پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

گزارش؛

با وجود اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی وکیل مردم شهر و منطقه خود در نهاد قانون‌گذاری بوده و وظیفه پاسخگویی به اذهان عمومی را دارند اما با این‌حال برخی از نمایندگان آذربایجان‌غربی پاسخگوی مطالبات خبرنگاران نبوده و در دوره جدید حتی یک مصاحبه هم ندارند.

به گزارش اروم نیوز، بارها در سوژه های مختلف خبری قصد مصاحبه با نمایندگان مردم آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی را داشته ام، اما به جز دو یا سه تن از نمایندگانی که همیشه پاسخگوی خبرنگاران هستند، سایر نمایندگان حرفی برای گفتن ندارند.

باوجود اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی وکیل مردم شهر و منطقه خود در مجلس بوده و وظیفه پاسخگویی به اذهان عمومی را دارند اما با اینحال برخی از نمایندگان آذربایجان غربی پاسخگوی مطالبات خبرنگاران نبوده و در دوره جدید حتی یک مصاحبه هم ندارند.

برخی حتی کمترین حضور را در حوزه انتخابیه خود دارند، مردمی که با هزار امید پای صندوق های رای حاضر شدند تا به نماینده خود رای دهند، روا نیست اینگونه برای حل مشکلات خود در به در به دنبال نماینده باشند، نماینده ای که حتی حاضر به پاسخگویی تلفن خود نبوده و در طول یک ماه حتی یک بار نیز تلفن خود را پاسخگو نیستند.

حتی حضور برخی نمایندگان در شبکه های مجازی همچون تلگرام و اینستاگرام نیز مجال پاسخگویی و ارتباط با رسانه را به وی نمی دهد، چرا که آقای نماینده مشغول وب گردی در شبکه های مجازی است!

برخی نمایندگان نیز فقط با خبرگزاری خانه ملت مصاحبه کرده و رسانه های استان را قابل نمی دانند تا اطلاعات ارزشمند خود را تقدیم کنند.

ادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس را می توان تنها نماینده ای دانست که در هر لحظه ای از شبانه روز به تلفن خود پاسخگو بوده و اگر امکان مصاحبه برایش مقدور نیست زمان خاصی را مشخص می کند، برخورد محترمانه و خاضعانه قاضی پور از ویژگی های مهم شخصیتی این نماینده مجلس است که همواره خبرنگاران را مورد لطف خود قرار می دهد نه تنها رسانه های آذربایجان غربی بلکه خبرنگاران سایر استان ها به پاسخگو بودن وی یقین دارند.

*سید هادی بهادری نماینده مردم ارومیه و عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس نیز از جمله نمایندگان پاسخگو به خبرنگاران و پیگیر است. زمانیکه بهادری وقتی برای مصاحبه نداشته باشد از طریق ارتباط با روابط عمومی وی می توان به نتیجه رسید.

*روح الله حضرت پور طلاتپه نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اقدامات مثبتی در حوزه انتخابیه خود شهر ارومیه داشته و مطالبات مردمی را در مجلس به جد پیگیر است، در زمینه مصاحبه با خبرنگاران نیز به دلیل کثرت جلسات وی، بیشتر می توان با روابط عمومی وی به نتایج مثبت دست یافت چرا خود او از اهالی رسانه بوده و ارتباط موثری با خبرنگاران دارد.

*شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم سلماس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس از جمله نمایندگانی است که کمتر می توان امکان مصاحبه با خیال راحت را با وی یافت مگر در ساعات پایانی روز که جلسات به اتمام رسیده باشد، اما تسلط خوب برزگر به مطالب را می توان از نقاط مثبت وی عنوان کرد که خبرنگار را قانع می کند.

*عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه و عضو کمیسیون عمران مجلس از آن دست نمایندگان آذربایجان غربی است که آخرین مصاحبه های خبرنگاران با وی مربوط به خبرگزاری خانه ملت بوده و این نماینده به مطالبات خبرنگاران استانی و تماس های مکرر آنان با شماره تماس های وی پاسخگو نیست.

*رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز از جمله نمایندگانی است که وقتی کد ۰۴۴ را بر صفحه تلفن خود مشاهده می کند، پاسخگو نبوده و خبرگزاری خانه ملت را تنها رسانه خود برگزیده است. البته خضری در دوره قبلی مجلس در حادثه شین آباد که برای دانش آموزان پیرانشهری اتفاق افتاد تعامل خوبی با رسانه های استان داشته اما در دور جدید حتی یکبار هم مصاحبه نداشته است.

*عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تعامل مطلوبی با خبرنگاران دارد، وی از جمله نمایندگانی است که در حوزه انتخابیه خود به مشکلات مردم رسیدگی و در مورد تخلفات منطقه آزاد در مجلس تلاش فراوانی کرد.

*محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس از وقتی به عنوان نماینده انتخاب شده هیچ مصاحبه ای با خبرنگاران نداشته و بجز اخباری که خبرگزاری خانه ملت از زبان وی منتشر می کند، هیچ خبری در رسانه ها نیست.

*سید تقی کبیری نماینده مردم خوی و چایپاره و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از جمله افرادی است که می توان به سختی با وی مصاحبه کرد، این نماینده در برخی از اوقات با خبرنگاران مصاحبه دارد اما می توان گفت عمده مطالبات او در ارتباط با شهر خوی بوده، این درحالیست که کبیری نماینده مردم چایپاره نیز هست و باید به مردم این شهر نیز توجه کند.

*جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در حوزه انتخابیه خود به مشکلات مردم رسیدگی می کند و در حد توان پاسخگوی مطالبات خبرنگاران و اصحاب رسانه است.

*جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد و عضوهیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس بجز دو یا سه مصاحبه با اروم نیوز تعامل چندانی با خبرنگاران نداشته و در اکثر اوقات یا پاسخگو نیست و یا برادر وی به تلفن ها جواب داده و می گوید آقای نماینده جلسه هستند و زمان اتمام این جلسات هیچوقت معلوم نیست.

*همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و عضو فراکسیون امید را می توان نماینده ای پاسخگو دانست، وی در بیشتر مواقع دست رد به سینه اصحاب رسانه نمی زند و در حوزه انتخابیه خود نیز فعالیت مطلوبی دارد.

با توجه به اینکه نمایندگان در دوران پیش از انتخابات خود را مردمی و طرفدار حقوق آنان نشان می دهند، در بسیاری از مجالس و محافل سخنرانی و جلسات با خبرنگاران دیدار کرده و سوالات مختلف آنان را در راستای جلب مشارکت مردمی پاسخگو هستند، انتظار می رود پس از حضور در مجلس نیز به مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود رسیدگی کرده و درد آنان را بفهمند، با خبرنگاران رسانه های جمعی اعم از مجازی و مکتوب نیز تعامل اثرگذار داشته باشند چرا که در پیشگاه خداوند مسئولند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276356

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه