پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

شهردار ارومیه:

شهردار ارومیه گفت: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰ دستگاه ون برای توسعه ناوگان حمل و نقل شهری شهروندان ارومیه، خریداری می شود.

محمد حضرت پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اعلام اینکه در حال حاضر بودجه مناطق و سازمان مختلف تابعه شهرداری ارومیه در سال ۹۷ در مرحله اتمام و ارسال آن به شورای اسلامی شهر برای بررسی و تصویب نهایی است، اظهار داشت: بودجه سال ۹۷ شهرداری ارومیه یک بودجه انقباضی بوده و نسبت به سال گذشته آن افزایش نیافته و بودجه در چارچوب ۱ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان تصویب می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی  پروژه ها ی اجرایی در  بودجه سال ۹۷ ستاره دار و شاخص می شوند، عنوان کرد:  اجرای  پروژه های  نیمه تمام چون تقاطع غیرهم سطح آذربایجان،  یادمان شهید باکری، رینگ دوم کمربندی ،  پارک سلامت،  توسعه جاده گلمان، توسعه حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت آسفالت و پیادرو سازی معابر بافت فرسوده و تاریخی، اجرای ترموا و راه اندازی کارخانه تولید انرژی از پسماندهای شهری از اولویت های بودجه ۹۷ برای اجرا است.

حضرت پور با اشاره  به توسعه حمل و نقل عمومی در سال ۹۷ اظهار کرد: با خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری و ۵۰ دستگاه ون جهت حمل و نقل مسافران در حاشیه شهر، ناوگان اتوبوسرانی توسعه می یابد.

وی در ادامه در خصوص  آسفالت و کیفی سازی آسفالت معابر، گفت: سال آینده ۳۰۰ هزار تن آسفالت تولید و در اختیار مناطق و سازمان های  تابعه برای  توسعه آسفالت معابر قرار می گیرد .

حضرت پور افزود: لایحه سال ۹۷ شهرداری به عنوان یک سند راهبردی برای  اداره شهر  در حال اجرا است که به شورای اسلامی شهر جهت تصویب ارسال و شهرداری ارومیه آن  را تا ۱۵ بهمن ماه به اطلاع عموم می رساند .

شهردار ارومیه با اشاره به اینکه درآمدهای شهرداری از محل پرداخت های شهروندان تامین می شود، تاکید کرد:  مشارکت مردم در تامین هزینه  های شهری کمک شایانی در بحث تامین درآمدهای شهرداری  و ارتقاء  زندگی شهری می کند.

شهردار ارومیه از شهروندان و تمامی اشخاص حقوقی و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی خواست که نظرات خود در خصوص ارتقاء زندگی شهروندی و توسعه شهر در زمان بودجه نویسی  با شهرداری در میان بگذارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276609

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ویژه نامه