پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

استاندار آذربایجان غربی گفت: در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی شهر مرزی سرو جزو ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی کشور قرار گرفت.

به گزارش اروم نیوز، محمد مهدی شهریاری امروز در دیدار با گروهی از صادر کنندگان و تولید کنندگان آذربایجان غربی با اشاره به عقب‌ماندگی موجود در این استان اظهار داشت: این نقیصه فقط می‌تواند با ایجاد زیرساخت‌ها حل شود چرا که این منطقه دارای ظرفیت بالقوه زیادی است.

وی تصریح کرد: فاصله آذربایجان غربی از نظر شاخص‌های توسعه‌ای با سایر مناطق بسیار کم است بنابراین با همت، کار و تلاش بیشتر می‌تواند به وضعیت مطلوب‌تری در شاخص‌های توسعه دست پیدا کرد.

شهریاری گفت: استان آذربایجان غربی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی چندان موفق نبوده در حالی که ثبات و امنیت مستحکمی در منطقه و کشور وجود دارد و در این میان منطقه آزاد ماکو فرصت بسیار خوبی برای جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی است.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی شهر مرزی سرو جزو ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی کشور به شمار آمده و با تصویب این لایحه در مجلس شاهد معافیت‌های قابل‌توجهی در حوزه صادرات بوده و تحول در منطقه بیش‌ازپیش قابل تحقق خواهد بود.

شهریاری با اشاره به عزم اخیر دولت در رسیدگی به موضوع کولبران اظهار داشت: موضوع صدور کارت الکترونیکی برای ۵۰ هزار نفر از مرزنشینان شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر به تصویب دولت رسیده و با این اقدام ساماندهی موضوع کوله بری و ادغام بازارچه‌های غیر رسمی در مبادی رسمی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: کارت‌های جدید کولبری قابل شارژ و غیرقابل واگذاری به غیر است و ساکنان مناطق مرزی تا ۲۰ کیلومتری مرز از این تسهیلات برخوردار می‌شوند و این مصوبه با هدف بهبود معیشت مرزنشینان در ۲ هفته آینده آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276599

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه