پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

کاظمپور؛

یکی از چهره های مطرح اصلاح طلب آذربایجان غربی گفت: افرادی که در روز ۹ دی در برابر اعتقادات مردم ایستاده و به عاشورای حسینی اهانت کردند منتسب به هیچ یک از جریانات نیستند.

کریم کاظمپور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید بر اینکه حماسه ۹ دی؛ قیام برای دفاع از مواضع اعتقادی مردم بود اظهار داشت: حماسه ۹ دی نشات گرفته از باورهای مردم است.

وی افزود: اینکه در این روز افرادی ندانسته و با سوء استفاده از خواسته های بخشی از مردم به مقدسات دینی و اعتقادات مسلمانان توهین کردند، نباید آنان را جزو جریان انقلاب محسوب کرد.

این چهره مطرح اصلاح طلب آذربایجان غربی با اشاره به سوء استفاده خناس ها از سکوت آقایان موسوی و کروبی تصریح کرد: افرادیکه به اعتقادات مسلمین توهین کردند نه از جریان راست محسوب می شوند و نه از جریان چپ بلکه جز سوء استفاده کنانی بودند که از سکوت آقایان موسوی و کروبی در راستای توهین به اعتقادات دینی بهره جویی کردند و متاسفانه سکوت آنها درست نبود.

کاظمپور افزود: در حماسه ۹ دی مردم برای دفاع از مواضع خود قیام کردند، این دفاع دلیل بر این نیست که برخی این قیام را منتسب به جبهه خود دانسته و آن را به نام خود مصادره کنند، بلکه قیام ۹ دی نشات گرفته از باورهای اعتقادی مردم است که هیچگونه اغراض سیاسی غالب بر حاکمیت نیست.

وی اذعان داشت: هرکس به عاشورا و مقدسات دینی ما توهین کند در برابر او قیام کرده و می ایستیم، و این وظیفه هر مسلمانی در هر لباسی است چرا که حتی اگر فردی به خود نظام هم معتقد نباشد حتی در برابر مقدسات دینی سکوت نمی کند.

این چهره مطرح اصلاح طلب آذربایجان غربی با بیان اینکه نباید با توهم و ذهنی گرایی ۹ دی را مصادره به جریان احمدی نژادی کنیم، تاکید کرد: میزان حال فعلی افراد است دیروز هم مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مسائل خوبی در این باره مطرح نمودند و نباید اعتقادات مردم را سست کنیم.

وی گفت: جریان اصولگرا نباید از حماسه نه دی برای خدشه دارکردن جناح چپ استفاده ابزاری کند و بین خواسته های واقعی مردم و افراد توهین کننده به اباعبدالله تفاوت وجود دارد، اما قبول باید کنیم هرچه از زمان ۹ دی فاصله میگیریم واقعیت و چهره و خناس ها بیشتر خود را نشان می دهند.

کاظمپور با تاکید بر زنده نگهداشتن ۹ دی، خاطرنشان کرد: هیچ جریانی حق استفاده ابزاری از اعتقادات مردم را ندارد؛ برای زنده نگهداشتن ۹ دی نباید آن را در جهت تثبیت قدرت خودمان قرار دهیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276013

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه