پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری اصلی ترین مشکلی است که در بحث معادن با آن مواجه هستیم.

سید هادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به رفع مشکلات معادن آذربایجان غربی، اظهار داشت: در خصوص معادن با مشکل کلی روبرو هستیم و اخیرا سعی شده تا قانونی در مجلس برای حل مشکل معادن مطرح شود.

وی، افزود: اصلی ترین مشکلی که در بحث معادن به وجود آمده بحث سرمایه گذاری آن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هر فردی  جایی را به اسم خود ثبت کرده اما به دلیل نبود سرمایه قادر به بهره برداری از معادن کرده نبوده است و همچنین از سرمایه گذاریافراد دیگر نیز در این منطقه جلو گیری می شود  و این مشکل گریبانگیر بسیاری ازمعادن است.

وی، اظهار داشت: از افراد سرمایه گذاری که میل به سرمایه گذاری در بخش معادن را دارند به گرمی استقبال می کنیم.

بهادری، سرمایه گذاری در بخش معادن را موجب ایجاد شغل برای جوانان عنوان کرد و گفت: فعالیت هایی در بخش معادن شده ولی از سرعت لازم برخوردار نبوده ما انتظار داریم صنایع و معادن و معاون اقتصادی استانداری این موضوع را پیگیر باشند تا این موضوع سریع تر به نتیجه برسد و ما هم به نوبه خود پیگیر هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حوزه معادن در استان می توان کارهای زیادی انجام داد. به عنوان مثال در بحث تیتانیوم بخش خصوصی وارد عمل شده و پیگیر آن بوده است.

وی، افزود: در بحث سنگ مشکلی که در پیش روی ما است مشکل فرآوری آن بوده و واحدهای تولیدی که در خصوص سنگ بتواند سنگ را بتراشد و به شکل های مختلف درآورد را نداریم و ما پیگیر این موضوع هستیم تا واحد سنگبری بزرگی در سطح استان ایجاد شود که این امر نیازمند سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد است.

بهادری، ادامه داد: اکسید، طلا، تیتان و معادنی که از خود دریاچه ارومیه تولید می شوند و نیز معادنی نظیر منیزیوم، سدیم، کلسیم از جمله مواد معدنی موجود در سطح استان هستند. منیزیم از جمله عناصر بسیار مهمی است که سطح دریاچه ارومیه مملو از این عنصر است حال آن که با استخراج این فلز گرانبها می توان بیشتر نیازهای جهانی در این خصوص را برطرف کرد.

وی، خاطر نشان کرد: طرحی باعنوان طرح ژئوفیزیک مطرح شده است که به واسطه این طرح می توان تا عمق ۳۰۰ متری زمین نفوذ کرده و از وجود املاح معدنی آگاه شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، همچنین با انتقاد از سرمایه گذاری انجام شده در بخش معادن، تصریح کرد: سرمایه گذاری های فعلی دردی از مشکلات معادن دوا نکرده و متاسفانه سرمایه گذاری قابل توجهی در این خصوص انجام نشده است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276554

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه