پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

هاشمی:

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه صدای اعتراضات مردم از سر گرسنگی و فقر است، گفت: مسئولان باید زبان حال مردم شوند و حساب آنها را از عده‌ای ضد انقلاب و نظام جدا کنند.

به گزارش اروم نیوز، همایون هاشمی در خصوص نقش حقوق سیاسی در تجمعات، گفت: عمده تجمعات اخیر در شهرهای مختلف جنبه غیر سیاسی دارد لذا دولت، مسئولان و حکومت می‌بایست با رویکرد غیرسیاسی به آنها بپردازند زیرا مردم مطالبات اساسی در زمینه بیکاری فرزندان، فقر ناشی از بیکاری و رکود دارند و احساس می‌کنند هیچ مقام مسئولی صدای آنها را نمی‌شنود.

مردم باید در فضای آرام مطالبات خود را دنبال کنند/ دولت باید از فربگی بیرون آید

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در این میان عده‌ای به دلایل مختلف با بروز رفتارهای پرخاشگرانه همراه با خشونت و آسیب به ثروت عمومی کشور، وارد جریان‌های مردمی شدند که ظلم مضاعفی در حق مطالبات غیر سیاسی، صنفی و اجتماعی کردند، حال آنکه مردم باید در فضای آرام مطالبات خود را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه مردم حق دادخواهی دارند، افزود: در صورتی که تنش‌های گروه مذکور در میان جریان‌های مردمی بروز پیدا نمی‌کرد و مسیر درخواست مطالبات به درستی طی می‌شد، هرچند همین میزان نیز تلنگری به مسئولان بود. دولت با توجه به این تجمعات باید از فربگی بیرون آید.

اعتراض حق سیاسی و شهروندی مردم است/ مردم از بیکاری و فقر به تنگ آمده‌اند

هاشمی ادامه داد: در صورتی که شعارهای هنجارشکن را کنار بگذاریم، درمیابیم که عمده مطالبات مردم به حق است زیرا مردم از حقوق سیاسی و شهروندی و حق اعتراض برخوردارند بنابراین مسئولان باید این مطالبات را پاسخ دهند و از آغشته کردن مطالبات با موضوعات امنیتی و سیاسی پرهیز شود زیرا منجر به فرار از پاسخ خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم پشت دیوارهای بلند عدم پاسخ نباید قرار گیرند زیرا احتمال تبدیل آن به ناامیدی و یاس جامعه تحقق پیدا می‌کند، البته تخریب اموال عمومی و همراهی با گروه‌های ضد انقلاب اقدام ناپسندی و غیرقابل قبول است اما همه مطالبات به این موضوعات ختم نمی‌شود؛ مردم از بیکاری و فقر به تنگ آمده‌اند.

مسئولان امنیتی راه مردم از ضد انقلاب‌ها را جدا کند

وی ادامه داد: مسئولان امنیتی نیز باید مردم را از این گروه‌ها جدا ببینند، مردم دیگر راهی جز درخواست مستقیم مطالبات با حضور در مقابل مجلس یا ریاست جمهوری پیدا نکرده اند، بنابراین نباید با مشت‌های آهنین با مردم برخورد شود، در حقیقت از رفتارهای امنیتی و سیاسی برای برخورد با این تجمعات باید پرهیز شود لذا دولت باید به خواسته‌های مردم تمکین کند.

اجرای جزیره‌ای برنامه‌ها سبب گله‌مندی مردم از مدیران و وزرا شده است

هاشمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی هر آنچه دارد از مردم است لذا دولت باید دست به ترمیم بزند، گفت: مردم از عدم پاسخ‌ها و ناکارآمدی برخی مدیران میانی و حتی وزرا گله مند هستند، دولت نیز فاقد برنامه یکپارچه و همگون است لذا برنامه‌ها به صورت جزیره‌ای اجرایی می‌شود حال آنکه انتظار می‌رفت دولت اجتماعی روی کار بیایید که مشخصه اصلی آن با مردم بودن وصدای مردم را شنیدن است.

صدای اعتراضات مردمی صدای فقر و گرسنگی است/ مسئولان زبان حال مردم شوند

وی یادآور شد: صدای مردم در تجمعات صدای فقر و گرسنگی است، این مردم همان افراد باشعوری هستند که سال‌های طولانی در حمایت از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جنگیدند، بنابراین نباید همراهی عده‌ای ضد انقلاب با تجمعات را صدای مردم تلقی کرد.

هاشمی ادامه داد: از آنجایی که اعتراض حق مشروع مردم است مسئولان و نمایندگان باید زبان حال آنها شده تا دردهایشان در سینه حبس نشود زیرا در این صورت اعتراضات را به نوعی دیگر بیان می‌کنند.

اعتراضات مردمی باید جدی گرفته شود/ مردم خائن به نظام و انقلاب نیستند

وی با تاکید بر اینکه اعتراضات مردمی را باید جدی گرفت، گفت: متاسفانه در شرایط امروز تعدادی از جوانان تحصیل‌کرده دارای مدارک کارشناسی ارشد بیکار بوده یا به کارهای خدماتی و نگهبانی پرداختند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مردم به لحاظ مباحث اجتماعی، رفاهی، عمق فقر و شکاف نابربری حق مطالبه دارند بنابراین حکومت باید حساب این مردم را با عده‌ای ضد انقلاب و شورشگر جدا کند زیرا عموم اعتراضات مردمی است که قطعا خائن به کشور و نظام نیستند./

* منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276336

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه