پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، متن خطبه ها به این شرح است:

اغتشاشات اخیر ادامه فتنه ۸۸ بود/ مسئولین بی‌توجه به بیانات رهبری باید برکنار شوند/ اقتصاد مقاومتی و همراهی با فقرا در اولویت کاری مدیران باشد

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با تبریک شهادت ۳ تن از سربازان گمنام امام زمان(عج)، اظهار داشت: مقام شهید بسیار والا و قابل احترام است. خانواده و دوستان این عزیزان باید قدردان این نعمت عظیم باشند.
وی، افزود: زندگی امام علی(ع) و حضور ایشان در نبردها به نیت شهادت بود و همیشه دنبال این نعمت بودند.
امام‌جمعه ارومیه، با اشاره به ۱۷ دی‌ماه به‌عنوان سالگرد کشف حجاب، عنوان کرد: فجایع رخ‌داده در مسئله کشف حجاب امری است که باید در میان مردم روشنگری شود.
وی، بیان داشت: رضاخان دنبال از بین بردن دین در جامعه بود که حجاب به‌عنوان ضرورت دینی جزو اصلی‌ترین مباحث مربوط است.
حجت‌الاسلام قریشی، ادامه داد: امروز برخی عمامه به سرها و مسئولین با بهانه روشنفکری دنبال بی‌اهمیت جلوه‌دادن حجاب هستند که مشخص نیست دنبال چه هستند؟
وی، خاطرنشان کرد: بر اساس تعالیم اسلامی دشمن همیشه برای جنگ با اسلام در تلاش است و جنگ فرهنگی هم به‌عنوان بخش اصلی این جنگ‌هامحسوب می‌شود.
وی، اضافه کرد: حجاب باید در نهادها و ادارات مختلف مورد توجه بوده و امتیاز مدیران نیز باید بر اساس توجه به حیا و عفت و حجاب باشد.
حجت‌الاسلام قریشی، ضمن تاکید بر اینکه دشمنی با اسلام هرگز پایان نمی‌یابد، گفت: امروز شاهد کشانده شدن این مسائل به قبور اموات نیز هستیم که باید با این مسائل برخورد شود.
وی، در ادامه سخنان خود، ابراز داشت: باید در خانواده و جامعه با بی‌حیایی برخورد جدی شودکه دین ماندگار باشد.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور، اذعان داشت: اغتشاشات اخیر ادامه جریانات ۸۸ بود که با بصیرت مردم خنثی شد.
وی، ضمن تقدیر از نیروهای امنیتی و انتظامی، تصریح کرد: اینکه نیروهای امنیتی و انتظامی در برابر انواع توهین‌ها و تنها به‌خاطر دین سکوت کنند نشان‌دهنده صبر و بردباری و عزت آن‌هاست.
وی، همچنین تاکید کرد: هرگز رهبری انقلاب را تنها نخواهیم گذاشت و تاریخ تکرارنخواهد شد. روزگار امام علی(ع) در ایران و دوره فعلی قابل تکرار نیست.
حجت‌الاسلام قریشی، ادامه داد: مطالبات برحق مردم باید توسط مسئولین پیگیری شود و ما هم همراه مردم هستیم.
وی، اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای داخلی را وظیفه‌ای بر عهده مسئولین دانست و از مردم نیز خواست تا همراه مسئولین در این مسیر باشند.
وی، گفت: انتخاب مسئولین سالم و مسلمان جزو اموری است که باید بیش ازگذشته مدنظر باشد که این هم جزئی از مطالبه‌گری‌های انقلابیون است.
حجت‌الاسلام قریشی، عنوان کرد: اینکه مدیری در برنامه‌های ملی نظیر ۹ دی حاضر نباشد و معاونین وی نیز نباشند، نشان‌دهنده ضعف در این موارد است که باید توجه شود.
وی، گفت: اگر مدیری سخنان رهبری را قبول ندارد باید برکنار شود. اینطور برنامه‌ها اظهار اعتقاد و علاقه به نظام است و باید در چنین مراسماتی حاضر باشند.
وی، تاکید کرد: رسیدگی به وضعیت محرومین و همراه بودن با قشر فقرا جزو ضروریات برای مدیر است که قطعا و حتما باید به آن توجه شود.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، از مسئولان و مدیران خواست تا نسبت به رسیدگی به وصعیت کارکنان و کارمندان شرکتی و دارای مشکلات خاص را در اولویت قرار دهند.
وی، بر لزوم مدیریت فضای مجازی و راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت در کشور تاکید کرد.
بیان نکاتی در خصوص معاد و خانواده از دیگر محورهای ارائه‌شده توسط خطیب جمعه ارومیه بود.

دشمنان انقلاب و اسلام حامی فتنه ۹۶بودند/امنیت و اقتدار ما به برکت خون شهدا و جان فشانی های نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) است

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به فتنه انگیزی های دشمنان و بروز برخی مسائل در برخی شهرهای کشور، اظهار کرد: دست شیاطین روزگار مانند آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و آل سعود در پشت پرده این مسائل بود.
امام جمعه میاندوآب گفت: آل سعود خبیث، رئیس جمهور احمق آمریکا، انگلیس روباه مکار، منافقین، صهیونیست ها و تجزیه طلبان و فرصت طلبان از حرکت اولیه و مسالمت آمیز مردم نسبت به مشکلات مالی، سو استفاده کرده و به دنبال توطئه بودند.
وی افزود: تخریب اموال عمومی، آتش زدن پرچم و خسارت به مردم نشان دهنده این بود که این افراد ایرانی نیستند چرا که مردم ایران به ولایت، نظام و انقلاب و پرچم مقدسشان پایبند بوده و هستند.
خطیب نماز جمعه میاندوآب اظهار کرد: مردم میاندوآب در فتنه ۹۶ ولایتمداری خود را ثابت کرده و مشت محکمی بر دهان دشمنان و بدخواهان زدند.
حسن زاده با اشاره به نیازهای امروز جامعه ایران اسلامی عزیز برای اینکه مشت محکمی بر دهان دشمنان بزنیم، تصریح کرد: امنیت اجتماعی به کمک مردم و سربازان گمنام امام زمان(عج) ، سپاه، ارتش وبسیج و نیروی انتظامی از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و هر ایرانی باید یک نیروی امنیتی در مقابل دشمنان باشد.
وی با بیان اینکه امنیت زیر بنا و محور توسعه است، عنوان کرد: برای اینکه به توسعه و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی، علمی و… دست یابیم باید امنیت داشته و مسئولان را یاری کنیم تا مسئولان با فکر آزاد کشور به سمت توسعه برود.
امام جمعه میاندوآب اتحاد، همدلی و همزبانی حول محور ولایت از مهم ترین مواردی است که باید همه به آن توجه داشته باشند، اظهار کرد: امتی پا به کارو رهبری صالح می تواند فتنه های دشمنان را خنثی کند و بحمدالله ایران اسلامی نیز امتی پا به کار و همیشه در صحنه و رهبری صالح، مدیر و مدبر دارد که فتنه های دشمنان را همیشه خنثی می کنند و پرچم این انقلاب را به صاحبش آقا امام زمان تحویل خواهند داد.
وی با بیان اینکه همه باید در مقابل فتنه ها بایستند نه اینکه به دنبال انتقام جویی و تقصیر را گردن این و آن انداختن باشند، افزود: مسئولان باید بررسی کرده و عامل اصلی این تجمعات چه بود را پیدا کرده و آن را دفع و یا رفع کنند.
خطیب نماز جمعه میاندوآب تصریح کرد: حتی در برخی موارد مانند زلزله کرمانشاه نیز عده ای می خواستند زلزله را به نام دیگری بزنند و فتنه ۹۶ نیز یک حادثه بود که ملت ایران اسلامی حول محور ولایت و با اتحاد، آتش فتنه را خاموش کردند.
حسن زاده در ادامه به موضوع شهید و شهادت اشاره و با بیان اینکه شهدا از مقام والایی در نزد پروردگار برخوردار هستند، گفت: ۳۰ با در قرآن از لفظ شهید و شهادت با تمام مشتقاتش بیان شده است که این اهمیت مقام شهید و شهادت را نشان می دهد.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه اقتدار، پیشرفت و امنیت کشور ما به برکت خون شهیدان است، افزود: روح شهدا ناظر بر اعمال و رفتار ماست و ما باید همیشه سعی کنیم تا به سفارش شهدا عمل کرده و در راه آنها حرکت کنیم.
وی افزود: شهدا نمی میرند بلکه زنده بوده و در نزد خدا روزی داده می شوند و حتی علما نیز به حال خوش آنها در آخرت غبطه می خورند.
حسن زاده با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان(عج) با جان فشانی و ایثارگری برای ما امنیت به ارمغان می آورند، گفت: اگر نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی و جان فشانی و ایثارگری آنها برای اسلام و انقلاب و امنیت کشور نبود، باید در داخل کشور با دشمن می جنگیدیم.
امام جمعه میاندوآب افزود: شهرستان میاندوآب ۸۵۰ شهید و بیش از هزاران جانباز و آزاده تقدیم انقلاب کرده است و امروز نیز شهید حاج یونس امانی را که از تبارو دیار شهید باکری هاست تقدیم انقلاب و نظام کرده است تا مردم کشور عزیز ما در امنیت باشند.

اهم خطبه های نمازجمعه نقده:

شهادت فرزندان برومند ملت ایران و سرداران گمنام اما معروف در جمع عرشیان را تسلیت و تعزیت عرض میکنم.

ناکامی دشمنان و سرویس های جاسوسی بیگانه در مواجه با خاموشی و بی ادعایی سربازان گمنام آنها را به ستوه آورده است.

دشمنان امروز میخواهند احزاب منحله و تروریستی کومله و دموکرات را احیا کنند اما تمام اثر آنها فقط محدود به چند اغتشاش شد که در نطفه خفه شد.

امروز سران استکباری از سر عجز شعارهای فتنه گران را تکرار می

کنندمنیت امروز در سایه همین مجاهدت خاموش سربازان گمنام کشور است.

نیروهای نظامی و انتظامی با صبوری تمام اغتشاشات عده ای نادان را مهار کردند.

اگر بخواهند امنیت مردم و مقدسات اسلام را زیر سؤال ببرند نظام در عرض کمتر از یکروز بساط آنها را بدون مدارا جمع میکند.

حوادث چند روز اخیر هرچند موجب ناراحتی مردم شد چرا که شعارهایی برخلاف اصول سرداده شد اما

اگر در میدان جنگ نیروهای خودی را گم کردید ببینید دشمن در کدام منطقه آتش میریزد.

اگر شما مطالبه اقتصادی دارید با پرچم و مسجد و مراکز علمی چه کار دارید؟

اغتشاشگران باید ببینند چرا هویت هزاران ساله شان را گم کردند و افتخارمان یکتاپرستی و مسلمانی است.

اگر بنا باشد ننگ تشویق صهیونیست ها تحمل کنم وای بر من. کدام روح آزاده قبول میکند رژیم کودک کش از شما حمایت کند؟

در این ۴۰ سال هویت ایرانی اسلامی آنچنان قوی شده که در هشت سال دفاع مقدس به اثبات رسید و امروز هم همینطور است.

دولتمردان، مجلسیان و دستگاه قضایی همه تان باید دقیق متوجه باشید که امروز نظام اسلامی که محصول هزاران شهید است و با صبوری و ایثار ملت ایستاده است انتظار دارد مطالبات مردمی را با تمام وجود بررسی و حل کنند. از جمله برخورد با مفسدان اقتصادی، غارتگران بیت المال و توهین کنندگان به مقدسات.

اقتصاد مقاومتی معتقدانه در سرلوحه برنامه ها بشد و پاسخگویی به مطالبات مردم باید در اولویت باشد. مردم انتظار دارند با دقت تمام مشکلات اقتصادی و مدیریتی مورد توجه رفع شدن باشد.

امروز علم عزت اسلامی بر دوش مردم است بنابراین شایسته نیست به این ملت ظلم و بی اعتنایی و تنبلی شود. عرصه مدیریتی کشور باید متحول شود.

 محور و راه راست پیروی از منویات مقام معظم رهبری است
به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با تاکید بر بصیرت گفت: انسان ها باید با تمام توان خود در راستای روشنگری دیگران گام بردارند، حتی اگر کاری نتوانستند انجام دهند با زبان های خود اقدام به روشنگری کنند.
وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرموده اند، همانا آغاز فتنه و آشوب ها با حمایت از نفس است.
امام جمعه پلدشت افزود: هواهای نفسانی و بدعت در دین از عوامل مهم در ایجاد فتنه است و انسان را با شیطان دوست می کند.
به گفته وی نباید غفلت کرده و دشمن را دست کم بگیریم چرا که دشمن بیدار بوده و در حال طراحی نقشه های شوم است.
طالبی گفت: بصیرت در واقع بینش است و در مسائل باید بدانیم که راه راست کدام است.
وی اظهار کرد: بصیرت یعنی اینکه بدانیم در زمان فتنه نمی توانیم آغازکر جنگ باشیم ولی می توانیم ضربه نهایی را زده و فتنه را نابود کنیم.
خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: در زمان فتنه چشمانمان نباید به اشخاص باشد بلکه باید به شاخص ها باشد تا از راه گمراه نشویم.
به گفته وی محور و راه راست همواره پیروی از منویات مقام معظم رهبری است.
طالبی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: مشکلات اقتصادی داریم و منکر آن نیستیم، مسئولان باید در پی حل این مشکلات باشند.
وی با اشاره به رمز پیروزی ملت در برابر دشمنان اظهار کرد: مردم و مسئولین باید در کنار هم باشند، وحدت تنها رمز پیروزی است.
امام جمعه پلدشت با اشاره به تلاش های دشمنان در حمایت از آشوب گران و اغتشاش گران افزود: دشمنان از اینکه دست چپاول آنها قطع شده است ناراحت بوده و هر روز به فکر تفرقه و آشوب هستند.
طالبی با اشاره به سخنان شهید بهشتی گفت: آمریکا از ما عصبانی باش و با عصبانیت بمیر.
وی تصریح کرد: نسل های جوان، تاریخ را با دقت مطالعه کرده، دشمنان را شناخته و فریب شعار های آنان را نخورند.
امام جمعه پلدشت افزود: ملت بصیر و آگاه کشورمان همواره در تمامی صحنه ها پشتیبان ولایت فقیه است

کسی که حقوق بگیر نجومی و خانه میلیاردی دارد درد فقرا را نمیفهمد/ حجاب بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد

حجت الاسلام حسین فصیح نیا در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی به بحث در مورد معاد و برزخ پرداخت و گفت:کسی که ترک دنیا نموده بسته به میزان اعمال پسندیده ای که داشته باشد بر خانه خود وارد شده و از خانواده اش با صوت حزین و ناله کنان در حالیکه کسی صدایش را نمیشنود میخواهد تا از سوی وی به نیازمندان و فقرا احسان شود.

امام جمعه شاهین دژ به ۱۷ دیماه سال ۱۳۱۴ که رضا خان ملعون در این تاریخ بحث کشف حجاب را عنوان کرد و با تعلیم از انگلیس و آتاتورک در صدد رواج فرهنگ غربی در جامعه بود اشاره کرد و افزود :در آن برهه از زمان نیز امدادهای غیبی پروردگار و هدایتهای روحانیون و بصیرت مردم این نقشه پلید را در تاریخ مدفون کرد.
وی در بحث حجاب در جامعه فرهنگ سازی و آموزش حجاب در خانواده و مدرسه را مهم برشمرد و تصریح کرد : در کنار آموزش حجاب و ترویج آن ، غیرت پشتوانه محکم حجاب است چراکه پشت هر بی حجابی یک بی غیرتی هست.

حجت الاسلام فصیح نیا نظارت بر رسانه های جمعی و فیلم هایی که در صدا و سیما پخش میشود،شرط رعایت حجاب در ادارات و دانشگاهها را از دیگر عناوینی برشمرد که بایست مورد توجه بیشتر مسؤلین قرار گیرد.

وی به اغتشاشات هفته اخیر نیز اشاره کرد و اظهار داشت : در این میان دو گروه به چشم میخوردند ،یکی گروهی که مالباخته در موسسات و اعتراض به وضعیت اقتصادی و بیکاری بودند که مقام معظم رهبری سکاندار تیزبین انقلاب به تمامی موارد از جمله مباحث اقتصاد مقاومتی و فرهنگی و… بارها و بارها تاکید داشته اند و بایست به این موضوع توجه داشت که فرد حقوق بگیر نجومی و دارای خانه میلیاردی هرگز از حال فقرا و قشر ضعیف جامعه خبردار نخواهد بود.

امام جمعه شاهین دژ گروه دوم را افرادی خواند که به جریانات فتنه وابسته بوده و جیره خوار غرب هستند چراکه با حرکات هنجارشکنانه و به آتش کشیدن پرچم مقدس نظام جمهوری اسلام که نام جلاله پروردگار بر آن نقش بسته است موجبات برخی ناآرامی ها را بوجودآوردند که از گروه اول مستثنی هستند.

اقدامات ناشایست آشوب گران یکی از توطئه های اصلی دشمنان هست

امام جمعه چالدران گفت :دشمنان اسلام همواره سعی دارند با ایجاد چنین توطئه هایی به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد نمایند

به گزارش نوای چالدران ،امام جمعه چالدران در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه بر اساس حکمت خداوند متعال مبارزه حق با باطل از اول خلقت بوجود آمده و تا قیامت نیز ادامه خواهد یافت افزود :اگر در جامعه امروزی خاتم انبیاء نیز حکومت داشته باشد افرادی نیز پیدا خواهند شد تا با ایشان نیز مخالفت داشته باشند .

حجت الاسلام آقایی با محکوم نمودن اقدام ناشایست آشوب گران در برخی از مناطق شهرستانهای کشور این اقدامات را یکی از توطئه های اصلی دشمنان اسلام نسبت به ایجاد بد بینی به نظام مقدس جمهوری اسلامی با استفاده از ابزار بیکاری و گرانی دانست و گفت : دشمنان اسلام همواره سعی دارند با ایجاد چنین توطئه هایی به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد نمایند غافل از اینکه همراهی مسئولین با مردم و با عمل نمودن به شعار اقتصاد مقاومتی تمامی توطئه های دشمنان اسلام خنثی شده و خواهد شد .

وی  با تقدیر و تشکر از تلاشهای مسئولین نظام بویژه بنیاد مستضعفان کشور استاندار ، فرمانداردر جهت اجرای طرح ملی توسعه چالدران این اقدام را ناشی توجه مسئولین نظام به مناطق محروم دانست و گفت: امیدواریم مردم منطقه بتوانند با مشارکت خودشان در اجرای این طرح شاهد توسعه ، عمران و آبادانی و رفع محرومیت در شهرستان چالدران باشند .

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276506

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه