پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی:

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی از افزایش ۶۵ درصدی مسافران سفرهای خارجی خبر داد و گفت: فرودگاه ارومیه دارای رتبه ۱۵ کشوری در جابجایی مسافر است.

کمال پرهیزکار در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اینکه فرودگاه ارومیه دارای رتبه ۱۵ در جابه جایی مسافر در پروازهای داخلی است گفت: همچنین دارای رتبه ۱۱ در پرواز های بین المللی در بین فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است.

وی، با اشاره به اینکه تعداد پرواز های ۹ ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷٫۵ درصد افزایش داشته است افزود: تعداد پرواز های سال گذشته ۲هزارو ۶۷۸ مورد است که طی این پرواز ها ۳۰۶هزار و ۴۷ مسافر جابه جا شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی، همچنین ادامه داد: اما تعدا پرواز های ۹ ماهه نخست سال جاری ۲ هزار و ۸۸۸ مورد بوده که ۳۵۷ هزار و ۲۰۴ نفر جابه جا شده است که شاهد افزایش ۱۴٫۳ درصدی تعداد مسافران نسبت به سال گذشته هستیم.

پرهیزکار، تعداد پروازهای هفتگی از فرودگاه های استان را ۷۸ مورد عنوان کرد و گفت: بیشترین تعداد پرواز ها به مقصد تهران انجام شده و مقاصد پروازهای خارجی عراق، ترکیه و عربستان است.

وی، از افزایش ۲۰ درصدی پروازهای خارجی در ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد و عنوان کرد: تعداد پرواز های خارجی ۳۳۲ مورد بوده که طی این پرواز ها ۴۵هزارو ۱۸۹ نفر جابه جا شده اند و شاهد رشد ۶۵ درصدی در تعداد مسافران خارجی هستیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی، در خصوص وضعیت ایمنی و شرایط عمرانی فرودگاه ارومیه، اظهار داشت: ایمنی اولویت اول فرودگاه بوده و خط مشی فرودگاه ارتقا مستمر آن است همچنین فرودگاه ارومیه مجهز به دستگاه های ناوبری پیشرفته، ایمن و استاندارد است.

وی، در این خصوص افزود: فرودگاه ارومیه و زیر ساخت های آن دائما در حال توسعه در جهت پاسخگویی به نیازهای مسافرین و شرکت های هواپیمایی است.

پرهیزکار، تاکید کرد: افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه گردشگری و پیشرفت اقتصادی استان تاثیر مستقیم در پیشرفت فرودگاه ها خواهد داشت همچنین نیازمند حمایت جدی مسئولان هستیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی، در خصص توسعه باند دوم فرودگاه نیز عنوان کرد: سال گذشته بنا بود تا این باند به بهره برداری برسد که اکنون این موضوع جزو برنامه های طرح جامع توسعه فرودگاه قرار گرفته چراکه پروازها باید به حد نصاب و ظرفیت مربوطه برسد تا توسعه صورت پذیرد.

وی، بیان داشت: نیازمند مساعدت های  مسئولین استانی در جهت ساخت و برداشتن قدم های اولیه این باند هستیم.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276634

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه