پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

2 تن از فعالان فرهنگی آذربایجان غربی مطرح کردند؛

۲ تن از چهره های انقلابی حوزه فرهنگ و هنر آذربایجان غربی نظرات خود در خصوص حماسه مردمی نهم دی ماه را ارائه کردند.

مصطفی قلیزاده علیار در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: حماسه ۹ دی حماسه ملی بوده چراکه این روز از نظام ۳۹ ساله حراست کرده است.

وی، افزود: رهبر معظم انقلاب با درایت و تیزبینی، تدبیر حکیمانه و به‌موقع خود توطئه دشمن را شناختند و با روشنگری به‌موقع جلوی فتنه را گرفتند و فتنه گران باهدف برانداختن نظام جمهوری اسلامی کشور را آشفته کردند و حماسه ۹ دی نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد و مردم یک حماسه ملی را در کشور آفریدند.

این نویسنده و فعال رسانه ای آذربایجان غربی، تصریح کرد: حماسه ۹ دی اقدامی به‌جا و به‌اندازه و کوبنده بر بنای بصیرت سیاسی در جهت دفاع ا ز رهبری و دولت در برابر دخالت بیگانگان و با برائت از فتنه گران بود

وی در پایان گفت‌وگو خاطرنشان کرد: همان‌طوری که مقام معظم رهبری در سخنان روز گذشته خود به آن اشاره داشت بحث بصیرت سیاسی بود که مردم و مسئولین باید به این امر اهتمام داشته باشند چراکه جبهه اول بصیرت سیاسی است.

حماسه ۹ دی نماد بارز بصیرت و انقلابی گری است

سعید سلیمان پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت حماسه ۹ دی اظهار داشت: حماسه ۹ دی بی‌شک حماسه‌ای ملّی‌ و آیینۀ بصیرت مردم بزرگ ایران است این حماسه فراتر از چهارچوب محدود جناح‌بندی‌ها و گرایش‌های سیاسی است.

وی، افزود: متأسفانه برخی افراد و حتی برخی مسئولانِ انقلابی‌نما، فهم صحیحی از ماهیت این حماسه ماندگار ندارند و درواقع تصویر عظیم این رویداد بزرگ در قاب کوچک ذهنشان نمی‌گنجد.

این شاعر برجسته و فعال فرهنگی، بیان کرد: فهم صحیح ماهیت حماسه نهه دی، خود نیز بصیرتی می‌خواهد که برخی فاقد آن بوده و این حماسۀ انقلابی و ولایی متعلق به همه مردم و همه گرایش‌های سیاسی است و درواقع خود اینان پدید‌آورندۀ این حماسه بوده است.

وی، تصریح کرد: فتنه همیشه به یک‌شکل نیست و خاستگاه یکسانی نداشته بلکه به طور دائم در حال رنگ عوض کردن است و گاه بسیار خزنده جلو می‌آید.

سلیمان پور، افزود: فهم بصیرانۀ اصول انقلاب و آرمان‌های امام راحل(ره) و بعد التزام عملی بدان‌ها که همه در تبعیت از ولایت‌فقیه جمع شده باعث می‌شود که انسان در شناخت مصادیق متنوع و گاه ابهام‌آلود فتنه دقیق عمل کند و بازی نخورد

وی، در پایان بیان داشت: حماسه ۹ دی نماد بارز بصیرت و انقلابی گری بوده است مردم و جوانان غیور ایران اسلامی به همه مردم جهان پیام می‌دهند کما اینکه درراه دفاع از نظام و انقلاب که راه حق و حقیقت است پیام خود را ـ مبنی بر استقامت در راه حق ـ از سوی خداوند متعال دریافت و به آن عمل کرده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276048

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه