پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس:

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی، ارومیه را مظهر اتحاد وزندگی مسالمت آمیز ادیان مختلف برای جهانیان عنوان کرد و گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تفاوتی برای ادیان قائل نیست.

یوناتن بت کلیا در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، ضمن تبریک سال جدید میلادی به مسیحیان جهان و علی الخصوص مسیحیان مقیم ارومیه گفت: مردم از مذاهب مختلف سالهاست در ایران با صلح آرامش در گنار یکدیگر زندگی کرده اند چرا که زندگی با «ما» بودن زیبا می شود.

وی، ضمن اظهار امیدواری از برقراری صلح در جهان افزود: پایان سال ۲۰۱۷ مصادف با آزادی کشورهای مستمند و مورد ظلم قرار گرفته سوریه و عراق بود امیدواریم با آغاز سال ۲۰۱۸زندگی توام با آرامش و زیبایی را داشته باشند.

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هر آنچه که در اختیار من قرار دارد باید در اختیار دیگر مردم نیز باشد و هیچ تبعیضی در این بین نباشد. باید در صدد ایجاد زندگی پر محبت برای همگان برآییم.

بت کلیا، ضمن دعوت از دنیای مسیحیت جهت دیدار از وحدت موجود در بین ادیان مختلف ایرانی اذعان داشت: تمام دنیای مسیحیت و آنان که حکومت دموکرات ومدعی حفظ ارزش های انسانی هستند باید به ایران آمده و نظاره گر زندگی توام با آرامش ایرانیان باشند که چگونه از هر مذهب و دینی در کنار یکدیگر با صلح و آرامش به زندگی خود ادامه می دهند.

وی، گفت: ارومیه، باید پایتخت ادیان و مذاهب مختلف باشد چراکه مردم از هر دین و مذهبی در این شهر مستقر هستند و به زیبایی تمام و در کمال آرامش زندگی مسالمت آمیزی با یکدیگر دارند و یک الگوی کامل اتحاد و وحدت برای همگان است.

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حضرت مسیح(ع) همچون دیگر انبیای الهی، پیام‌آور صلح و دوستی بود و روش ایشان مبنی بر ایجاد عدالت، محبت و زندگی سعادتمند در میان مردم باید راهنمای بشریت قرار گیرد.

بت کلیا، در این خصوص افزود: همانگونه که حضرت مسیح(ع) فرموده اند «همسایه خود را دوست بدارید»، حضرت محمد(ص) و دیگر پیامبران نیز این جمله را فرموده اند.

وی، با اشاره به اینکه ادیان مختلف در ایران به گونه‌ای مسالمت‌آمیز با یکدیگر زندگی می‌کنند، تصریح کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تفاوتی برای پیروان ادیان مختلف قائل نیست و برای همه یکسان و برابر است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276352

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه