مقابله با تهدیدات دشمن اشاره و عنوان کرد: مردم ایران اسلامی همیشه در صحنه بوده و ولایتمداری و پشتیبانی خود را از نظام و انقلاب نشان داده اند.

امام جمعه میاندوآب با توصیه به شورای انقلاب فرهنگی برای اینکه نظام به رشد و تعالی برسد، اظهار کرد: شورای انقلاب فرهنگی نباید دچار روزمرگی شود و اگر می خواهد این انقلاب به سرمنزل مقصود برسد و منویات رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تحقق یابد، باید برنامه ریزی کند تا برنامه ها و توطئه های دشمنان خنثی شود و دشمنان مایوس شده و دوستان شاد شوند.

وی با اشاره به سالروز فرار شاه خائن و با بیان تفاوت حکومت اسلامی با حکومت طاغوت، افزود: در حکومت اسلامی برخلاف حکومت طاغوت که همه به فکر خود و اطرافیانشان بوده و جیب خود و اطرافیانشان را پر می کردند، باید مردم را راضی کرد.

خطیب نماز جمعه میاندوآب تصریح کرد: اگر در حکومت اسلامی نیز عده ای به فکر خود و اطرافیانشان باشند، باید جلوی آنها را گرفت و قوه قضائیه در مقابل اینها بایستد.

حسن زاده با اشاره به موضوع حقوق های نجومی و با بیان اینکه برخورد با نجومی بگیران و خائنان از خواسته های مقام معظم رهبری و مردم بود، گفت: من به شخصه نشنیده ام که کسی در این باره محاکمه شود و متاسفانه فردی که ماهانه ۵۶ میلیون تومان حقوق می گیرد را ذخیره انقلاب می نامند در حالی که وی ذخیره طاغوت است نه ذخیره انقلاب.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه خطر درون بیشتر از بیرون است، افزود: باید بدون حاشیه و جنجال سازی این افراد را محاکمه کرد و حکومت اسلامی نیز در واقع مدافع مردم و مظلومان در مقابل ظالمان است تا حق به حقدار برسد.

وی با اشاره به اینکه دشمن در فتنه ۹۶ از اعتراضات مردم برای دفاع از حق و حقوق خود، سواستفاده کرد،افزود: خدا لعنت کند به دشمنان خارجی و داخلی، آمریکا، رژیم صهیونیستی و منافقان که از اعتراضات به حق مردم در قبال حقوق خود سواستفاده کرده و راهپیمایی و تجمعات مسالمت آمیز را به فتنه و اغتشاش تبدیل کردند.

خطیب نماز جمعه میاندوآب با بیان اینکه حق خواهی، حق مردم است، تصریح کرد: در حکومت اسلامی مردم حق دارند به صورت مسالمت آمیز حرف خود را بزنند و مسئولان نیز وظیفه دارند تا پاسخگو باشند.

وی اظهار کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و مسئولان در سطوح مختلف کشوری، استانی و شهرستانی باید همیشه در خدمت مردم باشند و مردم نیز باید متوجه باشند که راه خود را همانگونه که در گذشته از منافقین جدا کرده اند؛ از مخالفان نظام و انقلاب و منافقین و آشوبگران جدا کنند.

امام جمعه میاندوآب افزود: مردم برای این انقلاب، جوانان خود را فدا کرده اند و هزاران شهید داده اند و این اقتدار نظام همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند، به برکت خون شهیدان است.

حسن زاده با تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج)، گفت: نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) و به ویژه نیروی مقتدر نیروی انتظامی با آرامش مردم را هدایت کردند و در این باره تقدیر و تشکر را داریم.

امام جمعه میاندوآب با تقدیر از حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید یونس امانی، افزود: میاندوآبی نشان دادند که انقلابی هستند و مردم میاندوآب با حضور پرشکوه خود باردیگر سبب آبرو و عزت برای میاندوآب شدند.

وی با دعوت از مردم برای دستگیری از نیازمندان، اظهار کرد: هر کس در خانه خود وسیله ای اعم از پوشاک و… دارد که قابل استفاده بوده و می شود آن را به دیگری هدیه کرد، به مراکز نیکوکاری تحویل دهد تا توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) در اختیار نیازمندان و مستضعفان قرار گیرد.

رسالت مسئولان در حراست از اقتدار ملی و حل مشکلات مردم است

حجت الاسلام شکوری با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوا و در اطاعت اوامر و دستورات خدا بودن و شکیبایی و مقاومت در برابر توطئه های دشمنان اظهار داشت: رسالت اصلی و مهم مسئولان در حراست از اقتدار ملی و حل مشکلات مردم است.

حجت الاسلام شکوری در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به مواضع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در اجتماع علما و مردم قم به مناسبت ۱۹ دی ماه گفت : دشمن در تلاش است تا با ابزاری های متعدد و با فریب افکار عمومی و عواطف مردم همیشه در صحنه جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی برآید.

امام جمعه خوی با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور گفت : عده ای فریب خورده ضمن هنجارشکنی در شعارهای خود و آسیب رسانی به اموال مردم حتی به کشتن تعدادی از انسان های بی گناه دست زدند که در اغتشاشات اخیر یک مثلث فـعال بودند که در حال برنامه ریزی برای آشوب و نا امن جلوه دادن ایران اسلامی بودند که با هوشیاری مردم همیشه در صحنه و نیروهای امنیتی نقش بر آب شد.

مسئول مدارس علمیه خوی با اشاره به مطالبات مردم گفت: رسالت اصلی و مهم مسئولان در حراست از اقتدار ملی و حل مشکلات مردم است دولت محترم باید مطالبات مردم را در اولویت خود قرار دهد مهار گرانی و بیکاری از مهمترین دغدغه های مردم هستند که باید با توجه به ظرفیتهای داخلی و اقتصاد مقاومتی که همیشه رهبر معظم انقلاب به آن توصیه اکید دارند حل کنند.

خطیب جمعه در بخش دیگیری از سخنان خود به ۲۲ دی ماه سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان حضرت امام(ره) اشاره کردند و مدیریت موفق کشور در شرایط بحرانی را بارزترین عملکرد شورای انقلاب اسلامی دانست.

دشمنان و استکبار پیام ملت ایران را به خوبی دریافت کرده اند 

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به اهمیت دینداری گفت: امنیت روانی و آسایش جامعه و فرد در سایه دین حاصل می شود، فقدان دین و عقل در دنیا غیر قابل قبول است.
وی تصریح کرد: اگر دین نباشد امنیتی وجود ندارد و اگر عقل نباشد زندگی نمی تواند کرد.
امام جمعه پلدشت افزود: شغل و اصالت روزی از بین می رود و تنها چیزی که انسان می تواند به آن تیکه کند ریسمان الهی است.
به گفته وی پایه دستورات دینی بر محور عقل است.
طالبی گفت: انسان هایی که خدا و دین را فراموش می کنند دچار آشوب شده و روی آسایش را نمی بینند.
وی با اشاره به فتنه اخیر تصریح کرد: همه باید اتحاد خود را حفظ کنیم، اتحاد امری بسیار مهم و ضروری است.
خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم افزود: دشمنان پیام ملت ایران را به خوبی دریافت کرده اند و پیکرشان به لرزه افتاده است.
به گفته وی همه ما تا آخرین قطره خود پشتیبان ولایت فقیه هستیم و ملت ایران امروز با بصیرت خود پاسخ سخت و کوبنده ای به فتنه و استکبار دادند.
طالبی گفت: دشمنان کشورمان با برنامه ریزی دقیق در تلاش برای برهم زدن نظم و امنیت کشورمان هستند باید نسبت به این مسائل آگاه باشیم.
امام جمعه پلدشت افزود: ترامپ احمق بداند بسیار کوچکتر از آن است که بتواند اقدامی بکند و آمریکا هیچ غلطی نمی توادن بکند.

وی، با بیان اینکه رهبری به تفکیک بین اغتشاش‌گران و معترضان به مطالبات به حق خود تاکید کردند، مطرح کرد: برخی از مسئولان با تلاش فراوان به خدمت مشغول بوده و برخی نیز کم‌کاری می‌کنند ولی در این میان همان‌گونه که رهبری فرمودند به مردم‌سالاری اعتقاد دارند؛ مردم باید در کنار انتقاد از مسئولان به وظیفه خود در انتخاب مدیران شایسته نیز عمل کنند چراکه بیشتر این مسئولان را مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می‌کنند.

مردم ایران بصیر و آگاه هستند

حجت الاسلام رنجبری امام جمعه شهرستان ماکو در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گفت :انسان باید در تمام مراحل زندگی خداوند را نسبت به خود حاضر و ناظر ببینم

وی افزود: تقوای الهی باید سرلوحه کارهای هر انسان باشد و انسان باید توجه داشته باشد که هر گناهی که انسان به اندازه سر سوزنی مرتکب شود و آزار و اذیت به همسایگان خود برساند و یا کار مردم را راه نیاندازد و تکریم ارباب رجوع نکند خداوند عقوبت آن را نشان خواهد داد

رنجبری تصریح کرد: عمل دیگری که موجب تقویت ایمان می شود یاد مرگ باشد و اینکه همیشه مرگ را در کمین خود بدانیم و ایمان خود را از آسیب های وارده به دور داشته و با اعمال خیر و نیک آن را تقویت کنیم

امام جمعه ماکو در پیگیری مطالبات رهبری گفت :مردم آگاه و بصیر ایران بعد از اغتشاشات به میدان آمده و راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند

وی بیان داشت: حضرت آقا فرمودند: در مورد مشکلات معیشتی مردم مسئولین باید جوابگو باشند تا دشمنان اجازه ورود به حریم خصوصی مردم را نداشته باشند

رنجبری خاطرنشان ساخت اشراف اطلاعاتی و حضور نیروهای نظامی و انتظامی در صحنه خیال خام دشمنان را که نفوذ به این انقلاب بود از بین برد و حضور مردم در صحنه باعث شد تا دشمن نتواند به حریم‌ها این انقلاب نفوذ کند لذا باید اتحاد و انسجام خود را بالا ببریم

رنجبری افزود :از دیگر مطالبی که حضرت آقا به آن اشاره داشتند از عوامل وقوع این اغتشاشات یعنی حرمت‌شکنی ها بود که خودی ها به اسم دفاع از این اسلام انجام دادند لذا باید این نظام در برابر ضد نظام و دشمن لجوج ایستادگی کنند.

وی تاکید داشت: که حضرت آقا گفت من از دولت حمایت کردم همانطور که از دولت‌های قبلی حمایت کردند چون اعتقاد به مردم سالاری دینی دارم حضرت آقا افزودند: انتقاد حق ملت است اما انتقاد سازنده نه لجن پراکنی ایشان تاکید داشتند: رئیس جمهور آمریکا باید تست روانی بدهد و در این مدت خسارت های جبران ناپذیری بر این کشور وارد کرده است و باید بداند زمان بزن دررو تمام شده است و باید تقاص کارهای خود را بدهد

رنجبری در پایان با اشاره به سالروز فرار شاه خائن از ایران گفت :باید این تاریخ ها مرور شود و از آنها درس گرفت چرا که تاریخ قابل تکرار است البته به دور از نظر نباشد که اقدامات آل سعود فراموش نخواهد شد که اینها خود از حقوق بشر دم می زنند اما کار آنها کودک کشی است

رعایت حقوق و تکالیف ملت و دولت در برابر هم سبب ماندگاری نظام است

امام جمعه بوکان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی این شهر با اشاره به وظایف دولت و ملت نسبت به یکدیگر اظهار داشت: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران نسبت به همدیگر وظایفی دارند که باید به آن عمل کنند اما باید هدف واحدی که در این زمینه وجود دارد و حفظ نظام است را فراموش نکنند.

ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده افزود: درخواست و بیان مطالبات به شیوه قانونی حق مردم است و پاسخگویی به خواسته‌های مردم هم وظیفه دولت است.

خلیفه زاده خاطر نشان کرد: مردم چون برای نظام خون داده‌اند اعتراض را حق خود می‌دانند و این امری است که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند اما این اعتراض باید به شیوه منطقی و سازنده باشد نه این که به تخریب دولت و حاکمیت بیانجامد و مسئولین هم باید پاسخگو باشند.

خطیب جمعه بوکان تاکید کرد: باید هوشیار باشیم و فریب وسوسه دشمنان ایران اسلامی را نخوریم که هدف آن‌ها فقط براندازی نظام جمهوری اسلامی است و می‌خواهند امنیتی که در کشور حاکم است را از بین ببرند اما باید بدانند که مردم ما آگاهند و خوب و بد خود را به درستی تشخیص می‌دهند و اجازه دخالت به بیگانگان را نمی‌دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به اعمال انسان تصریح کرد: خداوند سبحان ناظر بر اعمال و گفتار ما است پس باید مراقب رفتار خود باشیم.

امام جمعه بوکان بیان کرد: اعمال انسان آیینه شخصیت او است و بر اساس آن قضاوت می‌شود و پیامبر اکرم(ص) بهترین الگو برای مسلمانان است که امید با الگوبرداری از ایشان در زندگی فردی و اجتماعی موفق باشیم.

مسئولان باید به نحو احسن مشکلات مردم را حل کنند

امام جمعه موقت چالدران گفت:مسئولان باید به نحو احسن مشکلات مردم را حل کنند و نگذارند این مشکلات به زخمی تبدیل شود

امام جمعه موقت شهرستان چالدران در خطبه های نماز جمعه بر رعایت حقوق والدین تکید کرد و گفت:خدمت به والدین افضل ترین عبادت است و همواره احترام به آنان در قرآن تاکید شده است که پرخاشگری به والدین باعث عاق والدین می شود.

حجت الاسلام انوری خاطر نشان کرد: انسان باید به واجبات عمل کند و ترک محرمات بکند که باعث می شود سیمای انسان نوری شود و تقوای انسان قوی شود.
وی با بیان اینکه ملت ایران همیشه و در برهه های مختلف از خود بزرگواری به خرج داده اند، تصریح کرد: مسئولان باید به نحو احسن مشکلات مردم را حل کنند و نگذارند این مشکلات به زخمی تبدیل شود که دشمنان همچون مگس بر روی زخم بنشینند.

حجت الاسلام انوری ادامه داد:دفاع حقوق ازمظلوم وظیفه تمام مسئولان هست و توصیه مقام معظم رهبری جهت حمایت از مستضعفان همت همه مسئولین را مطلبد و جهت خارج نمودن مردم از زیر فشارهای موجود کار مهمی هست.

امام جمعه موقت چالدران گفت:اخذ وام های میلیاردی توسط افراد پر نفوذ که هپچ نقشی در اقتصادکشور ندارن و اذیت کردن مردم در شهرستان جهت اخذ وام های کوچک ودرخواست چندضامن اصلن کار خوبی نیست .

وی تصریح کرد: فشارهای اقتصادی موجود درشهرستان چالدران ؛درخواست چند ساله مردم شهرستان جهت ایجاد معبر مرزی برای این شهرستان مطلبه اصلی مردم این شهرستان هست .

وی با تقدیر و تشکر از تلاشهای مسئولین نظام بویژه بنیاد مستضعفان کشور نماینده شهرستان ماکو و چالدران ، فرمانداردر جهت اجرای طرح ملی توسعه چالدران این اقدام را ناشی توجه مسئولین نظام به مناطق محروم دانست و گفت: امیدواریم مردم منطقه بتوانند با مشارکت خودشان در اجرای این طرح شاهد توسعه ، عمران و آبادانی و رفع محرومیت در شهرستان چالدران باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276728

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه