پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

معاون تجارت الکترونیک شرکت ملی:

معاون تجارت الکترونیک شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از وظایف شرکت ملی پست حمایت از کسب و کارهاست که سایت Ebazar.post.ir در این راستا راه اندازی شده است.

به گزارش اروم نیوز، زهرا کاظمی مطلق امروز در همایش کارآفرینی زنان در حوزه فناوری اطلاعات امروز که در سالن همایش های پردیس دانشگاهی ارومیه برگزار شد، با تقدیر از برگزاری این همایش، اظهار داشت: یکی از وظایف شرکت ملی پست حمایت از کسب و کارهاست که سایت Ebazar.post.ir در این راستا راه اندازی شده است.

وی، افزود: تا کنون بیش از ۱۷۰۰ عنوان کسب و کار در سایت فعالیت دارند که بیش از ۶۰ درصد آن را بانوان به خود اختصاص داده و نیازی به اخذ مجوز ندارند.

معاون تجارت الکترونیک شرکت ملی پست، با اشاره به برخی از مزایای گسترش کسب و کار از طریق سایت Ebazar گفت: افراد بدون اینکه نیاز به سایت شخصی داشته باشند یا برخی مجوزهای خاص را داشته باشند می توانند صنایع و محصولات خود را در این سایت به فروش برسانند.

کاظمی مطلق، با تاکید بر ترویج فرهنگ تجارت الکترونیک، افزود: با یک مثال بهتر می توان به اهمیت تجارت الکترونیک پی ببریم، در یکی از روستاهای خراسان جنوبی پس از برخورد با پیرزنی عشایری و شناسایی هنر و کسب و کار او که با پشم شتر لباس دوخته و با یارانه امرار معاش می کرد، محصولات این پیرزن روستایی را در سایت قرار داده و درآمد او را از ۱۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش دادیم.

نقش پذیری زنان در شبکه های اجتماعی از جمله راههای رشد زنان است

مدیرعامل انجمن زنان کارآفرین کشور، نیز در ادامه این برنامه، طی سخنانی اظهار داشت: با وجود اینکه من فارغ التحصیل زبان روسی از دانشگاه تهران بودم اما تحصیلات من در راستای اشتغالم نبوده و ممارست و پشتکار در انجام کارها موجب موفقیت من در رسیدن به اهدافم بوده است.

مریم خاوازی، افزود: بانوان نباید توانایی های خود را کم ارزش دانسته و باید در راستای رسیدن به اهداف والا قدم بردارند، کشور ما در حال حاضر در شرایطی به سر می برد که استخدام دولتی کم در آن لحاظ می شود و توانایی ایجاد اشتغال نیز وجود ندارد پس بانوان با خودشناسی در راستای ایجاد کسب و کار تلاش کنند.

وی، با بیان اینکه مدیرعامل شرکت آدران رایانه و کارآفرین ICT است، گفت: طی ۱۵ سال شرکت ما بیش از ۲۷۰ دانشجوی کارآموز را مورد کارورزی قرار داده و بیش از ۳۵ درصد این افراد پس از فارغ التحصیلی با من در ارتباط هستند.

خاوازی، با بیان اینکه یکی از دستاوردهای همایش کارآفرینی زنان در حوزه کار و فناوری تهیه بانک اطلاعاتی از دانشجویان IT می تواند باشد، تاکید کرد: با شناسایی و جمع آوری اطلاعات دانشجویان دانشگاه های ارومیه در حوزه فناوری اطلاعاتی می توان بانک اطلاعاتی گسترده ای از استان تهیه کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276320

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه